Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi az értelme ezeknek a...

Mi az értelme ezeknek a tanácsoknak?

Figyelt kérdés

Akármilyen kérdést olvasok itt arra nézve,hogy valakinek problémája van a szüleivel vagy valamelyik szülőjével, akkor a válaszolók 90%-a biztos odaírja,hogy "ha nem tetszik,akkor költözz el", illetve "téged sem neveltek jól a szüleid".


Komolyan,ennek mi értelme,hogy csak kritizálni tudtok mindenkit?


Az, aki felteszi a kérdést, biztos nem lesz attól okosabb,hogy ti nagy bölcsen odaírjátok neki,hogy "menj el dolgozni,költözz el otthonról,tanulj tiszteletet,bla-bla-bla "


Értem a szándékot,de iszonyat felesleges ez a sok prédikálás és az itteni 15-25 éveseknek hiába írtok olyasmit,amit mi is csak 30-40 évesen értettünk igazán meg.


Vélemények?

44/F


2014. jan. 23. 07:30
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
18%
azért remélem sokkal többen vannak, akik nem 30-40 évesen jöttek rá, hogy nem készp.csamelegmálé a élet, és igenis ha szar otthon 24 évesen még mindig tengödni-lengödni el kell költözni, illetve a tizenévesek ne nyafogjanak, hanem fogják meg a könyvet és tanuljanak... mellesleg mit lehetne arra irni, ha nem jo otthon, és még anyádék pénzelnek,- vedd elö a nagy kést? ha valakinek 15 évesen az a legnagyobb problémája, hogy nem kef.lhet kénye kedve szerint, annak mit mondjunk?- de igazad van! lázadj! boritsd a hülye szülöre az asztalt! nem gondolom, hogy felesleges lenne a prédikálás..illetve ha az, felesleges a kérdést feltenni.
2014. jan. 23. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
75%

én személy szerint nem tartom reálisnak, ha valaki az innen származó "tanácsokkal" akarja megoldani az életét. Nem tudom melyik konkrét kérdés akasztott ki ennyire, de nem is tudnám komolyan venni a kérdést. Szerintem sokan vannak így.

Az mindenesetre elképesztő, hogy naponta több olyan kérdést is olvasok, amit egyértelműen a szülőtől kellene megkérdezniük a gyerekeknek/fiataloknak. Szülőként fel sem foghatom, hogy milyen szülő-gyerek kapcsolat lehet az, ahol a gyerek vadidegenek véleményére kíváncsi az anyja/apja véleménye helyett..

2014. jan. 23. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Első válaszoló: félreértelmezted a kérdést. Nem azt írtam, hogy 30-40 évesen jön rá az ember arra,hogy az élet nem habostorta,hanem azt,hogy az itteni prédikálások nagy részét az emberek úgysem fogadják meg és nem a tartalom miatt,hanem maga a stílus miatt.


Mi,felnőttek,sokszor elfelejtjük,hogy valamikor mi is fiatalok voltunk és kezdők az élet terén és TANULNI szerettünk a nagyobbaktól, nem pedig végighallgatni azt, ahogyan épp a földig hordanak le minket.


Ugyanazt a mondanivalót ellehet mondani kúlturált és érett formában is,sőt,ki mutat példát a fiataloknak, ha nem mi ?

Viszont amikor ilyeneket látok,hogy „te büdös,neveletlen 17 éves kis csitri,hogy az apád nem pofozott meg elégszer,akkor befognád a szádat!” , akkor elgondolkozom azon,hogy az ilyen felnőttek ugyan miért büszkék saját magukra és miért gondolják magukat fejlettebbnek, amikor ilyen primitív szinten tudnak csak megnyilvánulni ?

2014. jan. 23. 07:50
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
jaaa, ezeket be kell tudni annak, hogy anonim módon kijön az emberből az állat és az ilyen oldalakon sokan élik ki az eredménytelenség és sikertelenségből adódó frusztrációt.
2014. jan. 23. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Második válaszoló:engem egyik kérdés sem akasztott ki,engem a válaszok és maga a válaszadók azok, akik megdöbbentettek, ugyanis ide sok felnőtt ír és ezek közül sokan elszégyellhetnék magukat,hogy felnőtt létükre olyan stílusban írnak, amilyent itt lehet olvasni.

Én is felnőtt férfi vagyok,de ettől még nem írok úgy, mint egy piaci árus vagy egy kocsis,mert azzal mit érek el ? Csak saját magamat minősítem és ez érvényes másokra is. Épp az a durva,hogy felnőtt létére ezt valaki nem tartja szem előtt.

2014. jan. 23. 07:55
 6/25 anonim ***** válasza:
45%

Igen, mondjuk kevésbé lenne anonim az emberek ittléte, esetlegesen a személyes találkozás is felvetődhet, valószínű más tanácsok lennének.

Ezt sokszor felvetettem már itt, de nem változik semmi.

Amikor tizenéves hülyegyerekek beleröfögnek a felnőttek komolyabb családos kérdéseibe, tudnám mindegyiket jól nyakonverni.

2014. jan. 23. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
75%
A felnőttek között is sok piaci árus meg kocsis van. Attól, hogy felnőtt, még nem biztos, hogy tud jó tanácsot adni, de a véleményét azért benyögi.
2014. jan. 23. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim válasza:
47%
Én egyetértek azokkal, bár nem tartozom közéjük, akik legalább itt keményebben odamondanak a kamaszoknak, akik -valljuk be- írni olvasni alig tudnak, de a követelőzés az megy nekik, a saját szüleikre, akik évek óta nevelik, etetik, ruháztatják, taníttaják őket, egy rakás sz@rt dobálnak, mert ennek a nemzedéknek ez a normális. Nem baj az, ha más véleményt is látnak, mint a korosztályuk lázító szavait.
2014. jan. 23. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
49%

Én úgy vettem észre, hogy a "költözz el" vagy " hol a tisztelet a szüleid felé?" tanácsok olyan fiataloknak ment akik eleve úgy tették fel a kérdést, hogy ordenáré módon szidják a szüleiket. Tudod az sem helyes, ha valaki 13 évesen mert nem engedik a barátjánál aludni, simán leírja, hogy úgy utálja az anyját, hogy legszívesebben felpofozná vagy leköpné. (volt ilyen is) Arról nem is beszélve, hogy bármilyen tanácsot adsz, úgy sem fogadják meg, sőt! 2 héten át minden nap találkozol ugyanazzal a kérdéssel újra és újra...

Itt a gond az, hogy a legtöbb fiatal unatkozik, és nem ismernek más szórakozást csak a gyakori pocskondiázását vagy értelmetlen kérdés kiírását (nem hiába van ennyi kamu kérdés is) Az én időmben (és a te idődben kérdező) mi még személyesen beszélgettünk a barátinkkal, mi kimozdultunk, éltük az életünket.. A mai fiatalság közül már kevesen mondhatják el ezt.

2014. jan. 23. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
79%

Kérdező (#5), mélységesen egyetértek.

(49/F)

2014. jan. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!