Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tanácsoltok, mit tegyek?

Mit tanácsoltok, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Mostanába úgy érzem bolond vagyok. Tükörbe nézek és fogalmam sincs kit látok, de hogy nem magamat az biztos. Egyre többször van, hogy teszem a dolgom, megy az élet és hírtelen eljön egy pont amikor összeesek és csak kitör belőlem a sírás (ez pár percig tart). Aztán magam elé nézek..várok, hogy ne látszódjon meg hogy sírtam aztán megy tovább folytatom amit csináltam.

A szüleim elváltak, már több mint 2 éve, de csak rosszabb a helyzet. én vagyok a fal közöttük..

Sajnos anyával is olyan a kapcsolatunk, hogy nem nagyon tiszteljük egymást, persze nem beszélünk csúnyán egymással, de kedvesen se. Nem kapok tőle szeretetet, nem emlékszek mikor ölelt és puszilt meg utoljára. Támogatni se szokott a célom elérésében. Nem kérdezik meg soha hogy mit érzek.

Tudom nagykorú vagyok, de még tanulok, melózok mellette de nem kapok annyit hogy eltartsam magam.

Köszönöm hogy végig olvastad

19/L


2014. jan. 31. 23:43
 1/6 anonim válasza:

Ez a sírásroham és egyéb hangulatingadozás mindenkire jellemző 16-25éves korig szerintem. Próbálj pozitívan hozzáállni mindenhez még a rossz dolgokhoz is és ne engedd, hogy elrontsa bármi is a kedved. Hallgass jó hangulatú zenéket és tereld el a rossz gondolatokat. Van egy jó könyv A Titok a címe azt ajánlom nem hosszú még is valamilyen szinten hatásos a problémák ellen.


Elkeseríteni nem akarlak de szerintem már nem igazán lesz olyan a kapcsolatod a szüleiddel a közeljövőben mint esetleg régebben volt. ( Nem tudom milyen lehetett régen)

Mostmár 19évesen akár egy párkapcsolatban is keresheted nyugodtan a szeretetet és nem muszáj a szülők szeretetére támaszkodni. Szóval én azt tanácsolom ha nincs barátod valahogy szerezz egyet és egyből nem lesz szükség a szülők szeretetére.

2014. jan. 31. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
igazad van, csak sajnos nehéz találni valakit aki egy elutasítás után nem legyintene és tovább lépne.
2014. febr. 1. 00:05
 3/6 anonim ***** válasza:
Kitartás lesz jobb is. Nehéz időszakok jönnek-mennek, de megerősítenek és könnyebben veszed majd az akadályokat. Én is hasonló helyzetben nőttem fel. De azt nem ajánlanám amit én tettem, hogy kilábalj ebből helyzetből.Ezért az ellenkezőjét tanácsolom. Azokra támaszkodj akikben bízol.
2014. febr. 1. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem keress fel egy pszichológust vagy olyan baráti társaságot akikre számíthatsz és elmondhatod a bajaidat. Mert az első válaszadóval ellentétben én nem tartom normálisnak és korosztályra jellemzőnek (magam is ebbe a korcsoportba tartozom).
2014. febr. 1. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%
Szia, nekem nyugodtan írhatsz ha van kedved. Nekem is hasonló problémáim vannak, voltak. Hátha tudok neked valamiben tanácsot adni.
2014. febr. 1. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Sajnos sokan vannak így a szüleikkel. És sajnos nagyon sokan vannak, akik siránkoznak, kikészülnek emiatt. Én egyszerűen oldom meg. Már ha akarnám sem tudnám visszacsinálni, de van egy esély még egy normális Szülő/Gyermek kapcsolatra, csak itt a gyermek már nem én leszek. Én azt tanácsolom mindenkinek, hogy élje úgy az életét hogy az ő gyereke ne kerüljön ilyen szörnyű helyzetbe.
2014. febr. 1. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!