Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ilyen helyzetben mit tudtok...

Ilyen helyzetben mit tudtok tanácsolni nekem?

Figyelt kérdés

Van egy 16 éves fiam az előző házasságomból, és a jelenlegi férjemtől van egy 4 éves kislányom.


Mostanában a férjem elég sokat szekálja a fiamat, hogy nem játszik a kislánnyal, például amikor a kislány játszik a plüss állataival és a babájával, akkor a férjem ráparancsol a fiamra, hogy csatlakozzon a kislányhoz a játékban, a fiam nem hajlandó erre.


Emiatt elég feszült köztük a viszony és ez nekem sem jó, mert nekem szidják egymást.


2014. jan. 30. 21:04
 1/6 anonim ***** válasza:
89%

Sajnálom, hogy két tűz között vagy úgymond. Szerintem a férjeddel elkellene beszélgetni, hisz egy 16 éves gyereknek, ráadásul fiúnak, egészen más érdeklődési köre van. Nekem is van egy 15 évvel fiatalabb húgom, én mindig játszok vele, de ez más tészta hisz nő vagyok, és nemsokára anyuka is. Gondolom a fiad szereti a húgát egyébként.

Szerintem ha lehet beszélgess el a férjeddel erről, hisz attól még szereti a kicsit, hogy nem játszik. Ő már nagyfiú,és lehet, hogy cikinek érezné.

2014. jan. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem játszik vele akkor az apja, az ő gyereke.
2014. jan. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Legközelebb megfogsz egy babát, a férjed kezébe adod miközben megjegyzed hogyha a fiút szekálni van ideje és energiája akkor játszani is.


Valamilyen szinten elvárható az idősebb gyerektől, hogy törődjön a kistestvérével, na de nem így.

A férjednek megkellene értenie, hogy azzal, hogy erőlteti a játékot csak azt éri el, hogy a srác testvéri érzelmei gyengülnek.

Mert én még egy idősebb testvértől sem hallottam, hogy hálát rebeg azért amiért a szülők folyamatosan rátukmálták a kicsit (legyen az bármilyen formában).

2014. jan. 31. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
De miért kéne feltétlenül csatlakoznia valakinek a lányhoz, aki éppen tök jól elvan egyedül is...? Én legalábbis csak akkor játszok az unokaöcsémmel, amikor játszani akar velem.
2014. febr. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%

Apuka egy retardált, gyűlöltem az ilyeneket mindig is!!!

Majd csatlakozik ha szeretne, ha úgy érzi van annyi kötelék közöttük, ha ráparancsol megutálja az apukát és a kislányt is mert kötelességnek érzi. Ahelyett hogy hagynátok, hagy alakuljon ki magától a kötelék ami őszinte és tiszta lesz... Nem valami ki*aszott parancs amit teljesíteni kell..

2014. febr. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ülj le kettesben a férjeddel, és szelíd hangon kérdezd meg tőle, hogy ő mit csinált 16 éves korában? Talán babázott, meg plüssökkel játszott és ezzel szórakoztatott egy 4 éves kislányt? Amennyiben nem, próbáld megértetni vele, hogy teljesen normális az, ha a kamasz "nagyfiú" inkább kivonná magát ezekből a dolgokból. Ha szereti is a féltestvérét, nem várható el tőle, hogy játsszon vele. Ezt a férjednek is meg kell értenie.
2014. febr. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!