Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Úgy érzem, megfulladok itthon?!

Úgy érzem, megfulladok itthon?!

Figyelt kérdés

Egyszerűen már utálok itthon lenni! Fullasztónak érzem. A szüleimtől semmi szeretetet nem kapok, általában abból áll a beszélgetésünk, hogy ők panaszkodnak a munkahelyi problémáikról, meg utasítgatnak, hogy tanuljak, csináljam meg ezt meg azt, és ennyi. SOHA nem mentünk el nyaralni, nem csinálunk családi programokat, a hétvégék abból állnak, hogy mindenki alszik. Tudom, hogy biztos fáradtak a munka miatt, de velem miért nem foglalkoznak egy kicsit sem? Azt hiszik, hogy ez élet? Ez nem egy családi ház, csak egy alvószálló, már nyáron is borzasztóan kivoltam, hogy itthon van rajtam kívül még 2-3 ember, de senkivel nem tudok beszélni, játszani, programokat csinálni! :( Egyedül az a szerencsém, hogy van kutyám...

17L


2014. febr. 22. 12:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Próbáltál erről beszélni velük? Lehet nem is gondolják, hogy te tini fejjel ennyire igényled a családi programokat!

Próbálj meg leülni melléjük, amikor éppen ébren vannak és mesélj nekik ezt azt.

2014. febr. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha kicsit felmelegszik az idő csinálj pár szendvicset, sütit és pár üveg limonádét, és menjetek el piknikezni. Akár csak az udvarra is. :) Szerintem nem mondanának nemet, ha látnák, hogy mennyit készültél.
2014. febr. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
20%
Mi se mentünk soha nyaralni...Nagyon kevés pénzünk volt.Még is felnőttem
2014. febr. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Van testvéred? Vagy ki az 2-3 ember, aki rajtad kívül (meg a szüleiden kívül) még otthon van?
2014. febr. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ugyan ez volt a helyzet nálunk is. Az egérlyuknyi szobámban voltam egész nap mert a nevelőanyám útált, még vacsorát is úgy csinálta, hogy mindenkinek csak nekem nem. Mindig próbáltam jó lenni hozzá, sütöttem, vittem nekik hogy egyenek, ő bele se kóstolva kidobta... Volt,hogy hallottam,hogy esznek, kimentem, nekem nem volt kaja. Nem az a bajom, hogy nem csinált kaját, mert tudok magamnak, hanem,hogy kizárt a családi légkörből. Nekem sajnos háziállatom sem lehetett. Az egyetlen vigaszt a biciklizés nyújtotta, napi 20 km-t tekertem, leültem a kedvenc helyemre, néztem a folyót, olvastam, gondolkoztam sírtam. Át tudom érezni azt amit te most érzel.
2014. febr. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Van testvérem, de már nem itthon él.

Tudom, hogy így is fel lehet nőni, de nekem nem az a célom, hogy túléljem ezeket az éveket, hanem boldog szeretnék lenni. Főleg most rossz, amikor az idő is még ilyen borús, esős, és a nap nagy részében bent vagyok a házban.

2014. febr. 22. 12:41
 7/8 anonim ***** válasza:
Ilyenkor ebéd közben meg kell kérdezni a családot, hogy nincs-e kedve társasozni, vagy kártyázni valakinek délután?
2014. febr. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Haveri társaságod van? Járj el velük.
2014. febr. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!