Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Édesanyám semmibe néz, mit...

Édesanyám semmibe néz, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Szóval, üdvözlök mindenkit, és köszönöm, hogy elolvassa. 14 éves fiú vagyok. A kérdésem, hogy mit tegyek? Édesanyám semmibe néz engem, holott egy édesanyának védeni kellene a gyermekét. Nálunk mindennapos a kiabálás, és nem maradhatnak el a különböző csúnya kifejezések is: takarodjál, és társai nem értem, hogy velem miért ilyen... annyit tudok, hogy az édesapja az én tatám, verte őt is kiskorában, mert alkoholista volt, nem tudom máshogy kifejezni magam, sajnos. Most mit tegyek, hogy normális legyen velem? Hogy ne beszéljen így, és tegye tönkre az életemet?

2013. szept. 30. 17:46
 1/5 anonim ***** válasza:
50%
regóta ilyen? mert ha igen, akkor nem nagyon tudod megváltoztatni
2013. szept. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Szintén 14 éves vagyok, csak én lány. :) Hát először is érdemtelenül kiabál veled? NÉHS velem is szoktak és olyankor el kell egy kicsit gondolkodni, hogy valóban csak szülőhiszti-e vagy valóban elkövettél valamit.

Ha igen, akkor próbálj meg javítani a magatartásodon, azon a dolgon ami miatt a letolást kapod. (Ha nem akkor is érdemesebb tisztelet tudóbbnak lennünk, és kell egy kis magatartás ;))

Ha nem, akkor próbálj meg elbeszélgetni vele (NORMÁLIS HANGNEMBEN) Hogy téged nagyon bánt, ahogy beszél veled, és kérd meg, hogy ha te megadod neki a tiszteletet, adja meg ő is. A lényeg, hogy maradj nyugodt, és legyél te az okosabb. Akkor se legyél flegma, vagy ne kiabálj, ha ő azt teszi. :)

Remélem segítettem :)

14/L

2013. szept. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Néha, szoktam valami hülyeséget csinálni az iskolába, akkor persze megkapom a letolást, de sokszor nem teszek semmit, csak úgy egy maga elkezd kiabálni..


#1. Igen, régebb óta.

2013. szept. 30. 18:37
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Semmibe néz? Nem inkább semmibe vesz?

Tata.:D Elég érdekes kifejezések.

Szerintem nem sok mindent tudsz tenni.

2013. szept. 30. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én a 2. hozzászólóval értek egyet. Nem hinném, hogy semmibe venne téged, csupán ideges. Legyél vele kedves, kérdezzél tõle olyanokat, hogy "Anya jól vagy? Hogy vagy? Milyen volt a mai napod? Kedvesek voltak veled a munkatársaid? Hozzak neked egy pohár vizet vagu teát? Olyan rosszkedvûnek tûnsz, mi bánt?". Ha ilyeneket fogsz tõle kérdezi szerintem megnyugszik majd, és talán még azt is elmondja, hogy miért ideges (pl. nagyon sok feladata volt aznap, vagy valaki bunkô volt vele).
2014. febr. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!