Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Úgy döntöttem, elköltözöm....

Úgy döntöttem, elköltözöm. Félek, hogy fogadják majd a szüleim (? )

Figyelt kérdés

Sajnos nem éppen szerető családban nőttem fel, hagy ne kelljen részleteznem. A lényeg, hogy anyuék már jóideje felém se néznek, pénzt meg még régebb óta nem láttam tőlük.

Rámerőltettek egy olyan szakot egyetemen, ami megakadályozza, hogy később külföldön vállaljak munkát, máshol nem lehet vele elindulni, csak otthon.

(Ha nem erre megyek, nem állják a lakhatásom koleszban, tehát nem volt választásom)

Az eredményeim nagyon vegyesek, egy tárgyból buktam eddig (7 tételből 6-ot tudtam, és megkaptam a hetediket), de van két maxpontos vizsgám is.

Úgy érzem ezen az úton nem tudom megvalósítani a céljaim, lesz egy diplomám, amivel csúnyán fogalmazva kitörölhetem.

Szeretnék kimenni külföldre, otthagyni a sulit és új életet kezdeni a párom mellett (Itt járnék előbb nyelvkurzusra majd szakképzésre, ha pedig látnak bennem lehetőséget, akkor egyetemre.)

Anyukám viszont megzsarolt, megöli magát, ha elmegyek.

Tehát vagy a saját, vagy az egész családom életét teszem tönkre.


Mit tegyek?


2014. jan. 1. 15:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Higgadt családi beszélgetés alkalmával közöld velük mit döntöttél.A te életed a te döntésed,hiszinek helye nincs,mivel sajnos csak egy élet áll rendelkezésünkre.Anyukádat pedig nyugtasd meg,tanítsd meg skypolni stb.És persze ne kudarc kerülő,hanem sikerorientált legyél.És mosolyogj,meg légy kedves velük.
2014. jan. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

ne drámázd túl a dolgot. anyád csak fenyeget, nem hiszem hogy valóban megtenné, bár te ismered őt jobban.

netán jogra jársz? mert tudtommal ha valaki magyar jogot tanul, azzal külföldön tényleg törölheti a popóját.


a külföldre költözést azért fontold meg jól, mert ha felégetsz magad mögött minden hidat, akkor nehéz lesz visszatáncolni.

2014. jan. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Első válaszadónak igaza van.

És ne törődj anyukád fenyegetőzésével, te is tudod, hogy pusztán érzelmi zsarolás, s csak manipulálni akar téged.

Tény hogy azok akik ilyenekkel dobálóznak 99,9%-ban nem szokták véghez vinni az öngyilkosságot.

Sok sikert az életben.

2014. jan. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
15%

Ha ilyen gyerekem lenne, aki otthagyna engem direkt, onnantól a nevét is elfelejteném.

Nem tudom hány éves vagy, de a mai világban nem szoktak az emberek 1ik hétről a másikra külön költözni, mert nincs rá lóvé, és ha ez utóbbi igaz rád, akkor jobb neked ha otthon maradsz, mert albérletből soha nem fogsz kitörni hogy saját házad legyen

Szerinted én jó dolgomban lakom itthon, függetlenül attól hogy dolgozok? Nem, mert tudom ha nagy menősködök és el megyek innen, akkor egy sz*r senki leszek más országában, kiszolgáltatva

Először itthon tanulj és dolgozz, utána gondolkodj külföldi megoldásban, nehezen hiszem hogy az a szakma ami itthon nem ér semmit, az majd kint igen

21/F

2014. jan. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A párom külföldön van, hozzá megyek, nem bele a vak világba.

És a szüleim eddig is szépen megfeledkeztek a létezésemről.

Most is kint vagyok, és apukámmal hónapok óta nem beszéltem, az sem érdekli, élek e még, vagy meghaltam.

Pocsék körülmények közül származom. Apukám nem hajlandó dolgozni már vagy 4 éve (még több mint 10 éve van a nyugdíjig). Sorra kapja az ajánlatokat, és utasítja el őket (kereslet lenne a munkájára, elektrotechnikus).

Anyukám dolgozik, de alig keres többet a minimálnál, apu pedig azt is elherdálja.

(Pl új cipőre a húgomnak télre nincs, de apu külföldi kirándulásaira van)

Ha sikerülne valaminek kitanulnom itt (amíg tanulok, támogat az állam annyival, h éhen ne haljak és ne az utcán aludjak), kapnék munkát, és küldhetnék pénzt anyukámnak.

2014. jan. 1. 15:43
 6/7 A kérdező kommentje:
Amugy 20 vagyok
2014. jan. 1. 15:49
 7/7 A kérdező kommentje:
Jah, és tudom, milyen ha sz...-ba se nézik az embert az országban ahol él, ugyanis nem Magyarországon élek.
2014. jan. 1. 15:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!