Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a véleményetek a Családsegí...

Mi a véleményetek a Családsegítő és Gyermekjóléti Szolgálat dolgozóinak munkájáról, hozzáállásáról?

Figyelt kérdés

2014. jan. 8. 01:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%
Szar..ok
2014. jan. 8. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%

Feluletesek, megvesztegethetoek, zommel szakertelem es kepzettseg nelkuliek dolgoznak ott, az allasokat a rokon-barat-kapcsolatok reven nyerik el, nem a vegzettseg es a hozzaallas alapjan.

Nagyon keves a kivetel, nekik maximalis tisztelet az aldozatkesz munkajukert - de ok maguk meselik, milyen borzalmas kollegaik vannak. Csak egy pelda:

[link]

Es ismetlem, MAXIMALIS TISZTELETEM AZOKNAK, AKIK VALOBAN ALDOZATOS, NAGYON NEHEZ MUNKAT SZAKERTOEN VEGEZNEK - mint a cikkben szereplo holgy is.


"Volt olyan, aki korábban ápolónő volt, majd egyszer csak felvették a gyermekjóléti szolgálathoz családgondozónak. Másnaptól ő családgondozó volt nulla képzettséggel, nulla tapasztalattal és nulla felkészítéssel. "


"Amikor nem szakember van ott, ahol kéne, akkor nehéz mit csinálni.................A vezető kapja készen az embereket, nem ő válogatja."


A korrupciora sajat tapasztalat egy ismeros lany jart igy: a kislany szulei balesetben meghaltak, a neveloszulok aron alul eladtak a kislany orokolt hazat, amit puszta veletlensegbol egy ottani onkormanyzati dolgozo vette meg a gyamugy engedelyevel. A penzt nem bankszamlara tettek, hanem "a kislany felelte" mire 18 eves lett.

2014. jan. 8. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
44%

Én meg pont azt látom, hogy elképesztő, mennyi támogatást ítélnek meg gyakorlatilag a semmire, olyan embereknek, akiknek én bizony semmit sem adnék...

Közműtartozás, lakbértartozás... Olyanoknak is, akiknek az önkormányzat már felmondta a bérleti jogviszonyát és folyik a kiürítési per, még segítenek.

2014. jan. 8. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
53%

annak és azt ítélnek meg, amit a törvény lehetővé tesz.

Én egyszer jártam ott, a húgom került kórházba, de valamit határidőre be kellett volna vinnie. Mogorva volt az ügyintéző, látszott rajta, hogy a pokolba kíván. Mindegy, elintéztem. Másnap vissza kellett menni, elnézést kért, egy ügyfél előző nap, előttem fél órával leköpködte, mert nem értette mge, hogy sajnos a 8 ft 8 ft, ennyivel túllépte a határt, nem jár valami támogatás.

Én azóta azt mondom, mindegy hogyan, de legalább valaki csinálja. Ti is névtelenül köpködtök...

2014. jan. 8. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
49%
Mi a véleményetek az autószerelőkről? Mi a véleményetek a sarki boltosról? Körülbelül ilyen értelmes a kérdésed! Van olyan aki lelkiismeretes, ismeri a lehetőségeket és segítőkész, és van aki nem. Törvények, jogszabályok kötik őket is, rengeteg atrocitás éri őket. Nem ők a törvényhozók, ők csak alkalmazók, nem tőlük függ, hogy miben tudnak segíteni, nyilván a hozzáállássuk, meg a személyiségük lehet különböző, mint minden más szakterületen dolgozó emberé is. Nem lehet általánosítani!!
2014. jan. 8. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
38%
Semmi.
2014. jan. 8. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
71%

Őszintén ez egy totál hihetetlen történet.


"A korrupciora sajat tapasztalat egy ismeros lany jart igy: a kislany szulei balesetben meghaltak, a neveloszulok aron alul eladtak a kislany orokolt hazat, amit puszta veletlensegbol egy ottani onkormanyzati dolgozo vette meg a gyamugy engedelyevel. A penzt nem bankszamlara tettek, hanem "a kislany felelte" mire 18 eves lett.

"


A gyámügyi számlát általában OTP bank vezeti, elég hihetetlen, hogy csak úgy kiadták a pénzt, a határozatokat, a gyámügy osztályvezetője is aláírja.


Ha a kislány nagykorú volt, és akkor szedték el tőle a vagyonát, az már hihetőbb, cserébe, hogy felnevelték, rengeteg hasonló visszaélés van, a nagykorút már nem védi a gyámhivatal és a jogszabályok sem. Nevelőszülő sem lehet akárki és sorolhatnám.

2014. jan. 8. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
66%
Mer neked mi a vélemények kérdező?
2014. jan. 8. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
83%
Én egyszer igénybe vettem a segitségüket, évekkel ezelőtt családba fogadtunk egy 5 éves kisfiút, az akkori párom unkokaöccsét. Nekünk kellett keresnünk neki új ovit, orvost stb. A gyerek annyira el volt hanyagolva hogy láttam egyedül kevés vagyok megoldani a problémát. Jelentkeztem a kerületi gyermekjóléti szolgálatnál, ott először nem értették hogy ki küldött hozzájuk, de aztán elmagyaráztam a helyzetet hogy a gyereket elhagyta az anyja, nálunk él és mik a problémák. Következő héttől egy héten 3* vihettem oda készségfejlesztésre, pszichológushoz és logolédushoz. Hálás voltam nekik a segitségért, mert borzasztó volt úgy gondoskodni egy ekkora gyerekről hogy egyrészt nekem akkor még nem volt gyerekem, alapvető higéniai hiányosságok voltak nála, úgy evett mint egy állat mert nem hitte el hogy lesz ebéd és vacsora is, sosem evett fagyit, nem volt játszótéren, strandon. Literszámra itta a vizet mert akkor nem lesz éhes, hibásan beszélt mert mindent a tvből hallott, szinte az előtt élt mielőtt hozzánk került és még estig sorolhatnám. Szóval nekünk sokat segitettek.
2014. jan. 8. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
73%

"A korrupciora sajat tapasztalat egy ismeros lany jart igy: a kislany szulei balesetben meghaltak, a neveloszulok aron alul eladtak a kislany orokolt hazat, amit puszta veletlensegbol egy ottani onkormanyzati dolgozo vette meg a gyamugy engedelyevel. A penzt nem bankszamlara tettek, hanem "a kislany felelte" mire 18 eves lett."


Ez a történet garantáltan nem igaz!!!

Ugyanis egy kiskorú tulajdonát NEM lehet csak úgy eladni, ehhez a gyámhatóság beleeegyzése kell. Az árat nem ök határozzák meg, tehát áron alul eladni lehetetlen.

Ha eladták volna, akkor azt azt összeget a kisksorú nevére téve zárolják a nagykorúságáig, olyan nincs, hoyg felélte.


Aki ezt a történetet kitalálta, az csak el akarja járatni öket, és megérdemelné, hogy amiatt komolyan megbüntessék, hogy ilyen hazugságokat terjeszt.

2014. jan. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!