Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, hogy a családom...

Mit csináljak, hogy a családom és a barátaim megbocsájtsák az eltűnésemet? Sose lesz már ugyanolyan?

Figyelt kérdés

Érettségi után fogtam magam és elutaztam külföldre, senkinek nem szóltam előtte. Először csak a nyarat akartam más környezetben tölteni, gondok nélkül. De 2 évig haza se jöttem, ami alatt rengeteg minden történt.

A családom utál, a barátaim és barátnőim is, az egyetlen ember, aki szóba áll velem, az a nagynéném. Tudom, hogy rengeteg mindenről lemaradtam, a legjobb barátnőmnek tönkrement szinte az élete és nem számíthatott rám, mindenki élete teljesen megváltozott.

De már visszajöttem és nem akarok kívülálló lenni.



2014. jan. 16. 14:49
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
45%
9 Nem a korod a lényeg, hanem az, hogy egy telefont nem tudtál megengedni neki.
2014. jan. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
100%
Nem az a baj, hogy elmentél, hanem az hogy magukra hagytad őket. Egy felnőtt, érett ember képes külföldre költözni úgy, hogy közben tartja a kapcoslatokat azokkal akik fontosak. Önzőn viselkedsz, egyáltalán nem érdekel, hogy más mit gondol, csak az, hogy minden úgy történjen ahogy neked tetszik. Bocsássanak meg és éljetek szépen úgy ahogy előtte. Ez nem így működik. Ráadásul még egy kis alázat sincs benned, hanem még te vagy felháborodva. Hát így ne csodálkozz. Tudod mivel nem egy lakatlan szigeten élsz, hanem másokkal körülvéve, ezért valamilyen szinten felelősséggel tartozol értük, mert befolyással vagy az életükre. Nem élhetsz úgy, hogy összebarátkozol velük amíg neked tetszik, de amikor más kedved van, akkor ott hagyod őket. Most pedig visszajössz, és fel vagy háborodva, hogy ők is "elhagytak" téged. Pedig te ugyanezt tetted.
2014. jan. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
100%

Nem az a baj, hogy külföldre mentél, hanem hogy annyira nem tartottad őket, hogy legalább szólj nekik, vagy hogy tartsd velük a kapcsolatot. Ezeket az embereket te eldobtad magadtól, megszakítottad velük a kapcsolatot, nem kellettek neked.

Ne csodálkozz, ha ezek után ugyanezt kapod vissza tőlük. Te sem kellesz már nekik.

2014. jan. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:
De én a családommal próbáltam tartani a kapcsolatot, csak folyton azt hallgattam, hogy menjek haza, ennek semmi értelme.
2014. jan. 16. 15:42
 15/31 anonim ***** válasza:
45%

kedves válaszadók azt írta utána beszélt velük telefonon csak nem nyugodtak le.

Tehát nem szakította meg velük a kapcsolatot,de ha minden egyes alkalommal leanyáznának a telefonban egy idő után én is feladnám és max párszor adnék életjelet.

2014. jan. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
29%
az a válaszadók problémája hogy benned volt kurázsi és léptél egy nagyot(de mint írtam ezt egyetem után kellett volna) és 2 évig tudtál kint élni! de a legtöbbjük nem lett volna ilyen merész
2014. jan. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:

Igen, és a barátai? Azt nem mondta, hogy ők is anyázták mégis lemorzsolta őket egy idő után.

Szerintem akiben van kurázsi és olyan nagylánynak/nagyfiúnak képzeli magát, az nem eltűnik mint szürke szamár a ködben, hanem meg meri mondani a terveit és véghezvinni utána, emberségesen.

Aki az kérdezővel ért egyet, az valószínűleg még nem tapasztalta, hogy milyen amikor a legjobb barátja eltűnik, és azt sem tudják róla, hogy él-e vagy hal. Ebben semmi dicsőség nincs, ez gyávaság és önzőség és ahhoz főleg nincs joga, hogy utána neki álljon feljebb.

2014. jan. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
Amúgy meg elég vicces, hogyha egy 18 éves fiatal arról panaszkodik itt, hogy nem aludhat a barátjával, akkor mindenkiegyetért a szüleivel. De ha egy 18 éves (legtöbb ember akkor érettségizik) fogja magát és eltűnik egy szó nélkül külföldre az dicsőség?
2014. jan. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:

nem azért de a barátaival is beszélt csak azok maguktól tűntek el a barátnője pedig a végén már nem osztott meg vele semmit,de elvárja hogy miért nem volt ott amikor szüksége volt rá?!

Először is,amint osztálytársaim kimentek külföldre az elején tartottuk a kapcsolatot,de a végén ez szépen ellaposodott(ez van a nagy távolság akár egy városnyi is,de akadályozza a találkozásokat és elszakad a kötelék)

Aztán barátnőjével tartotta a kapcsolatot ha annyira nagy bajban lett volna nem duzzog hanem azt mondja a te életed csak ne legyen bajod+ elmondja mi a problémája nem pedig hisztisen kussol

és nem azt mondtam hogy dicsőség de mindenki úgy viselkedik szerintem a kérdező körül mint a hisztis tinik

kérdező annyi viszont igaz,hogy nem volt illő szó nélkül lelépni tisztességesen el kellett volna mondani mit akarsz tenni és kész

2014. jan. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
29%

különben is egy ismerősöm érettségi előtt lelépett és mind azt gondoltuk milyen lúzer így nem jut semmire erre:

letett egy tiffany tanfolyamot, külön leérettségizett és egy jó ideig Olaszországban élt boldogan most meg tevékenyen dolgozik és míg ő tud dolgozni addig a több diplomás ismerősöm aki a járt utat járta itt nyafog hogy nem talál munkát

Igenis nem baj ha valakiben van kurázsi

2014. jan. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!