Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » "Többnyelvű" családok: nálatok...

Frigg kérdése:

"Többnyelvű" családok: nálatok okozott ez problémát?

Figyelt kérdés

A kérdésem az lenne, hogy ahol a szülők anyanyelve nem ugyan az, és a gyermekeik beszélik mindkét szülő nyelvét, ott nem okozott problémát, hogy mondjuk az egyik fél nem érti, miről beszél a gyereke a másik szülővel?

Kifejtem jobban: tehát, a férjem amerikai, mi angolul beszélünk egymással. Tanítgatom magyarul, de csak hobbiszinten. Viszont majd ha lesznek gyerekeink, én a kezdetektől fogva (csak) magyarul szeretnék hozzájuk beszélni, a férjem értelemszerűen angolul. Arra lennék kíváncsi, aki volt már hasonló helyzetben, okozott-e problémát, ha az egyik szülő nem értette mit/miről beszél a másik szülő a gyerekkel? Vagy csak a közös nyelvet használtátok/használjátok, ha mindannyian jelen vagytok?


Remélem érthető a kérdésem! :) Előre is köszi a válaszokat.



2014. jan. 16. 18:48
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
90%
A környezetemben sok ilyen pár van, és nem okozott problémát, kell idő, amíg kitisztul a picinek és nem keveri a nyelveket de semmi problémája nem lesz ebből. Ha minden jól megy pár éven belül saját példával is szolgálhatok:)
2014. jan. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nálunk nem okozott problémát a dolog, bár voltak félreértések, amikor azt hitte a férjem, hogy az anyját becsmérlem, pedig valami huszadik témáról volt szó, csak az akkori magyartudásával még nem tudta követni :) De ahogy nőttek a gyerekek, úgy tanult meg ő is többet és többet. (Mi Magyarországon élünk.) Szerintem a te férjed is biztos meg fog tanulni alapdolgokat, amiket sokat mondasz a gyereknek :)
2014. jan. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
96%
Az én környezetemben is van ilyen. Angliában élünk. Van egy ismerősünk, magyar anyuka, közel-keleti apuka, közös nyelvük az angol. Anyuka még próbálgatja megtanulni férje nyelvét, de a férj nem. Szóval van egy titkos nyelvük a gyerekekkel. Mondjuk anyuka is csak nagyon nagyon hobbi szinten beszéli apuka nyelvét. Én nem tudnám elképzelni, hogy akár a gyerekem bármit rám mondhat, megbeszélhet az apjával, én nem értek egy kukkot se.
2014. jan. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
97%

Nálunk úgy lett megoldva, hogy ha a gyerekkel voltam otthon, akkor csak magyarul beszéltem vele, ha az apa is otthon volt, akkor az apa anyanyelvén.

Amikor a szüleim jöttek hozzánk vagy mi hozzájuk, akkor ök is magyarul beszéltek a gyerekkel, ha az apja is ott volt, akkor viszont hol így, hol úgy.


A gyerek nagyon hamar megtanulta a rendszert, és ha olyankor, amikor ketten voltunk, véletlen nem magyarul szóltam, akkor figyelmeztetett rá.

2014. jan. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
83%

Mi Svájcban élünk, német területen. A férjem francia anyanyelvű, tőle azt hallotta, közös nyelvünk az angol (lévén én gyűlölöm a németet), amikor beszélgettünk, azt hallotta a gyerkőc. Én magyarul beszélek hozzá, a bölcsiben a németet hallja.

Nem mondom, hogy néha csak összenézünk a férjemmel, hogy "na, most mit mondott a gyerek?", de most öt éves, és sokkal jobban használja a nyelveket, napról napra tisztul neki. :)

Én nem bántam meg, hogy így alakult, hatalmas hendivel indul. :) Kistesójánál is ezt alkalmazzuk.

2014. jan. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
Mindig leforditom amit mondunk
2014. jan. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
62%

Szia. Nálunk ez úgy van, hogy én magyarul beszélek a kicsikkel, az apjuk bolgárul és a közös nyelv a spanyol. Csak akkor beszélnek velem a kicsik magyarul, ha az apjuk nincs a környezetünkben és fordítva is igaz, ha együtt vagyunk akkor csakis spanyolul beszélünk. Ha mondjuk csak négyen vagyunk itthon (3 gyerek van) akkor (ha csak nincs életveszély :D ) meg se hallom őket, ha nem magyarul szólnak hozzám, a Férjem ugyanigy (persze bolgárul). Ha itthon van mindeki és esetleg magyarul vagy bulgárul szólalnak meg akkor, türelmesen, ezredjére is elmondjuk Nekik, hogy ez nagyon fáj apának/anyának hogy úgy beszélnek hogy nem érti mindenki. Nálunk ez használ, persze ha éppen a következő csínyen gondolkodnak akkor azt úgy beszélik meg hogy ne értsük, de ennyi még belefér :)

El lehet ezt szépen magyarázni a gyereknek és nagyon hamar is beleszoknak, csak akkor nem szabad kiakadni amikor még alakul a nyelvérzékük és akaratlanul is keverik a nyelveket.

2014. jan. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
nálunk, amikor együtt vagyunk franciául beszélünk, ha csak velem van akkor ugye magyarul. dolgoztam japán- osztrák családnál. az anyuka csak japánul beszélt a gyerekekkel (apuka sokszor meg is jegyezte, hogy titkos nyelven beszélnek most), apjuk csak németül beszélt, a családi nyelv az angol volt, ugyhogy azt is automatikusan el kezdték használni, és a sitterek csak magyarul beszélhettek a gyerekekkel. néha nagyon keverve beszéltek, de mára már teljesen tudatosan használjak mindegyik nyelvet. (most 6 és 9 évesek) ráadásul a suliban, idegennyelvként bejött nekik a spanyol, a nagyobbiknak két év mulva az orosz és a latin is...
2014. jan. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
28%

Nem okozott problémát, mert rendesen megtanultuk egymás nyelvét. Másképp nem vállaltam volna gyerekeket egy olyan emberrel, aki ennyit nem tud megtenni értem. Nekem ez nagyon fontos.


Egyébként nálunk a pláne az, hogy az anyanyelveinket hobbi, kikapcsolódásszinten használjuk, általában egy 3. nyelven kommunikálunk egymással, szóval otthon azt hallani a leggyakrabban.

2014. jan. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
31%

"Másképp nem vállaltam volna gyerekeket egy olyan emberrel, aki ennyit nem tud megtenni értem."


Huh utolso, ezt komolyan gondoltad??? Egy felnottnek nem megy olyan konnyen a nyelvtanulas, hacsak nem nyelvzseni... Plane nem a magyar, ami az egyik legnehezebb nyelv a vilagon....

2014. jan. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!