Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » "Többnyelvű" családok: nálatok...

Frigg kérdése:

"Többnyelvű" családok: nálatok okozott ez problémát?

Figyelt kérdés

A kérdésem az lenne, hogy ahol a szülők anyanyelve nem ugyan az, és a gyermekeik beszélik mindkét szülő nyelvét, ott nem okozott problémát, hogy mondjuk az egyik fél nem érti, miről beszél a gyereke a másik szülővel?

Kifejtem jobban: tehát, a férjem amerikai, mi angolul beszélünk egymással. Tanítgatom magyarul, de csak hobbiszinten. Viszont majd ha lesznek gyerekeink, én a kezdetektől fogva (csak) magyarul szeretnék hozzájuk beszélni, a férjem értelemszerűen angolul. Arra lennék kíváncsi, aki volt már hasonló helyzetben, okozott-e problémát, ha az egyik szülő nem értette mit/miről beszél a másik szülő a gyerekkel? Vagy csak a közös nyelvet használtátok/használjátok, ha mindannyian jelen vagytok?


Remélem érthető a kérdésem! :) Előre is köszi a válaszokat.



2014. jan. 16. 18:48
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%
Hugim Rómában él, olasz a férje. Addig nem ment hozzá feleségül, amíg a leendő férj meg nem tanult magyarul (nem csak hobbi szinten). A gyerekek természetesen mindkét nyelvet beszélik. Általánosságban mondható csak , hogy a hugommal magyarul és az apjukkal olaszul beszélnek, mert gyakorlatilag mindkét szülővel mindkét nyelven beszélnek. :-)
2014. jan. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
9%
magyar semmit nem ér, angolra feküdjetek rá inkább.
2014. jan. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
50%
ismerek olyan családot, ahol az apuka holland, anyuka magyar, Franciaországban élnek, a szülök egymással (ha gyerek nincs ott) angolul beszélnek, gyerekekkel franciául. a gyerekek csak franciául beszélnek! mindketten ugy gondolták, hogy haszontalan nyelv a magyar és a holland is.. :(
2014. jan. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:
Hát én nem tudom, szerintem nyelvet tanulni semmiképp nem lehet haszontalan. Főleg ha azt nézzük, hogy az a bizonyos nyelv az egyik szülő anyanyelve. Az én családomban bátyámon és anyu férjén kívül nem beszél szinte senki angolul, ők is csak amolyan.. alap-középfok között, ezért is érzem fontosnak, hogyha majd lesznek gyerekeink, ők is beszéljék a magyart. Ki tudja, lehet egyszer még akár valóban hasznos is lehet, ha olyan pályát választanak maguknak.
2014. jan. 16. 22:37
 25/28 anonim ***** válasza:
87%

22:32

Hát én borzasztó mérges lennék a szüleimre, ha három nyelv lehetne anyanyelvem, de ők kettőtől megfosztanak. Sosem bocsájtanám meg ezt nekik...

2014. jan. 17. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Nálunk sem okozott problémát. Férjem spanyol anyanyelvű. Én születésük pillanatától magyarul beszélek a gyerekeinkkel. A férjem spanyolul. Amikor együtt vagyunk a férjemmel spanyolul, de a gyerekekkel magyarul beszélek. Nem tudom, de a gyerekekhez nem tudok spanyolul szólni, valahogy nem áll rá a nyelvem. Egyébként ennek hatására a férjem is aki, csak pár magyar szót ismer, majdnem mindent ért, amit mondok.
2014. jan. 17. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a ferjem amerikai-gorog,kozos nyelvunk az angol.A fiunkal en magyarul,o gorogul beszel.Szerintem egyebkent ha csak nem teljesen erdektelenek a szulok a masik anyanyelve irant,a gyermek 3 eves korara mar nagyon sok mindent megertenek a masik nyelvbol.Nyelvet tanulni pedig gyerek mellett a legkonnyebb.Amig pici mindenki egyszeruen fejezi ki magat elotte,igy ha csak be nem fogod a fuled,maguktol radragadnak a szavak,kifejezesek.

Tehat mi szepen lassan erofeszites nelkul megtanultuk egymas anyanyelvet.En valoban nagyon jol beszelek gorogul,a ferjem bar erti a magyart,a kiejtessel gondban van.Vegsosoron neki eleg,hogy erti,a beszedre nincs rautalva.

2014. jan. 17. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

23. vagyok

azt elfelejtettem még irni, hogy amikor én beszélgetek az anyukával magyarul, apuka ránk szol, hogy ne beszéljünk magyarul, vagy angolul vagy franciául..de hogy ez nem korrekt vele szemben. szabályosan tiltva van családon belül a holland és a magyar nyelv használata.

2014. jan. 17. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!