Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi lehet az oka, hogy elromlik...

Mi lehet az oka, hogy elromlik a kedvem ha az apámmal veszekszem?

Figyelt kérdés

Mindig az történik, hogy amikor "végre" képesnek tartom magam arra hogy saját akaratom szerint éljem az életem és intézzem a dolgaim, utána -nem ez miatt, hanem teljesen kívülálló dolog miatt vitába bonyolódok apámmal egy témában, és utána egész este idegeskedek magamban hogy minek megyek egyáltalán bele ilyen beszélgetésekbe vele és csak jár az agyam, el van rontva a napom, és kihat a munkakeresésemre, a párkapcsolati gondjaimra, mindenre... Mindent elkezdek lehetetlennek tartani, elkezdem azt hinni hogy úgysem fog menni, úgysem tudom végigcsinálni.

Az ilyen témák arról híresek egyébként, hogy mindig neki kell hogy igaza legyen, az övé a végszó, másokat (köztük engem is nyilván) lekezel, kiröhög, vagy olyan keresztkérdést tesz fel amivel azt akarja belém sulykolni hogy én tudom rosszul az adott dolgot (legyen az tudományos, vagy történelmi vagy akármilyen téma), és elmondja a saját -egyébként már 10000-szer hallott-véleményét közbevágva az én mondanivalómba



2014. febr. 7. 23:19
 1/3 acelsziv ***** válasza:
külön élsz már? Akkor szimplán hagyd a fenébe az öreget és ne is beszélj vele. Amúgy miért kellene jókedvűnek lenned, miután porig aláztak?
2014. febr. 7. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
90%

Az, hogy a szülő-gyerek kötődés annyira erős kapocs, hogy néha az ellenségeskedések és az antagonisztikus ellentétek is kevesek ahhoz, hogy felbontsák, vagy legalább meglazítsák.

Viseljük láncainkat egy életen át, a láthatatlan béklyó ott van és körbevesz bennünket. Sajnos sok szülő annyira önző, hogy nem veszi észre magát, hogy mennyire megmérgezi a gyereke életét. És nagyon sok esetben ez a faktor - bármily hihetetlen is - de még a szülő halála után sem egyértelmű, hogy megszűnik.


Én is akkor kerültem képbe, amikor elolvastam Susan Forward: Mérgező szülők c. könyvét. Rengeteg ilyen pszichológiai esetet leírt, ahol bizony kemény konfrontációkra volt szükség, de megoldódott a szülő-gyerek kapcsolat.


És semekkora szülőtisztelet vagy hála nem indokolja, hogy egy szülő tönkretegye, leterhelje a gyereke életét.


Ha van kedved kedvetek belemélyedni, akkor ajánlom ezt a történetet:


http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


A párom (exem) anyja a lányát a végletekig kifacsarta/kifacsarja anyagilag. Közvetve, de ez tönkre is tette a kapcsolatunkat, fél éve nem is láttuk egymást. Egy gyönyörűnek induló nagy szerelem és 15 évig tartó párkapcsolat esett áldozatul a szülői mesterkedéseknek.

2014. febr. 8. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Vannak ilyen típusú emberek, akik abból "táplálkoznak", hogy a másikat belenyomják a földbe, és semmivé teszik.

Vagy így tudják a másikat csak szeretni, vagy így erősítik önmagukat.

Tehát Neked az lenne a legjobb, ha nem lenne ilyen a környezetedben, és akkor meg tudnál nyílni.

Nekem is így sikerült, sajnos, bár nem olyan formában, ahogy kellett volna...

2014. febr. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!