Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy lehet egy anya ilyen?...

Hogy lehet egy anya ilyen? Miért akar folyamatosan megbetegíteni?

Figyelt kérdés

Pár hónapja kiderült,hogy laktózérzékeny vagyok,nem fogok belehalni,de azért rossz volt átállni.

A feleségem sokat segített,utánajárt,pár hét alatt átállt teljesen,hogy én is minden főztjét ehessem.

Anyámnak is elmondtuk,ez van,kéthetente egyszer megyünk,ha ott eszek,akkor olyat csináljon már,amiben nincs tej,tejföl.Nem hittem,hogy gondot okoz,legtöbbször leves van,pörkölt,rántott hús.Erre azóta folyton tejes dolgokat csinál,pörköltből tefölös pörköltet,levesből krémlevest,még a rántott húsnál is tejszinnel kezdte el dúsitani a tojást (30 évig nem tette).

Eleinte próbáltunk rá hatni,előre lebeszélni,hogy mit csináljon,nem jött be,kivétel nélkül olyat csinál,amit nekem nem lehet.ÉS tömne vele.

Így ha megyünk,akkor vagy viszünk nekem előre elkészitett ételt vagy átmegyünk a feleségem nagymamájához (közel lakik,ő első perctől nekem kedvezve főz,keresett a faluban hasonlóban szenvedőt,és kikérdezte jól)

Hogy lehet ilyen az anyám?


A "legjobb",amivel előállt: egyem csak a főztjét,majd ad hasfogót és hányáscsillapitót utána...


2013. máj. 23. 09:57
1 2
 1/16 anonim válasza:
Ez szomorú.... szerinted miért csinálja?
2013. máj. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Háááát, érdekes

Hány éves az anyukád?

Lehet, hogy nem veszi komolyan a betegségedet, amolyan "divathóbortnak" veszi. Lehet az is, hogy tudatlan a témát illetően és azt hiszi, hogy az a kevés nem árthat.

Két lehetőség van: vagy nem mentek egy jó darabig és külön kihangsúlyozod, hogy a főztje miatt. Vagy pedig elmondod neki, hogy mik lehetnek a következmények, ha továbbra is tejes ételeket eszel. Jó nagy túlzást is beleadhatsz.

2013. máj. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Még nem jöttem rá.


Folyton azon szenved,hogy nem megyek eleget hozzá,de ezzel elveszi a kedvem,hisz az ott töltött 3-4 óra alatt folyton kínálgat,persze olyannal,amit nem szabad.(a feleségem adott neki listát is,mit ehetek,mit nem)

2013. máj. 23. 10:07
 4/16 A kérdező kommentje:

Tudja mivel jár,sokáig szenvedtem amíg rá nem jöttünk mi bajom.

Azt is tudja,hogy erre nem a haasfogó a megoldás,hanem hogy kerülöm a tejet és társait.(van gyógyszer amit bevehetnék tejes ételek előtt,de minek ha egyszerűen megelőzhető a baj)

2013. máj. 23. 10:09
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem itt már nem kell udvariaskodni, mondd meg, hogy mától kezdve nem eszel nála egy falatot sem, ha nem érti meg, mi a helyzet. Ha ezek után sem változtat, sőt erőlteti a főztjét, ne menj hozzá. Előbb-utóbb megérti.

Sajnos, vannak, akik csak tettekből értenek, szép szóból nem.

2013. máj. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Mintha nem lenne százas az anyád... Az különösen megdöbbentő a számomra, hogy eddig nem tette, viszont most olyan kajákba is tesz tejterméket, amikbe eddig nem.

Arra tudok gondolni, hogy begyöpösödött, aki nem is veszi komolyan az ilyen betegségeket, mint a laktóz- vagy a lisztérzékenység. Azt gondolja, táposság, ami majd helyrerázódik, ha az ember csak azért is magába erőlteti a tabu ételeket.

Mit szólt, mikor elmondtad a betegséget?

2013. máj. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem tudja elkészíteni laktózmentesen, vagy csak neki nem jön be az átállás és ezért "féltékenységből".

Kicsit feltupíroznám, nem tudom mennyire jön ki az allergia rajtad, de kicsit felnagyítanám a helyzetet. Pl hogy feldagad annyira a nyálkahártyád, hogy alig kapsz levegőt, vagy sokkot kapsz elájulsz és vihet a mentő kórházba. Ez már csak hatni fog.

Ha még ez sem válik be és megkérdezi, hogy miért nem mész olyan sűrűn, simán megmondanám, hogy mert meg akarsz ölni, és nyugodtam duzzogj egy kicsit!

2013. máj. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Nem sokat,csak hogy rendben,majd főz ő nekem olyat ami jó.


Ehhez képest hónapok alatt kétszer találtam ehető főtt ételt nála,akkor is csak beugrottunk átutazóban.Ha szólok előre hogy megyünk,akkor mindig olyan van,amire én csak csorgatom a nyálam maximum.

Még a kedvenc tejszines sütim is képes volt megsütni,ette előttem jóízűen,akkor kiakadtam,veszekedtem egyet vele,akkor mondta,hogy de ad hasfogót,hányáscsillapítót.

2013. máj. 23. 10:36
 9/16 A kérdező kommentje:

Nehogymár feleségem nagymamája el tudja készíteni,pedig ő 30 évvel öregebb anyámnál,anyám meg ne tudja.


Egyébként is csak azt kértük,hogy kéthetente egy nap ne tejes dolgot csináljon,pörkölt,húsleves,krumplistészta.Előtte nap hívom,hogy akkor rántott hús lesz.Erre tejszint tesz bele,pedig 30 év alatt sosem.

2013. máj. 23. 10:39
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, rá kéne kérdezni, hogy anya, azt akarod, hogy meghaljak, rosszul legyek? Miért? És még 1x megmagyarázni, hogy a hashajtó NEM megoldás. És hogy neveletlenül viselkedik.
2013. máj. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!