Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hány éves korig normális,...

Hány éves korig normális, hogy a szülők nem hagynak magánéletet a gyereknek?

Figyelt kérdés

Az, hogy kopogás nélkül bejönnek a szobába, vagy nem engedik, hogy becsukjam, nem annyira zavar, nem csinálok semmi titkosat.

Viszont az igen, hogy állandóan rám nyitnak a fürdőszobában. Előtte mindig közlöm, hogy fürödni megyek, csak hogy ne mondhassák, nem szóltam.

Irritál, hogy apukám gondolkodás nélkül bejön, amikor épp szőrtelenítek, és lehord, hogy azt meg minek. A múltkor este a sminkemet mostam le (csak szempillaspirált használok), és mikor meglátta, mit csinálok, üvöltőrohamot kapott, hogy hová fajult a világ, mit képzelek magamról, hogy festem magam.


Gondolom, az írásomból mindenkinek az jön le, hogy 13-14 éves vagyok. A valóságban kicsit több, 20.


2013. dec. 30. 02:20
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Tudod mikor engedtem volna meg apámnak, hogy kommentálja a sunaborotválásomat!


Elsőnek mikor benyit óriási sikítozást kapott volna, hidd el nem ment volna be többet.

Megjegyzem felnőtt vagy, ideje lenne a sarkadra állni.

2013. dec. 30. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
52%
Hű az én apám is ilyen volt...dettó ugyanez volt nálunk is. De én nem vagyok valami türelmes ember, hamar elszakadt a cérna, úgyhogy 16 éves koromtól kezdve lehordom a francba, ha be mer nyitni a szobámba kopogás nélkül. Neki az volt a mániája, hogy este 9kor (!!!) takaródjak aludni, mert még gyerek vagyok. Este 11-éjfél között képes volt berontani, amikor már aludtam és leteremtett, hogy miért áll ott az a lámpa, miért fekszem így...bolond, egy beteg ember. Akkor teljesen kiborultam és átmentem a szobájába leordítani a fejét, mielőtt még magamban tennék valami kárt. Minden alkalommal kiborultam, úgyhogy minden alkalommal ez ment. Ma ha be mer nyitni és nincs rá egy normális indoka, rábaßom az ajtót és kiordítok, hogy takaródj innen, te alkoholista! Mondtam már csúnyábbat is. Így kell ezt. Amúgy sokáig ez volt nálunk is a baj, hogy a szemében még csak egy kisgyerek voltam. De anyám szerencsére leült vele és elmagyarázta a hülye fejének, hogy már 18 elmúltam, bocsika. Még most se fogta fel, csak anyám miatt van rend, az meg azért, mert kiálltam magamért.
2013. dec. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Osztom a 10-es válaszoló véleményét.Sőt nekem a párom sem járkál be a fürdőszobába,és viszont.Mindenkinek meg kell adni az intim lehetőségeket önmagára.A fiaimat eszembe nem jutna zavarni fürdés közben.Bár ismerek olyan tanárnőt aki a 14 éves fiát törölgeti:-)
2013. dec. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Nádszálkisasszony ***** válasza:
100%

Szerint 3-100 éves korig meg kell adni mindenkinek a magánélet lehetőségét. El kell fogadni, hogy a gyerek nem akar mesélni az ovis szerelméről, az első szexuális élmányéről stb. Ha valaki olyan mentalitású és a szülő is nyitott, érdeklödő a gyerek úgyis mesélni fog.


A szüleid amit csinálnak durva. Ha ennyire nem adnak helyet a magánéletednek azzal csak elüldöznek. Itt egy cikk is.


[link]

2013. dec. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem születésétől fogva joga van az embernek magánéletre és egyedüllétre ésszerű szintig... jó, nyilván, ha tudom, hogy a gyerekem mondjuk hánytatja magát, akkor másképp kezelem ezt a dolgot pl., de... normális apa akkor sem nyit be a fürdő lányára, ha a lány 10éves. Én biztos leordítottam volna a fejét, hogy perverz, meg majd elterjesztem, hogy lesekszik utánam a fürdőben, akkor talán magába nézett volna. Vagy csak simán leordítani a fejét, hogy ez alapvető illemszabály, hogy nem nyitunk be másra a fürdőszobában.


Nálunk is szokásuk volt ilyesmi a szülőknek, mondjuk nem ilyen mértékben. Hát, kellett pár törés-zúzás, ordibálás, hogy megértsék, hogy kopogás nélkül nem jönnek be a szobába, nem kutatják át a szemetemet (és utána főleg nem ordítják le a fejem, ha megtalálják a blokkot, hogy mit vettem), nem nyitják fel a leveleimet, nem kommentálják, hogy mire költöm a pénzt és miért ezt meg ezt a márkájú tusfürdőt stb. veszem...

2013. dec. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
88%

Anyukámnak is vannak hasonló vonásai, de ő közel sem ennyire durva. Ő inkább a vörös hajon és a szegecses cuccokon volt kiakadva.


Ilyenekben, hogy szempillaspirál, szőrtelenítés viszont még a legrégimódibb rokonaim sem találnak kivetnivalót.


Úgyhogy sajnos ez nem normális, állj a sarkadra mindenképpen.


18/L

2013. dec. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

velem 23 évesen csinálják ezt, nem érdekli őket, kopogni luxus

még az a jó hogy én kelek legkorábban ha munkába megyek (hajnali fél4) és olyankor oldom meg pl. a szőrtelenítést.

de olyanok, hogy régen kinyittatták velem az ajtót ha a barátom nálam volt meg bemászkáltak sőt, kihívogatott anyám hogy jól kiosszon, hogy ne merjem AZt csinálni az Ő házában (mintha egyszer majd nem én örökölném, komolyan). aztán elpanaszkodtam anyu húgának aki összebeszélt a mamámmal és ketten valahogy nagy keservesen elérték hogy legalább ne nyisson folyton ránk.

de szerintem ez tuti nem normális, jó, ha 16 éves vagy még ellenőrízzenek, talán, de 18 felett már az ember tájékozott, higgadt és képes megfontolni, átlátni a cselekedetei következményeit - normális esetben.

2013. dec. 30. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!