Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy beszéljem le anyut...

Hogy beszéljem le anyut arról, hogy kifizesse?

Figyelt kérdés

Sajnos ahol tanulok suliban, nagyon rosszul állok, de nem önhibámból. Anyuék rám erőltették ezt a szakot, és sajnos nagyon nem tetszik. Magyarból minden vizsgám megvan, szép eredményeket értem el.

Az angol és szlovák tanáraim viszont egyszerűen megbuktattak mindenen, csak mert magyar vagyok. Állandóan tanultam, minden javítóra bementem. Vizsga után ellenőriztem, mennyi helyes válaszom van, és több is lett, mint a minimum, a tanárom ennek ellenére mégis megbuktatott. (A teszteket nem kötelesek kiadni, tehát azt ír rá, amit akar.)

Egész vizsga alatt hallgathattam, hogy egyeseknek itt semmi keresnivalója, maradjon mindenki a saját városában, ne tolja ide a képét közéjük, aki nem idevaló, akinek nem inge, ne vegye magára, de akiknek szól azok nagyon is tudják, blablabla....

Két sikeres vizsga kellett volna még, hogy átengedjenek a következő szemeszterbe, de hiába csináltam meg, nem engedett át. Egy másik tárgyról (szintén angol) pedig kihúztak az internetes nyilvántartásból, kicsivel azután, hogy sikeres vizsgát csináltam.

Az egyik magyartanárom vizsga után elbeszélgetett velem, hogy legyek nagyon erős, mert a másik szak tanárai mindent meg fognak tenni, hogy eltávolítsanak innen. Alig vannak magyarok a sulin, 10 talán.

Anyukám azt szeretné, ha ezen az iskolán folytatnám, ha bele döglök is, mert ez jó. De sajnos sem akreditációja, sem a diplomát nem ismerik el. Kitalálta, hogy inkább végig fizeti az 5 évet, csak ki ne tegyenek (nagyon rosszul állunk anyagilag, maximum akkor tudná fizetni, ha kölcsönt venne fel.

A tanárok lenéznek, tönkre teszik az önbizalmam, még a portás is bunkó velem, mert magyar vagyok. Perfekt beszélek szlovákul, talán egy pici akcentusom, ha van.

Ki szerettem volna menni a barátomhoz külföldre nyártól, ezért tanultam, mint a hülye, hogy még ezt a fél évet kihúzzam itt, és ne kelljen hazamennem (a szüleimmel nem a legjobb a viszonyom, hónapokig nem is jártam haza)

Apukám elmegyógyintézetbe akart záratni nemrég. :(

Nem azért olyan a helyzetem, amilyen, mert hülye vagyok. Gimnáziumban kitűnő voltam, az érettségim szintén, itt is rengeteget tanultam, csak épp nincs látszata.

Nemrég depressziós voltam emiatt az egész miatt, már épp kezdtem jobban lenni, és most meg ez.

Haza nem mehetek, apukám meg is ölne (tett már rá utalást), nekik az a jó, ha távol vagyok otthonról (160km-re van a suli).

A barátomhoz nyárig nem tudok.

Anyu szerint az a megoldás, ha végigcsinálom ezt a sulit, ha tönkremegyek, akkor is, mert addig se leszek a nyakukon, apunak nem kell engem elviselni. Bármennyit fizet, ha kell. A barátomtól viszont nem várhatom el, hogy 5 évet várjon rám, ígyis távkapcsolatban vagyunk. (Egy hónapot laktunk együtt)


Utálom, hogy olyasmiért gyűlölnek és néznek le, amiről nem tehetek, azaz a nemzetiségem.


Most kb nincs hová mennem. :(


2014. jan. 25. 13:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát, a leírásodból úgy látszik, sajnos nem a nemzetiséged az egyetlen probléma (a szüleid, gondolom, szintén magyarok, tehát nekik nyilván nem az szúrja a szemüket).

Érettségiről írtál, ezek szerint nagykorú vagy?

Mert ha igen, és ez az iskola ennyire értelmetlen ráadásul (nem ismerik el a diplomáját) akkor csak az lenne a megoldás, hogy másik sulit választasz, ahol szintén kollégiumban tudsz lakni.

2014. jan. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nagykorú, igen, 20 vagyok


Már felvetettem otthon, hogy átmegyek oda, ahová eredetileg készültem (tanár akartam lenni, most tolmácsnak tanulok), de hallani sem akarnak róla.

Mivel nincs munkám, nincs pénzem sem, így nem tudnám magamnak fizetni a kolit.

2014. jan. 25. 13:40
 3/6 anonim ***** válasza:
Kérdező, az a baj, hogy a szlovák jogban szerintem itt senki sem jártas. Magyarországon ez aránylag sima ügy lenne, a szülőnek a 23 év alatti, nappali szakon tanuló gyerekével szembeni rokontartási kötelezettségén semmit sem befolyásol az, hogy melyik intézményben jár nappali szakra.
2014. jan. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kérdező, szerintem ha leírnád pontosabban, hogy a szüleiddel való kapcsolatod miért fajult idáig, akkor teljesebb képet tudnánk alkotni és akkor tudnánk tanácsot adni.
2014. jan. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
csináld azt amit én: Jeleztem anyámnak hogy ott hagyom a sulit, neki állt vitázni velem stb sbt. én fogtam magam bementem és kijelentkeztem. Otthon megmutattam a papírt és mondtam hogy vége. Persze anyám berágott, ment az ortitozás stb és évekig nem lehetet felhozni a témát. Majd mikor a bátyám barátnője ugyanabba a suliba járt, ő ugyanazokat tapasztalta, és ugyanúgy ott hagyta akkor nyugodott le az anyám, hogy hát mégse én voltam lusta tanulni..
2014. jan. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Vannak ilyen egyetemek. Nem is gondolnád, milyen sok.

Kijelentkezel, és kész.

Keresel egy másikat, ami tetszik, és ahol megkapod a jó jegyet, ha tanulsz. Oda bejelentkezel.

Utána kész tények elé állítod a szülőt. Neki nincs rálátása, ezen nincs mit megbeszélni már.

2014. jan. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!