Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hagyjam el ténylegesen a szüleim?

Hagyjam el ténylegesen a szüleim?

Figyelt kérdés
Az a hekyzet,hogy én egy 19 èves meleg fiù vagyok..Kb fèlève mondtam el anyuéknak hogy mi a helyzet velem. Nem reagàltak túl jól. azt àllitjàk,hogy ez nem fèr bele az àltaluk kèpviselt èletformàba..Volgpt hogy apukam meg akart verni stb...Nem a legjobb az anyagi helyzetünk,az egesz csaladom atlagos sajnos..viszont szerelmes lettem màr 1 ève egy 25 èves sràcba akivel össze is jöttünk.A szüleim hallani se akarnak róla,meg vannak gyöződve hogy ez elmulik es beteg vagyok..jó vicc:D Votl hogy a baratom kocsival ertem jott es apam kiment balhezni,igaz csak majmot csinalt magabol mert a baratom 190centi is eleg izmos mig edesapam eleg kis atlagos ember szoval nem mert semmit csinalni..a baratom elèg jól èl,van sajàt lakàsa a belvàrosban,van autója,ès elèg jól fizető àllàsa.Felajànlotta,hogy költözzek hozzà.Èn most kezdtem az egyetemet amit apam közölt,hogy ha meleg maradok nem fizeti tovàbb de a baràtom meg mondta neki,hogy nem is kell mert ő olyan életet biztosit nekem,hogy boldog leszek..Nem tudom mit tegyek!költozzek el vègleg vagy maradjak otthon?Szivembol gyulolom a csaladom amiert igy viselkednek de megis a csaladom es tudom hogy ugyis megkapjak az elettol a buntetesuket..ti mit gondoltak?Tanàcstalan vagyok...Nagyon szeretem a baratom szoval valoszinu hogy elhagyom a csaladom es soha tobbet nem nezek vissza..Legyenek boldogok maganyosan,utalatosan...Jó döntès?

2014. jan. 6. 16:38
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
96%
Oda menj, ahol szeretnek és elfogadnak. A rokonait nem válogathatja meg az ember, de a barátait igen! Sok szerencsét kívánok neked a jövőben! Igyekezz azért továbbtanulni, ha kell hitel árán, mert egy kapcsolat lehet múlandó, de ami a fejedben/kezedben van, a tiéd is marad! Tervezz, szervezz és légy boldog!
2014. jan. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 A kérdező kommentje:
Tanulok persze!!:) Ez a legfontosabb az életben,a tudás és nem szeretnék buta ostoba ember lenni,es ha jol tanulok,jo munka es tenyleg jo eletem lehet a baratommal mert mindennel jobban szeretem..Köszönöm:)
2014. jan. 6. 16:45
 3/44 remajonéz válasza:
100%
Minden jogod megvan rá,hogy elköltözz otthonról,VISZONT! Ne így tedd,hogy kiszolgáltatott helyzetbe kerülj,keress állást,mert lehet,hogy egyszer a saját magadat kell majd eltartanod. Isten ments,nem kívánom neked,hogy szakítsatok a barátoddal,tudom,hogy szerelmes vagy,de ez is benne van a pakliban. Csak akkor ne kerülj utcára..érted.. Tényleg nem kezelik túl jól a szüleid a helyzetet, meg tudlak érteni. Nagyon sok sikert neked a továbbiakban,és fontold azért meg,amit mondtam,ne kapkodd el. Sok boldogságot nektek,és remélem minden a terv szerint alakul majd!
2014. jan. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim válasza:
100%
én is úgy gondolom ,hogy odamenj ahol szeretnek es ezt ki is fejezik neked, menj oda a srachoz es eljetek boldogan;)ne akadalyozzon meg senki a boldogsagodban. Teljesen egyet ertek az elozo kommentelovel..csaladot nem valaszthatsz,de baratot igen:))
2014. jan. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 A kérdező kommentje:
Nagyon bànt a csakàdom felfogàsa..2014 van es úgy viselkednek mintha 1950 lenne..A baràtommal nagyon jól megvagyunk,ő megad nekem minden elismerést,tiszteletet,szeretet amit a szüleimtő, őszintèn sosem kaptam,plusz mèg a szerelme is az enyèm.Nagxon szerencsesnek erzem magam ennek a sok rossz ellenere is mert megtalaltuk egymast,Ő olyan nekem mint a bàtyàm,legjobb baràtom ès a szerelmem is egyben..:Es persze keresni szeretnek valami allast a suli mellett..De a szüleim soha többet nem fognak hallani rolam,se karacsony se szulinap sosem,Meg a cimet se fogom megadni nekiik.Nagyon faj de ha nem tudnak elfogadni akkor legyen az hogy nekem nincsenek szuleim nekik nincs fiuk..Mert ha nem szeretnek igy ezzel egyutt sosem szeretnenk igazan tisztan..
2014. jan. 6. 17:02
 6/44 anonim ***** válasza:
78%
Akkor költözz el, ha megengedheted magadnak. Mi lesz, ha a szüleiddel összeveszel, elköltözöl a párodhoz, aztán x hónap múlva szakítotok? Akkor lehet, hogy már a szüleidhez sem mehetsz vissza. A tanulásra koncentrálj! Szüleid biztos szeretnek, csak valószínűleg kicsit maradiak és féltenek is téged.
2014. jan. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
5%

Mivel nagykorú vagy természetesen azt csinálsz amit akarsz.De azért gondold meg mit teszel ha felégetsz magad mögött mindent,mi lesz ha az új "barátod" a jövőben az utcára tesz,hová fogsz menni,mit fogsz kezdeni?

Én a szüleid nézeteit osztom,soha nem tudnék elfogadni egy ilyen tényt hogy a fiam meleg,valószínűleg belebetegednék,milyen érzés lehet ez egy apának?Valószínűleg egy világ omlott össze benne..

Azért ha azt nézzük,könnyen eldobod azokat az embereket,akik életet adtak neked,óvtak,felneveltek..még ahogy írtad "sajnos" átlagos családi környezetben is..De végül is te tudod,a te döntésed.

2014. jan. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 A kérdező kommentje:
BennemI is egy vilàg omlott össze amikor megtudtam,hogy a szüleim nem tudnak ezzel együtt szeretni.Az èrmènek mindig kèt oldala van kedves vàlaszoló,Mindenestre köszönöm a vàlaszt:)
2014. jan. 6. 17:21
 9/44 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel csak az a baj, hogy kiszolgáltatod magad... Amúgy a költözés jó ötlet. KEress munkát a suli mellett, hogy ha bármi történik legyen valamid.


Sok boldogságot.

2014. jan. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
58%
Alig merek hozzászólni, de azt hiszem, hogy nagyon ingoványos területre léptél. Az egyik fajta kiszolgáltatottságból a másikba mennél (bár mindkettőben vannak méltányolható pozitív érzelmek is), ráadásul a szüleid nem kérnek ellenszolgáltatást, míg a másik kapcsolat -akárhogy is nézzük- mégis csak egy szolgáltatás-ellenszolgáltatás jellegű kapcsolatként is értelmezhető. Gondold át.
2014. jan. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!