Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szülők akik a gyerekeiken...

A szülők akik a gyerekeiken akarják kijavítani saját hibáikat. Mit kellene tennem?

Figyelt kérdés

Nos már elég régóta rengeteg fejfájást okoz ez nekem.

20 éves vagyok,egyetemre járok(BME). Eddig jól viseltem a nyűgjeit de mostmár betelt a pohár, egyre többször kapok össze vele, én nyugodtan akarom emgbeszélni a nézeteltéréseket, de ő durva hangon válaszol. Mindig is közepes-jó tanuló voltam, régebben ezt az ő "buzdításának" is köszönhetem, hogy ösztönzött tanulni(nem gimnáziumi végzettségű), de mostmár nem birom.


Az egyetem alatt rengeteget tanultam, elképesztő mennyiségű stressz zúdul rám csak a tanulmányok, követelmény miatt, de ő ebből csak annyit vesz észre, hogy 1 tárgyból megbuktam, és ezt folyamatosan az orrom alá dörgöli...aztán vizsgaidőszak után nehogymár 1 hetet is pihenhessek..rögtön tanulni, tanulni.


Egyszerűen MINDENTŐL óvni akar, nehogy valamit saját kezűleg is megtapasztaljak ( egy sima ikea-s szék összeszerelését se tudja csendben végignézni, hogy ne szólna bele, hoyg csinálom), én meg mérnök fejemmel ezt nem tudom elviselni. Szerinte, sokkal jobb a jó tanácsot megfogadni, mint megtapasztalni az élet dolgait. Én megofntolom a tanácsokat, de ha úgy döntök, hogy mégse úgy teszek, ahogy tanácsolta, vita lesz belőle.

20 éves létemre úgy érzem, szinte a legtöbb dologért még mindig engedélyt kell kérjek, miközben én már nem így állok hozzá, de a tisztelet miatt és, hogy feleslegesen ne legyen ebből családi konfliktus, sokszor mintha valóban így tálalnám a dolgokat.


Sokszor vágyom rá, hogy kollégista legyek, de sajnos ez nem jöhet szóba, az amúgy is 30 perces út és a havi +40-50E Ft miatt, felesleges lenne.


Hogy közöljem vele a lehető legtapintatosabban, hogy ideje jelentősen visszavenni, mert próbáltam de nem jöttem rá, apróbb nézeteltérések is komoly vitába fulladhatnak, nem egyszer veszekedett velem már durván egy szaros sál felvételén.



2014. febr. 1. 18:07
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem megszoksz vagy megszöksz sajnos. Javaslom az Erasmust, kicsit megszabadulsz tőle, mellesleg világot látsz, tanulsz.
2014. febr. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ebben a helyzetben egyáltalán nem lenne felesleges.
2014. febr. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!