Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan mondjam el a szüleimnek...

Hogyan mondjam el a szüleimnek, hogy kolis szeretnék lenni?

Figyelt kérdés

Nyolcadikos vagyok és továbbtanulás előtt állok.

Egy elég nagy városban élek, ahol rengeteg középiskola közül lehet választani, van is pár, ami érdekel, viszont az a helyzet, hogy...

Kollégista szeretnék lenni egy idegen városban (három város szerepel a listámon) mert egyrészt ott új életet kezdhetnék, másrészt ott van valami ami itt nincs (ezt most nem írnám le, de ott lenne lehetőségem rá, itt pedig nem) és nagyon szeretném, hogyha ez megvalósulna, de nem tudom, hogy mondjam el a szüleimnek, mert félek, hogy nem nagyon egyeznének bele, pedig fontos lenne:/ Segítsetek!

13/L


2014. jan. 31. 10:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Légy őszinte ,nincs abban semmi rossz ,amit szeretnél .Anno én is kolis voltam ... szép évek voltak ,a szüleim is simán belementek ,belátták ,hogy bonyolult lett volna minden nap beutazgatni .
2014. jan. 31. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egyszerűen mondd el. DE nem mindegy hogyan tálalod a dolgot. Ne azzal kezdd, hogy te bizony koleszes szeretnél lenni ezért mész másik városba. Hanem az iskoláról beszélj inkább. Miért tetszik, mik az előnyei a helyi sulival szemben. A kolesz csak másodlagos, "szükséges rossz" legyen...
2014. jan. 31. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is az őszinteség a célravezető..


Igazándiból gondolom a középiskolákat tőbb szempont alapján valasztottad ki úgy,mhogy tudsz érvelni mellettük.


Viszont egy meglátás:

Az általos iskolás osztályomból, akii annyra kolisok akartak lenni egyik sem lett... Míg pl én aki nem akart, az lett, mert úgy találtam meg a megfelelő iskolát .

2014. jan. 31. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Anyu, apu kolis szeretnék lenni.
2014. jan. 31. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én simán engedném a fiamnak - egy évvel fiatalabb nálad - azzal a kikötéssel, h nem romlanak az eredményei.
2014. jan. 31. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

ne rögtön azt mondd, h kolis szeretnél lenni, mert akkor egyből elkezdenek félteni, és beparáznak, h biztos nem akarsz szem előtt lenni, mert inni, cigizni, pasizni akarsz.

szerintem is a suli mellett érvelj, h azt szeretnéd tanulni, ami ott van. a koliról meg olyasmit mondanék, h jó, h közösségben leszel, szorosabb barátságokat tudsz kialakítani az osztálytársaiddal, nem lennél mindenn nap tök fáradt az utazás miatt.

2014. jan. 31. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
mi az hogy új életet kezdhetnél ?? :D
2014. jan. 31. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Igazán leírhatnád, hogy mi az a NAGY ok! Mi az, amit helyben nem tudsz megvalósítani, de ott igen.

Miért? Mert lényeges a válasz szempontjából.

Félinformációk alapján nem lehet rendes választ adni.


Mi is egy középiskolákkal jól ellátott városban élünk. Csak az nem tud választani közülük, aki nem akar. Van színjátszás, dráma, sport, reál, kéttannyelvű... Ha a gyerekem ennek ellenére más városba ácsingózna, akkor igen nyomós indokkal kellene előállnia. Anyagi szempontból sem mindegy, és annyi önállóság, ami ebben a korban elvárt, helyben is megvalósítható.

2014. jan. 31. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!