Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elegem van a rohadt alkoholist...

Elegem van a rohadt alkoholista apámból?

Figyelt kérdés

Utálom azt az életmódot, ahogy él. Vagy józan és ingerült, vagy be van rúgva és nem tud emberhez méltóan kommunikálni. Igazából az a legjobb állapot, amikor nincs itthon, de akkor is stresszes, hogy mikor jön haza és akkor milyen állapotban lesz és kit fog provokálni. Ha meg itthon van, az is szörnyű, mert levegőt se lehet venni tőle, mert egy diktátor. Eddig anyám úgy ahogy kordába tartotta megalkuvással, de már ő is belefáradt és sokszor az ő pártjára áll, ami azt jelenti, hogy én egyedül maradok vele és az igazságtalanságaival szemben és ez rohadtul sz@r. Gyűlölöm már.

Most is itt totyog órák óta HULLA RÉSZEGEN, nem lehet tőle közlekedni a házban, pisilnem kell, éhes vagyok, szeretnék végre lefeküdni aludni, de nem tudok emiatt a majom miatt, mert ha meglát, akkor kötekszik! Elegem van!!!!!!


Tudom, a költözés a megoldás, de egyelőre ez nem fog menni, mert nincs munkám. Igazából nem is kérek tanácsot, úgyse tud itt rajtam segíteni senki, csak ki akartam írni magamból, mert rohadt ideges vagyok.


Amúgy van itt valaki, akinek a családja besokallt egy ilyen apától? Kiraktátok?



2014. jan. 12. 00:19
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

5 Ezt már megtettem, sőt, több családtag is és el is szégyellte magát, de még csak meg se fordult a fejében, hogy ezen neki kéne változtatnia. Szóval ez a megjavulás esélytelen, mert ő nem akarja és már nem is érdekel. Csak engem hagyjon békén.


Nem vagyok Gábor:D


Néha rohadtul fel tud húzni, főleg amikor azt érzem, hogy elveszi az életemet, mert ahelyett, hogy jó dolgokkal foglalkoznék, arra kell vigyáznom, hogy nehogy az útjába kerüljek. És emiatt nehezebb haladni az életben is. De majd egyszer úgyis elköltözök, csak muszáj kiadni magamból. Amúgy tökre irigylem azokat, akiknek a családjából kirakták az ilyen apát, vagy anyát. Annyira jobb nélkülük és nekem is ez volt mindig is a vágyam, de anyám sose fogja kitenni a szűrét.

2014. jan. 12. 12:06
 12/16 anonim ***** válasza:
keverj valami altatót vagy nyugtatót a kajába. amíg alszik, addig sincs útban.
2014. jan. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:

Próbálj rajta segíteni! Talán amikor lehet vele értelmesebben beszélni, vedd rá hogy menjen elvonóra. Én örökké bánom h nem álltam apám mellett. Sokszor nekünk is kész horror volt amikor ivott. De csak az apám volt, és józanon tényleg mintaapa volt, nagyon szerettem :(

Egy reggel halva találtam az ágyában. Az ital végzett vele :( azóta is büntudatom van, hogy nem segitettem neki. Dehát mit tehettem volna tinédzser fejjel :S ez egy komoly probléma és mindenkinek komolyabban kéne venni, aki belekerül magától nem tud belőle kimászni....

2014. jan. 13. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

"aki belekerül magától nem tud belőle kimászni...."


Csak az alkoholisták 90 százaléka nem is akar. És tudod...Azon lehet segíteni, aki hagyja. Egyébként meg ki az, aki szívesen segít egy olyan embernek, aki tönkreteszi az életét?

2014. jan. 13. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Ha meghalna, annak örülnél?
2014. jan. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

13 Hidd el, már próbáltam rajta segíteni, de neki így kényelmes. Amúgy szerintem ő nincs túl nagy veszélyben, mert elég erős a szervezete. Nagypapám is alkesz volt világ életében és ma 75 éves és jól van. Amúgy lehet, hogy csúnya lesz, amit mondok, de ha a mai napig is megkeserítené az életed, lehet, nem így vélekednél. Meg ha józanul mintaapa, az egész más. Az enyém józanul se.


14 Ennyi a történet.


15 Azért a saját apám halálát mégsem kívánhatom, bármennyire is jó lenne nélküle. Akkor már tényleg bűntudatom lenne még akkor is, ha ez egy egészséges életösztön.

2014. jan. 13. 11:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!