Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elmondjam a szüleimnek, vagy...

Elmondjam a szüleimnek, vagy ne? Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Néhányan a suliban "apuci elkényeztetett kislányának" gondolnak, de ez már nem zavar.

Viszont van egy tanár, aki pár tavaly is piszkált, de idén még durvább lett a helyzet. Tegnap megkaptuk a félévit és 2.8-ra kettest adott és mikor kérdeztem, hogy miért, akkor nem adott normális választ.

Az órákon piszkál, gyűlölök bejárni és emiatt sokat is hiányzom a suliból. Még decemberben volt egy nagyobb balhé és akkor a szüleim közbe akartak avatkozni, de nem akartam, hogy megint mindenki azt higgye, hogy nekem csak szólnom kell és minden el van intézve.

Azt mondták, hogyha még egy ilyen lesz, vagy bármit mond, akkor beszélnek az igazgatósággal és nem lesz több baj vele. Félek, hogy ha ezt megteszik, akkor a többi tanár is megváltozik és sulit kell váltsak, vagy valami.


2014. jan. 22. 16:10
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

3# ez tévedés. A tanárnak joga van 1 jeggyel jobbat vagy rosszabbat adni, mint az az érdemjegy, amire áll INDOKOLATLANUL. Tehát 3,8: az érdemjegy 3 lenne. A keretés miatt amit használnak lenne 4, de én ettől függetlenül adhatok 3-ast. Szóval 3,8-ra adhatok 3-ast vagy 4-est. 4,0-ra adhatok 3-ast, 4-est vagy 5-öst.

Mivel piszkál? Lehet, hogy csak te vagy érzékeny és ő viccnek szánja, csak nem jó a humorérzéke. Nálunk is van ilyen kolléga.

Amennyiben ténylegesen piszkál, szólj az igazgatónak, ha nem változik semmi, akkor a szüleid szóljanak. Akkor biztos, hogy lesz eredmény.

~egy tanár

2014. jan. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Mielőtt az igazgatóhoz mennél kérdezd meg az osztályfőnököt. Ha mondjuk elektronikus naplótok van abban súlyozást is kapnak a jegyek. Fiamnak is volt 2.0 és 0.5 sőt 0.1-el szorzott jegye is. Nem mindegy, hogy dolgozat, vagy órai munka, vagy hf hiány. Az átlag meg jócskán más lett így, mint az otthon számolt.

Amúgy ha e- napló van azt te is megnézheted, mindig jelzi az aktuális átlagot is.

2014. jan. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
12# házi feladatra nem adhatunk 1-est, viszont órai munkára / kihívhatjuk felelni és arra kaphat 1-est. Amúgy igen, súlyosbító tényező, hogy van egy 1-es, egy 2-es TZ-d és egy 4-es meg egy 5-ös vagy 2 db. 5-ös feleleteted, az bőven 2-es átlag számolás nélkül.
2014. jan. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
13-11 vagyok.
2014. jan. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Lehet hogy az átlagod 2,8, de ha a fontos dolgozatok és a témazárók lettek egyes meg kettesek, akkor megértem a tanárt. Ugyanis az kétszer háromszor többet számít mint egy felelés vagy egy röpdoga.
2014. jan. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy ilyen szabadon osztályozhatnak a kedves tanárok. Nekem olyan matektanárom volt, hogy senki nem tudta, miért utál, de mindenemet lehúzta. Érettségin épphogy átengedett. Azóta négyes feletti átlaggal végeztem mérnökként. Most kezdem a PHD-t. Persze ha találkozunk, amikor hazamegyek, mindig tesz egy-egy megjegyzést. :)
2014. febr. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!