Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hány éves koráig normális,...

Hány éves koráig normális, hogy az anya az utcán hangosan rászól a gyerekre, hogy köszönni?

Figyelt kérdés

20 vagyok, felnőtt nő, mégis ha anyukámmal megyek valahová, és ismerősbe botlunk, azonnal rám szól, hogy "Köszönni!" ha köszöntem már előtte is, ha nem.

Már milliószor megkértem, fejezze be, ez nekem ciki, főleg ha ezt azután kiabálja be, hogy tisztán hallotta, köszöntem.

Továbbá idegesítő a "Mondd meg a néninek, hány éves vagy!", "Mondd meg, hová jársz iskolába!" és társai.

Tízig ne számoljak el, hagy lássák, milyen ügyes vagyok?


Komolyan ciki a szüleimmel menni bárhová is...


20l


2014. febr. 5. 16:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
98%

Ez komoly? May egy ovisnak mond ilyet az ember, nem egy felnőtt 20 éves nőnek.

Tudod mikor mennék vele akárhova is, még ha az anyám akkor sem.


Egyébként az én anyámmal vásárolni nem lehet, mert rögtön felvilágosít, hogy az egy kardigán, az egy póló. Komolyan? 35 évesen nem ismerem fel a ruhadarabokat? Évente párszor elmentem vele, vettem is neki egy csomó dolgot, amit nem venne meg magának, de egyre ritkábban teszem meg most már.

2014. febr. 5. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
98%
Ez tényleg ciki. Beszélj a szüleiddel hogy már nem vagy gyerek.Nem kell már ilyeneket mondaniuk
2014. febr. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
98%
én mikor ovodás voltam, anyám csak megszoritotta kicsit a kezem..és az volt az, hogy -köszönni! :) ez tényleg ciki...mondjad még nekik, hátha egyszer felfogják :)
2014. febr. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
98%

Na hallod...

18 éves koromban költöztem el otthonról, 21 évesen jöttem össze a férjemmel. Soha semmi szexuális jellegű témáról nem beszéltünk otthon korábban, még a menstruációnak is egyedül jártam utána, és még sorolhatnám (igazából az etetésen kívül semmi nevelést nem kaptam a szüleimtől).

Erre 22 éves koromban (vagyis egy éve együtt éltem már a férjemmel ugye), amikor hazamentem egy hétvégére, és anyával beültünk valahova meginni egy italt, majdnem hangosan megkérdezte, hogy "kislányom, de ugye védekeztek?" !!!!

Na, ezt jól esett leírni, mert még most is lever a víz, ha eszembe jut. Csak hogy lásd, nem vagy a ciki szülő témával egyedül (ja, és amiket leírtál, nálunk is MÉG MINDIG meglennének, ha otthon laknék, de ugye inkább a halál).


Ja, és már 25 vagyok...Őszintén remélem, hogy a többségnek azért normálisabb szülők jutnak.

2014. febr. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
98%
Anyud nem igen akarja elfogadni, hogy felnőttél. Szerintem szólj rá legközelebb te az utcán, hogy - köszönni! Mond meg a néninek hány éves vagy! Nekem meg azt, hogy ez most kellemetlen volt-e neked. Ha igen, akkor te se csináld velem, mert én is folytatom! Lehet, hogy észbe kap.
2014. febr. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
90%

Eskuszom ezt eljatszanam (ovis hangon a 10ig szamolast, xy vagyok, x eves, ide jarok iskolaba, reggel sz.rtam utoljara es nem jon meg 4 honapja pedig vigyaztunk...! :))

Egyszer egetned be igy anyukadat es biztos leszokna rola :)


En 16 evesen jatszottam el, hogy az orvosi rendeloben (anyu mindig mindenhova meg a nogyogyaszhoz is bejott) kezdtem el hangosan szotagolva olvasni, tobbszor elrontva anyum elrohogte magat es mondta hogy hagyd mar abba! En meg krokodil konnyekkel sirtam el magam, hogy az orvos is megmondta, hogy ez betegseg es ne nevess rajtam!!! Szerinted? :) en a kocsiban visitottam a rohogestol! Anyum soha tobbe nem kisergetett!

2014. febr. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
37%
Lehet, hogy ez a szembejövő "bunkónak" akar lenni egy célzás, hogy illik, s mint illik.
2014. febr. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
95%
Hát az tuti, hogy nem normális dolog, 20 évesre rászólni. De tovább megyek: rám óvodás koromban is kizárólag diszkréten szóltak, nem hangosan az utcán, vagy mások előtt. Ugyanis már kiskoromban is emberszámba vettek...
2014. febr. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
24%
Általában ilyenkor már nem normális semmi képpen. Nekem is kb ennyi idős a lányom és sajnos néha én is szólok neki, de csak úgy hogy ő hallja, mert nem mindig jut eszébe magától, de olyan is volt, hogy nekem azt mondta, hogy köszönt, de én nem hallottam. (orvosi rendelőben az orvosnak) Illik mindig hangosan érthetően köszönni, de neki ezzel ovis kora óta problémái voltak, hiába próbáltam nevelni, nem köszönt senkinek sem, mert szégyellős volt. És hát már 22 éves, de még mindig elvárja, hogy elkísérjük orvoshoz, és mindenféle ügyintézésre, szerintem ez sem normális. De mivel én vagyok a szülő, nekem ő még mindig a kicsi lányom, így engem ez nem annyira zavar persze. :)
2014. febr. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

9-es Válaszoló!

Ne haragudj, nem akarlak bántani.

Valószínűleg a lányod azért felejt el köszönni, mert nem hagyod felnőni. Nem hagyod önállósodni és még mindig azt várja, hogy majd anyuci szól, ha valamit elfelejtek, nem jól csinálok!

Ez beteges!

A Kérdező felismeri, hogy ez nem normális, így nem is lesz ennyire elmaradt és éretlen, de a lányod azonosul a kislány szereppel, amit te ráhúzol!


Kérdező!

Ne menj vele sehova, magyarázd neki el többször nyomatékosan, hogy ha ezt fogja csinálni, te sehova nem mész vele, szóba se állsz vele máshol!

És legyél következetes, tedd is meg!

2014. febr. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!