Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért van az, hogy a szülők...

Miért van az, hogy a szülők néha nem fogják fel, hogy a gyerekük felnőtt?

Figyelt kérdés

Értem én, hogy amígy az "ő kenyerüket eszem, nincs beleszólásom"...blablabla, de mégis, miért nem lehet véleményem? Lassan 20 éves vagyok, de még mindig lehurrognak azzal, hogy ne szóljak bele a "felnőttek dolgába", meg hogy ki vagyok én ahhoz, hogy kioktassam őket. Nem egetrengető problémákról van szó, de például nagyon idegesít, hogy most mikor tanulnom kéne a vizsgákra,és ők nincsenek rá tekintettel, hogy ne ordibálva kommunikáljanak (hangosan beszélnek, nem a veszekedés miatt bár az is előfordul, nem komoly, de sokszor vitáznak mindenféle apró hülyeségen), és egyszerűen nem tudok tanulni rendesen. Vagy hogy mivel itt a számítógép az én szobámban, ilyenkor egész nap itt vannak, komolyan egész nap, és itt megy a traccsparti, hiába mondom nyugodtan, hogy hagyjanak tanulni, akkor jön a mit képzelek én, és bármire ezt mondom, ilyen lekezelő válasz jön, mintha nem lenne szavam. Vagy egy másik dolog - komolyan agybajt kapok tőle, hogy mindig másokkal vannak elfoglalva, mindenkit kibeszélnek és keresik a hibát bennük, és mikor szóltam nekik, hogy ez nem szép dolog, és utálom ezt hallgatni állandóan, akkor is megkaptam, hogy ki vagyok én, hogy nekik dirigáljak. Most komolyan én vagyok a bunkó ilyenkor? Ez másoknál is normális, hogy a felnőtt gyereküknek ennyire semmibe veszik a véleményét? Azt már nem is kérdezem, mit tehetnék ellene, mert nem hinném, hogy bármi is változtatna rajtuk már...

Nem mondom amúgy, hogy rossz a kapcsolatunk, mert amúgy egészen jó, igazán, de ez nagyon zavar. S sejtem, azért nincsenek nagyobb veszekedéseink, mert alapjába véve úgy "viselkedem" ahogy elvárják, DE, mondjuk még nem volt komoly kapcsolatom, és bele se merek gondolni, hogy ha lenne, akkor abba is beleszólnának, s afelett már nem tekintenék el csak úgy, mert mégis. S így kicsit fura kérés lesz, mivel egyelőre csak elméleti/feltételes módban van, de olyankor mit tehet az ember, ha a szülők a felnőtt gyereknek mondjuk megtiltanak valamit? Még akkor is lehet hivatkozni az "amíg az én kenyeremet eszed, nincs szavad"-ra?

Köszönöm előre is a válaszokat :)


2014. jan. 4. 21:07
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Könyvtárba mehetek évközben, amit meg is teszek, de most nincs suli, én meg nem városban lakom, így nem mehetek igazából sehová. S igazából nem a gppel van a baj, vagyis éppen az az, hogy nem értem miért nem viszik ki a szobából, van nekem laptopom, csak egyszerűen itt van a gép is, és ezáltal folyton itt vannak. Értem én, hogy nem dirigálhatok, de ha már egyszer a szobámban vannak, és zavarnak ha tanulni akarok, csak megmondhatom nekik, hogy ezt ne itt intézzék.
2014. jan. 5. 11:12
 12/13 anonim ***** válasza:
Nem lehet kivinni a gépet onnan? az lenne talán a megoldás.
2014. jan. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Hát ha elég felnőttnek érzed magad, vidd ki te a gépet a szobából. Nem nagy kunszt, akár tíz percig is tart kiköltöztetni és átdugdosni.
2014. jan. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!