Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Következő tini magánélet...

Következő tini magánélet kérdés. Szerintetek ez normális?

Figyelt kérdés

16 vagyok, barátom 20. Anyámék csak havonta egyszer engedik meg,hogy találkozzunk a hétvégéből egy napot. Akkor is 3 nappal előtte szólnom kell és részletes programtervet írnom,hogy hova megyünk. Valamint óránként írjak smst,hogy épp hol vagyok és mit csinálunk. Amikor hazajövök meg egyenesen kifaggatnak, hogy mit csináltunk meg egyéb személyes kérdéseket tesznek fel.

Már úgy ahogy be is mutattam nekik. Már annyira fel tudnak bosszantani,hogy eszméletlen. De akkor mindig jönnek, hogy "ameddig az én kenyeremet eszed és az én házamban laksz..."


Szerintetek ha megmondanám nekik, hogy ez így nem mehet tovább és ha nem változtatnak elköltözök majd 18 éves koromban amint lehet az bunkóság lenne? vagy mit csináljak már?

(amúgy sincs jó kapcsolatom velük és egyszerűen pofám leszakad, hogy nem lehet velük semmit megbeszélni, de erről meg részletesen számoljak be)



2014. jan. 5. 14:58
 1/6 anonim ***** válasza:
40%

17. szülinapomtól kezdve minden hétvégén itt aludt a barátom...


Nagyon durva, amit a szüleid csinálnak. Én a helyedben lázadnék rendesen, mert így 25 évesen is otthon fogsz lakni és havi 1x találkozni valakivel.. Azért mindennap van határa, ez sok.

2014. jan. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%

Az én szüleim is hasonlóak voltak, és mivel anno még mobil sem volt, nem tudtak ennyire ellenőrizni, ami jó lehetett volna, de apám inkább nem engedett sehova. Az hogy féltenek azért normális, van nyilván egy határ.


Amíg kiskorú vagy és eltartanak, semmit nem tehetsz, de beszélni beszélhetnél velük. Normálisan, leülve, nem kiabálva. Hátha rájönnek, hogy megbízhatnak benned.


Egy próbát megér. Készítsd elő, aztán hajrá. Mit veszíthetsz?

2014. jan. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
64%

Első vagyok:


Köszi a lepontozást, csak lássatok már az orrotoknál tovább is! Azért nevelik így, hogy aztán felnőttként is irányítsák, megmaradjon anyuci pici lánya!


Pszichológiát tanultam, annyira hátköznapi és átlagos probléma. Anyuci féltékeny a lányára, ezért nem engedi felnőni. nem is fogja, ha a lány nem lázad.

2014. jan. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
37%

A lótúrót! Azért nevelik így, mert a pasi 20 éves, és aggódnak, hogy hülyeséget követnek el. Ha a srác 17 lenne, akkor is kérdezősködnének, de nem ennyire kiakasztóan.

Kislány... miből gondolod, hogy 18 évesen el fogsz tudni költözni? Nem olyan egyszerű fenntartani magad érettségivel...

2014. jan. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Hát nem kell aggódni,hogy hülyeséget követünk el, mert egy 17 évessel is ugyan úgy elkövethetném.

Plusz simán megoldható lenne hogy elköltözhessek, átmenetileg rokonhoz is költözhetnék vagy baráthoz, de most nem az a lényeg, hogy hogy kivitelezném.

Mindenkinek zöldet nyomtam

2014. jan. 5. 15:54
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 4-es, és szerinted így hogy fog csalódni például, ami tinikorban teljesen természetes és kell is? Burokban nevelik, majd agyilag 24 körül jár ott, ahol a "pasizó" 17-18 évesek.


Érdekes, nekem attól sem lett semmilyen lelki törésem, hogy 17 évesen egyedül kellett mennem esemény utániért, egyedül kellett pénzt szereznem rá. Én nem vagyok életképtelen. Miért jobb a kérdező esete, megmondanád?

Normális a féltés, de hagyni kell, hogy éljen is.

2014. jan. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!