Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Fogok randizni egy fiúval, de...

Fogok randizni egy fiúval, de nem szeretném, hogy a szüleim tudják. Nagy hazugság ha mást mondok, hová megyek? Vagy inkább az igazat mondjam?

Figyelt kérdés

Alapjáraton nem szeretek hazudni a szüleimnek,de csak most fogok találkozgatni a fiúval.Akkor szeretnék anyuéknak szólni ha már komolyabb a kapcsolat,addig szerintem felesleges.

Hozzá teszem 21 éves lány vagyok és sose voltam fiúval!

Legjobb barátnőmnek az egyik haverja a srác és úgy terveztük,hogy az elején alibinek barátnőmet fogom használni,de ezt ő mondta,hogy ha randim lesz a sráccal mondjam azt hogy hozzá mentem át,vele mentem Pestre stb.

Meg nem szeretem ha anyumék faggatnak,meg nem is tudnék mit mondani a srácról mivel egyszer találkoztam vele csak.


Nektek erről mi a véleményetek? Mit tegyek?


2014. jan. 22. 11:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem túlkomplikálod. Inkább mondd meg, hogy találkozol egy fiúval, mintsem hazudj. Miért ne mondhatnád el? Miért csak akkor kell elmondani, amikor komoly a kapcsolat?
2014. jan. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem nem baj ha füllentesz egy kicsit. Azért azt elmondanám, hogy randim lesz, de nem kötném az orrukra, hogy hol, miért ott, stb. Velem megtörtént egy utólag vicces eset, de akkor baromi kellemetlenül éreztem magam. 17 éves voltam, az első randimra készültem. Természetesen a szüleim kifaggattak, miféle, kiféle a srác, hova megyünk, mikor stb. Én naív mindent elmondtam, részletesen, hogy mi a program. Elmentem a randira, erre rá 20 percre anyuék eljöttek arrafele kocsival, majd mikor megláttak, 20-al mentek el mellettünk, bámulva, integetve...utána kiderült, hogy töbsször is tettek 1-2 kört a városban, hogy merre megyünk, meg a ki srác.."mert kiváncsiak voltak". Hát mit ne mondjak, nagyon ciki volt..:) Persze utólag már csak nevetek rajta. :D
2014. jan. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem is felesleges ez a nagy titkolózás. Ha lebuksz, akkor sokkal nagyobb baj van, mert nem fognak megbízni benned később. Mondd meg, hogy találkozol valakivel, aztán ha úgy gondolod, hogy ebből lesz valami, akkor majd nekik is bemutatod. 21 éves vagy, már (szinte) felnőtt. Nehogy már egy randi miatt ennyit kelljen izgulni.
2014. jan. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Shai-Hulud ***** válasza:
82%

Ejnye no. Hát felnőtt nő vagy, viselkedj is úgy.

Nyugodtan meg lehet mondani, hogy érdekel egy fiú, vele akarsz találkozni, de még nem sokat tudsz róla, ezért hiába faggatnak nem is tudsz róla mondani semmit.

Megmondhatod, hogy ha már valamennyire megismerted, el fogod mondani, hogy milyen ember, de addig felesleges.

Gondolom, a szüleid megbíznak benned, és szerintem ha így állsz hozzá, akkor ez a bizalom meg is marad. Ha viszont lebuksz egy ilyen kis "füllentéssel", már nem fognak megbízni benned.

Én erre a bizalomra sokkal jobban vigyáznék.

De ezt neked kell eldöntened.

2014. jan. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Én is átéltem ezeket anno. Látszólag őszinte viszonyban voltam a családdal, mégis mindig bekeverték a sz*rt. Nálam mindig bevált a "barátnőmmel vagyok" történet, szóval tedd ezt. Ráérsz vallani, ha már minden tuti. A te életed, azt csinálsz amit akarsz, de a jó szándékú család mindig mást fog gondolni. Sok sikert a randihoz.
2014. jan. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
61%
mondanám azt, hogy mond el az igazat, de mivel felnőtt nő vagy, nem kell mindent a szüleid orrára kötnöd, szerintem nem füllentesz nagyot, ha mást mondasz. :) én sem szeretem ha faggatnak, pedig én 18 éves vagyok. :)
2014. jan. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
56%

Nem kell hazudni. Mondd el, hogy találkozol egy ismerősöddel, azt nem kell kihangsúlyozni, hogy ez egy randi.

Ha rákérdeznek, hogy kivel, akkor elmondod, hogy nemrég ismerted meg a barátnőd által, és majd biztos ők is találkoznak vele idővel, ha jóban lesztek.

Ha nem hangsúlyozod, hogy randi, akkor a szüleid sem fognak szerintem annyira faggatózni és kérdezősködni.

2014. jan. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
96%
Én is azt mondanám, egy ismerősömmel találkozom, hiszen ez az igazság. Még nincs köztetek semmi, tehát nem pasizol, hanem valóban meg szeretnél ismerni egy embert, de hogy abból mi alakul, az még számodra is titok. Ha a szüleid faggatnának, megmondhatod nekik, hogy ha lenne/lesz valakid, be fogod nekik mutatni, ne aggódjanak. :)
2014. jan. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Kérdező, nagykorú felnőtt ember vagy. Ha elmondod a szüleidnek, hogy mit csinálsz, kivel találkozol, az rendben van. Ha nem mondod el, az is rendben van. Ez a Te döntésed.

A hazugság az nagyon nincs rendben, mert azt bizonyítja, hogy függő személyiség vagy.

2014. jan. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ja, én is átéltem ezt a dilemmát....13 évesen!!
2014. jan. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!