Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » "Többnyelvű" családok: nálatok...

Frigg kérdése:

"Többnyelvű" családok: nálatok okozott ez problémát?

Figyelt kérdés

A kérdésem az lenne, hogy ahol a szülők anyanyelve nem ugyan az, és a gyermekeik beszélik mindkét szülő nyelvét, ott nem okozott problémát, hogy mondjuk az egyik fél nem érti, miről beszél a gyereke a másik szülővel?

Kifejtem jobban: tehát, a férjem amerikai, mi angolul beszélünk egymással. Tanítgatom magyarul, de csak hobbiszinten. Viszont majd ha lesznek gyerekeink, én a kezdetektől fogva (csak) magyarul szeretnék hozzájuk beszélni, a férjem értelemszerűen angolul. Arra lennék kíváncsi, aki volt már hasonló helyzetben, okozott-e problémát, ha az egyik szülő nem értette mit/miről beszél a másik szülő a gyerekkel? Vagy csak a közös nyelvet használtátok/használjátok, ha mindannyian jelen vagytok?


Remélem érthető a kérdésem! :) Előre is köszi a válaszokat.



2014. jan. 16. 18:48
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
45%
Most egy kicsit engem is megnyugtattatok, bär a gyerekem meg nincs a vilägon,de mi is azon aggodunk, hogy ki hogyan fogja tanitani.En magyar, apa keleti, Nemetorszagban.:S
2014. jan. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
69%
9-es ne haragudj, de ez azért nagyon erős kijelentés volt, hogy csak akkor vállalnál gyereket valakivel ha megtanulja a magyart. Az én férjem a bolgáron kívül 5 másik nyelvet beszél, neki már azért könnyű nyelvet tanulni, mégse megy neki a magyar, pedig a gyerekekkel együtt tanulta ő is és a gyerekek előtt 6 évet éltünk együtt, tehát hallotta eleget. Mégis ami megmaradt neki, az annyi, hogy: Szeretlek és bejefejezted szerelmem. Sőt én sem tudok bolgárul többet. Csak azért mert nem tanulja meg a magyart eszembe nem lett volna "eldobni" a legtökéletesebb embert akit ismerek.
2014. jan. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
63%
A magyar nem az egyik legnehezebb nyelv a világon. Hidd el. Egyébként 4 nyelvet beszélek folyékonyan (szakmám is ehhez kapcsolódó), tehát igen, nekem fontos, alapvető dolognak érzem, hogy beszéljük egymás nyelvét! Nem értem, ez miért érdemel ekkora lepontozást...
2014. jan. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
57%
U.i.: ahogy a nyelvészek mondják: a nyelv nem kutyasz*r, hogy ragadjon. Ez csak egy népszerű tévhit. Az a nyelvtudás, ami "ragad" távol áll a vállalhatótól az esetek 99%-ában. A nyelvet tanulni, akarni kell.
2014. jan. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetemen a pszicholingvisztika professzorom ezerszer is hangsúlyozta a következetességet: ugyanaz a személy mindig ugyanazon a nyelven szóljon a gyerekhez, és így agyerek nagyon könnyen tudja személyhez vagy szituációhzo kötni a nyelvet. Nagyon jó példa itt az, hpgy apuka csakis bolgárul, anyuka csakis magyarul beszél a gyerekekhez, a közös nyelv meg KÖBVETKEZETESEN mindig ugyanaz. Szóval a lényeg, hogy a szülő ne egyszer így, egyszer úgy beszéljen a gyerekhez, hanem mindig ugyanazon a nyelven. Nálunk öt nyelv keveredik, én magyar vagyok, a férjem német származású, de beszél magyarul is, de a nagyszülőknél még két másik nemzet is bekavar, plusz az ötödik az államnyelv (nem Magyarországon élünk). Még nincs gyerek, de én már most mondogatom, hogy a gyerekkel majd mindenki kövertkezetesen a maga nyelvén beszéljen. Az elején még keverni fogja a nyelveket, de utána nagyon gyorsan kitisztul a kép.

A férjem németül fog beszélni a gyerekkel, és nem hinném, hogy zavarna, ha valamit nem értenék meg, de az is igaz, hogy tanulgatok németül, hogy azért mégis részt tudjak venni legalább a fülemmel a német társalgásukban is.

2014. jan. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%
Egyik ismeros parnal sem okozott gondot.
2014. jan. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%

Olasz a férjem, a négy éves lányom folyékonyan beszéli mindkét nyelvet. A férjem nem beszél magyarul és keveset is ért. Sosem zavarta, hogy a lányunkhoz én csak magyarul beszélek.

A lányomhoz ritkán, de beszélek olaszul, ha azt karom más is értse mit mondok neki, de ő mindig magyarul válaszol nekem, még sosem cserélte össze a két nyelvet. Ha azt mondom neki magyarul kérdezzen meg ezt vagy azt apjától, akkor odafordul és oalszul megkérdezi. Olyan van, hogy nincs kedve átváltani és velem fordíttat hogy kérjek meg ezt vagy azt apától:-) Mindkét nyelvet folyamatosan használjuk itthon. Mindenképp tantísd meg magyarul, ez a legnagyobb dolog..két nyelvet ennyire folyékonyan beszélni ilyen kiskorban...

Ja...és nem kezdett később beszélni, mint más gyerekek..sőt két évesen már mindkettőt elég jól beszélte, az ő szintjén..most meg már mindkettőn olyanokat mond hogy hihetetlen:-)))

sok sikert!!

2014. jan. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
76%
17es vagyok, ja és ha azt karjuk, hogy ne értse amit egymásnak mondunk angolul beszélünk egymással...de már azt is kezdi értegetni:-S :-))
2014. jan. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:

Na, most értem haza, jó sok válasz érkezett!

Mindenkit felpontoztam, mert minden válasz hasznos volt eddig! :)

Pont ilyesmiken agyaltam én is, hogy esetleg félreértések születhetnek, vagy ha összevesznek a szülővel, akkor azon a nyelven vágnak vissza esetleg, amit az nem ért.

De akkor megnyugodtam, hogy igaziból túl nagy "baj" nem fordulhat elő! :))


Köszönöm szépen a válaszokat!

2014. jan. 16. 21:49
 20/28 anonim ***** válasza:
100%
nálunk is én magyar, férjem svéd, Franciaországban élünk. Ki-ki az anyanyelvén szól a gyerekhez, ha mind 3an otthon vagyunk, vagy vendégek jönnek akkor franciául beszélünk. Ez nem probléma
2014. jan. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!