Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet tenni egy alkoholist...

Evelynxx kérdése:

Mit lehet tenni egy alkoholista családapa ellen? Hogyan tehetném könnyebbé ezt a kis időszakot az érettségiig?

Figyelt kérdés

Apám kisgyermekkorom óta szeret inni, ő azon emberek közé tartozik, akiknek az alkohol teljesen elveszi az eszét. Amikor pici voltam, rendszerint anyukámmal kiabált, szidta, azt állította, hogy megcsalja, gyakran fenyegette is. Sokszor késett munkából, mert kocsmázott.. volt, hogy csurom véresen jött haza. Gyakran rokonoknál is berúgott, olyannyira, hogy félúton hazafelé képtelen volt egy lépést is tenni. Nekem kellett hazavonszolnom a város közepén, hogy aztán otthon hallgathassam, mennyire egy haszontalan, elrontott ember vagyok... Ugyanis később ez jött, egyre többször keltem anyu védelmére, ezért egy idő után én váltam a célpontjává és olyan dolgokat vágott a fejemhez, amit soha nem akartam volna hallani a saját apámtól. Már annyira félünk tőle, hogy egy másfél szobás lakásban gyakorlatilag 3-man vagyunk egy fél szobában, apa meg egyedül egy egészben. És ez csak egy pár a rengeteg szörnyűség közül

Csak most eszméltem rá 18 évesen, hogy mennyire elrontotta a családom életét. Anyu már nem akar semmit sem tenni, csak tűrni, egy teljesen alárendelt személy lett apám mellett. Öcsém egész nap csak a gép előtt ül, ő mindig oda menekült, nem jár el sehova, nincsenek barátai.

Attól tartok, hogy az is ennek tulajdonítható, hogy rettentő ideges típus vagyok, szorongó, félénk, nehezen nyílok meg az emberek előtt.

Szóval elegem van belőle, itt állok az érettségi előtt, de ilyen körülmények között képtelen vagyok 100%-ot nyújtani az iskolában. De semmi ötletem nincs, mit tehetnék, nem dolgozok, nincs keresetem, szinte teljes mértékben tőle függök, függünk, mivel ő az fő kenyérkereső. Beszélni nem lehet vele, számtalanszor próbáltunk vele mi is, mamámék is, nagynénémék is, de semmi eredménye.


2014. jan. 10. 21:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Ne legyetek már ennyire bénák...miért nem tudjátok kidobni? Hárman vagytok egy ellen!!! Be van ő sz@rva tőletek, csak a szája nagy. Ezt onnan tudom, hogy én is ilyen apa mellett nőttem fel. Amikor részegen kellett valahonnan hazavonszolnom, általában kiröhögtem, hogy mekkorákat esik és otthagytam a pics@ba, mert ennyit érdemel. Sosem értettem, hogy valaki hogy képes tűrni. Anyukád egy befolyásolható személy, tudod irányítani, vedd kézbe dolgokat és költözzetek el.
2014. jan. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja amúgy léteznek nagyon olcsó albérletek is...vagy béreljetek szobát. Még az is jobb, mint egy ilyen rossz környezet.
2014. jan. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Sajnos ha akarnánk se tudnánk elköltözni, ugyanis anyu le van százalékolva, kb nettó 60,000-et keres havonta, annyi pénzből meg képtelenség lenne hármunkat eltartani.
2014. jan. 10. 23:41
 4/5 anonim ***** válasza:
Ismerősömék is ennyit keresnek, mégis tudtak bérelni egy olcsó albérletet. Minden csak akarat kérdése. Amúgy meg felvehettek segélyeket az önkormányzattól is...ilyenkor nem szabad szégyellni semmit, mert vészhelyzet van.
2014. jan. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az öcséd miatt se ártana, hogy cselekedj! Sajnálatos, hogy ezt tűri!Nálunk anyám is ivott. 15 éves voltam a húgom 13 amikor tesóm keresztszüleihez költöztünk.Egyszerüen odamentünk és mondtuk, hogy többé nem megyünk haza.Szerencsénk volt, mert befogadtak. Nincs valaki akihez odamehetnétek?mamád, Nagynénéd? Emelt családit is kaphattok,ilyenkor SZOKOTT segíteni a gyámhatóság! Nem szeretném anyádat minősíteni,de nem titeket kellene védeni? Messze ne a pénz miatt aggódj!Ha sikerül otthonról elmennetek- Testvéreddel-lehet kérni Távolságtartási végzést!-ez meg a drága volt férjem miatt tudom. Amikor nekem kellet cselekednem, rettentően féltem.1-2 nehéz év belefér. Szerintem nem csak az érettségin kell gondolkozz. Ha elémsz mi lesz a tesóddal?Ha anyád nem cselekszik, vedd a dolgot a kezedbe!
2014. febr. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!