Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, hogy a családom...

Mit csináljak, hogy a családom és a barátaim megbocsájtsák az eltűnésemet? Sose lesz már ugyanolyan?

Figyelt kérdés

Érettségi után fogtam magam és elutaztam külföldre, senkinek nem szóltam előtte. Először csak a nyarat akartam más környezetben tölteni, gondok nélkül. De 2 évig haza se jöttem, ami alatt rengeteg minden történt.

A családom utál, a barátaim és barátnőim is, az egyetlen ember, aki szóba áll velem, az a nagynéném. Tudom, hogy rengeteg mindenről lemaradtam, a legjobb barátnőmnek tönkrement szinte az élete és nem számíthatott rám, mindenki élete teljesen megváltozott.

De már visszajöttem és nem akarok kívülálló lenni.



2014. jan. 16. 14:49
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

Miért, a kérdező nem úgy viselkedik mint egy hisztis tini? A leírása alapján kb így "jó hát tudom mekkora szrságot csináltam de mostmár itt vagyok és nem akarok egyedül lenni, tessék foglalkozni velem!".

Arról meg nem tudom van-e fogalmad, hogy milyen amikor valaki nagy válságban van, de megsúgom, olyankor nincs olyan lelki állapotban az illető, hogy szaladjon a másik után, hééé vedd már észre, hogy tönkremegy az életem, beszéljük ki. Még az is lehet, hogy úgy gondolta nem akarja ezzel terhelni a másikat aki jól elvan külföldön.

2014. jan. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
Ja ne játszad már a butát! Itt nem azzal van a gond, hogy kiment, hanem AHOGYAN kiment és ahogy most VISELKEDIK. Gondolom ismerősöd nem tűnt el mikor elment.
2014. jan. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
0%

de ha így tűnt volna is el nem éreztem volna azt"hogy tehette" a családot még megértem ,de a legjobb barátnak semmi köze hozzá!Ha itt hagyna szó nélkül tartozással akkor igen beszólnék neki.Amúgy max rákérdeznék hol a csudában vagy ő elmondaná meglepődnék,de ha boldog ő dolga. Kérdező sem százas de a nem szűk családi környezete sem.

A családnak igaza van hisz az anyja biztos kikészült,de mindenki más csak meglovagolta az ügyet

2014. jan. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
31%

megjegyzem ez a nem akartam terhelni dolog, addig szép amíg utána meg nem kezd el sipákolni hogy nem voltál itt mellettem,hogy tehetted ezt.Ha közben játszotta a mártírt akkor utána sem szólalhat meg ennyi erővel.

Előtte előadja a legjobb barátnőt,de valójában igenis magával foglalkozik és a végén elfelejti hogy ő nem beszélgetett vele talán az emlékképei is teljesen mások mint a valóság

2014. jan. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
Akkor minek a legjobb barátja, és minek akar vele megint jóban lenne ha semmi köze hozzá? A kérdező nem akarja elfogadni, hogy az élet bizony bizonyos mértékű kötöttségekkel jár és felelőséggel. Persze lehet úgyis átgázolni az egész életen, hogy senkivel sem törődsz, cska amikor kedved tartja, de hát akkor miért van felháborodva? Minek van barátja annak, aki szerint semmi közük egymáshoz? Honnan tudják a barátai hogyha megint megbíznak benne, akkor nem fog-e megint eltűnni ha épp olyan kedve van?
2014. jan. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
31%

mert a barátság arról szól,ha barátom vagy nem mehetsz sehova az engedélyem nélkül?Hogy mersz saját életet élni ,nem is beszélünk veled telefonon,mert az fárasztó?

Különben is ő nem igaz barátságot akar újra csak hogy ne utálják látványosan.Mindenki úgy viselkedik körülötte mintha egy begyöpösödött faluról lenne szó.

Tény nem hang nélkül kellett volna eltűnnie,de aztán adott életjelet magáról egy ideig próbált kapcsolatot fenn tartani,de mindenki véresen megsértődött mert képes volt élni(pedig egy jó ideig próbálkozhatott).Ezért felhagyott a békítéssel.Hazajött ahogy mindenki elvárta tőle,most meg azon durciznak miért jött haza XD

Kérdező is hibás és a "barátok" is

2014. jan. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
31%
és különben is ahol szó nélkül lelépnek ráadásul ilyen hamar ott már eleve volt valami probléma.nem volt minden kerek a kérdező környezetében.
2014. jan. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
Hát ilyen alapon azt is mondhatnánk, nem elég bátor, hogy szembenézzen a problémákkal, inkább menekül (az hogy nem szólt, az is erre utal). Csak nézpont kérdése. Különben meg honnan tudod, hogy olyan királyian élt, csak mert külföldön volt? Lehet, hogy wc-t takarított 2 évig, vagy más gyerekére vigyázott. Senki nem mondta mit csinált.
2014. jan. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
100%

"kedves válaszadók azt írta utána beszélt velük telefonon csak nem nyugodtak le"

Hogy a p..csába nyugodna le az ember, mikor egy darabig azt sem tudja, él-e, hal-e a hozzátartozója?

Értem én, hogy szuper dolog volt ez a külföldi élet, meg azt is, hogy rosszulesett, hogy a családod nem értette meg, hogy te ezt szeretnéd.

A mi családunkban is van, amiben nem értünk egyet, sokszor szóba is hozzák a szüleim, hogy miért így csináltam, meg ez hülyeség, stb. Mégsem tűnök el a szemük elől szó nélkül, hogy azt se tudják, mi történt velem. Ez már tényleg durva.


Készülj fel, hogy nem lesz könnyű visszanyerned a bizalmukat. A szüleidét szerintem előbb-utóbb sikerül, de a többiekét lehet, soha.

2014. jan. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
2014. jan. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!