Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 17 éves fiú vagyok. Nevelőapám...

Slip4 kérdése:

17 éves fiú vagyok. Nevelőapám többször bántalmazta fizikailag és lelkileg a húgomat, nem ez volt az első eset, csak eddig nem léptem közbe, felszólítottam hogy jobb ha befejezné erre nekem támadt?

Figyelt kérdés
Önvédelemből meglöktem és megcsúszott, beverte a fejét a falba, engem meg fenyegetett hogy ezt még nem fejeztük be és durva, trágár szavakat intézett felém.Kórházba is került ez miatt, eljárást szeretne ellenem indítani a gyermekjólétiben. Mire számíthatok? Milyen jogi eljárásokat léphet ő felém?
2013. dec. 17. 19:56
1 2
 1/16 piriiiiii ***** válasza:
100%
Édesanyád?
2013. dec. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Édesanyám szereti,de viszont mindig kiállt mellettünk,csak az adott esetnél nem volt jelen,2x-orra mikor nekem jött anyu szedett szét minket.
2013. dec. 17. 20:03
 3/16 anonim ***** válasza:
98%
Megmondod hogy önvédelem volt. Szerintem neked fognak hívni, nem lesz belőle semmi bajod.
2013. dec. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Előzd meg.Először is te menj el a Gyerekjólétihez és panaszold be a terrort és,hogy a húgodat is abban tartja,aki fizikailag kiszolgáltatottabb,mint te.
2013. dec. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
98%

Elmondod, hogy ő mit tett a húgoddal és veled. Egy felnőttel szemben egyértelműen a gyerekeket fogják védeni.

Anyukád meg gondolkodjon már el egy kicsit ki a fontos neki? A gyerekei? Vagy egy férfi, aki ráadásul nem is a gyerekei apja.

2013. dec. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
96%
és mit mond a gyermekjólétiben?a nevelt kiskorú fia meg a testvére fizikailag bántalmazza és kéri hogy vizsgálják ki az ügyet?nevelőszülő bántalmazás ez vicces eset,inkább nektek kell lépni ne hagyjátok h félelemben tartson a gyámügy intézkedni fog abba biztos vagyok.
2013. dec. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
...csak azt nem tudom,hogy lehet ilyen férfit szeretni?És ezt tényleg nem értem.
2013. dec. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
csak egy a baj ezzel hogy ugye anyu nem volt itthon és úgy adta elő a történetet hogy mondta hogy fogjam be a pofámat és én mentem neki hol ott meg ő indult meg felém,persze anyu tudja milyen vagyok és nekem hisz ebből kifolyólag egyértelműen nem úgy adja elő a történetet hogy ami valójában történt.
2013. dec. 17. 20:56
 9/16 anonim ***** válasza:
89%

7.ik látom te nem voltál még ilyen helyzetben,mert én igen.


Nem a Gyámügyhöz kell menni először,mert az csak egy száraz hivatal,a kivizsgálással a Gyerekjólétis foglalkozik,ő az,aki a gyakorlati életben lefolytatja a nyomozást,az ő feladata a havonkénti kijárkálás és az érintettek kikérdezése.Ezt csinálják,ha már ezt megkérdezted.


És az ő anyagukkal lehet tovább menni a Gyámügyhöz...

2013. dec. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

értem.

Csak azt is figyelembe veszem hogy anyuék nincsenek házastársi kapcsolatban.élettársi kapcsolatban vannak.Sajnos már át testünk ehhez hasonló problémán és nagyjából tudjuk hogy mit kell csinálni csak én a vér szerinti apámnak nem mentem neki mert én nem tehettem semmit mert még kicsi voltam,ezért is vált egy anyu kb 3 éve.

2013. dec. 17. 21:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!