Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Csak én tartom ezt a helyzetet...

Csak én tartom ezt a helyzetet furcsának? Részletek lent

Figyelt kérdés
Van egy 45 éves anya és egy 20 meg egy 22 éves fia. Az anya már több mint egy éve nem dolgozik, csak van otthon, még boltba is a fiait küldi. Én megértem, hogy magába nem megy, de legalább dolgozna ő is.

2014. febr. 4. 17:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Valószínűleg valamilyen lelki betegsége van. Ha már ki sem megy az utcára, akkor eléggé súlyos lehet. Mindenképpen szakember segítségére van szüksége. Munkát is akkor tudna találni, ha először rendbe jönne.
2014. febr. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Valószínűleg valami pszichológiai problémája van. Én inkább azt találom furcsának, ha valaki ilyen szinten foglalkozik mások életével.
2014. febr. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem szomszéd, hanem rokon
2014. febr. 4. 18:08
 4/12 A kérdező kommentje:
és nincs semmi baja csak egyszerűen nincs kedve dolgozni
2014. febr. 4. 18:09
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
lusta mint a főd. Úgy van vele, hogy amíg a fiai minden füttyentésére ugranak, addig minek erőlködjön.
2014. febr. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Kívülről hiheted ezt, de nem biztos hogy igaz...

Azért mert nem atod mi játszódik le a lelkében, a fejében, csak azt amít esetleg mutat, vagy a gyerekeinek mutat és előad azt tudod...


Pl nekem is segítségre van szükségem egy jeentkezés elküldéséhez, mert egyedül képtelen vagyok, egyszerűen fizikai tudeteket produlkalok, hányingeem lesz..stb..ananyira rástresszelek.

Pedig dolgozni szeretek, és emberek közé is szívesen megyek.

De eljutni addig, hogy megkapjak egy állást nagyon nehez.

Megfelelési kényszer kudarctól valo félelem van bennem annyira, hogy inkább nem csinlálom..

Nem volt mindig így, volt állasom, voltak vizsgáim(aholugyanaennyire stresszelem) de idővela. Visszautasítástól rosszabb lett..

A környezetemnek fogalma sincs az egészről. Egyedül a párom tudja...

2014. febr. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
56%

6-os vagyok.


Nem azt mondom, hogy nala is tuti ez van, mert miért lenne?

De tuti nem egyedi az en esetem sem...

Nem kell mindig, 1 pillanat alatt ítélkezni


(Mint speciel az 5-ös)

2014. febr. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de még ha azt el is hinném, hogy dolgozni nincs kedve egy egészséges embernek, az nem természetes, hogy ki sem mozdul a házból. Nagyon valószínű, hogy tényleg valami lelki, vagy pszichológiai problémája van, tudod, erről nem biztos, hogy tud a környezete, de még az sem, hogy diagnosztizálták nála.
2014. febr. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nem úgy értettem, hogy ki se mozdul a házból.. hanem ha valami dolog van pl. boltba menni vagy akármiért menni kell
2014. febr. 4. 20:36
 10/12 anonim ***** válasza:

Az én anyukám is kicsit hasonló, bár ő egyenlőre még kis munkákat vállal.

Viszont ha velük élnél, tudnád, hogy ez nem szimpla kényelem és talán ők jobban őrlődnek, mint a környezetükben élők.

Én is sok dolgot próbáltam/próbálok, hogy kizökkentsem ebből, de eddig nem túl nagyon sikerrel.

Nehéz segíteni valakinek, aki ezt be se látja vagy nem akarja, különösen úgy, hogy nyilván ez a mi terhünkre van és a napi munka stb mellett elég fárasztó is.


De ne ítélkezz, kívülről mindig minden más!

2014. febr. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!