Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kivel beszeljem ezt meg, ha...

Kivel beszeljem ezt meg, ha nem a szuleimmel? Kinek mi a velemenye errol?

Figyelt kérdés

Otthagytam egy egyetemet, mert nem oda akartam menni. Most azon az egyetemen vagyok, ahova szerettem volna jonni, de hatalmas csalodas nekem. Parszor beszeltem veluk arrol, hogy borzaszto ez az egyetem, de azt mondtak, hogy ha igy folytatom tovabb mire elvegzem ki lesznek keszulve. Minden nap ideges vagyok, stresszes, sirhatnekom van(es sirok minden nap), honvagyam is van, pedig mar nem vagyok gyerek. Mielott be kell menjek az orakra rosszul vagyok, hanyingerem van, alig birok aludni,kikeszit az egyetem de persze ezeket nem merem nekik elmondani, mert jonnenek megint azzal, hogy eltulzom, meg kikeszitem oket. 6 vizsgambol 2 sikerult.

21L


2014. febr. 25. 18:43
 1/9 anonim ***** válasza:
50%

Ne haragudj, nem bántani szeretnélek, de mégse fogsz örülni!

Taníttatnak, fizetik az egyetemed, nem írod, hogy hiányod lenne bármiben, válthattál egyetemet, most akkor ne add itt elő a hattyú halálát!

Mélységesen elmerülsz az önsajnálatban, amire okod sincs!

Szedd már össze magad! És ha arról tudtál beszélni velük, hogy nem akarsz az általuk választott egyetemre járni, váltottál is, akkor erről is menni fog!!!


Ha nem bírod, ha nehéz neked a suli, akkor valld be magadnak és változtass, de ne sajnáld magad!

2014. febr. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem sajnaltatom magam, de tudom, hogy nekem ez sok. Szeminaiumi eloadast kell tartsak angolul, de nem ertek angolul, hat akkor hogy beszejek...
2014. febr. 25. 18:56
 3/9 anonim ***** válasza:
A helyedben én biztos nem erőltetném ezt. Persze, manapság nagy a nyomás, hogy menjen mindenki egyetemre, mert anélkül na aztán vége van a világnak meg csinadratta! Nem mindenki alkalmas az egyetemre, te sem vagy az. Kerülj tisztába önmagaddal, aztán pedig tanulj egy szakmát.
2014. febr. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

És attól hogy lesz jobb, hogy őket is kiidegeled a helyzettel? A nagy önsajnálatból nézz ki egy kicsit, és próbáld meg magad a helyükbe képzelni.

Felnőtt ember vagy, ha nem bírod, találj ki megoldást. Azt ne várd, hogy anyuci-apuci majd megsimizi a buksidat, hogy jóóóól van, picikém, semmi gond. Van gond. Találj ki egy tervet, hogy mihez kezdesz magaddal - ha javasolhatom, ezt már ne a szülőkkel finanszíroztasd. Önállósodj valahogy. És legközelebb előre nézz utána a követelményeknek, mert valamit nagyon benéztél, ha ennyire nem vagy alkalmas.

2014. febr. 26. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A tanaraim mindig mondtak, hogy erre a szakra menjek tovabb. Aztan miutan bejutottam es elkezdodott az ev egyre inkabb ereztem, hogy ez nem valo nekem. Vannak olyan volt osztalytarsaim, akik rosszabbb tanulok voltak, mint en, es jarnak egy egyetemet, ahol minden vizsgajuk megvan.
2014. febr. 26. 09:03
 6/9 anonim ***** válasza:
megkérdezhetem milyen szakra jársz? szerintem be lehet fejezni bármilyen egyetemet, ha 2 szemeszter csúszással is. Ha angolul kell előadást tartani, nem volt előkövetelménye a tárgynak? 1 év alatt simán meg lehet tanulni angolul, csúsztasd a tárgyad. ne legyél ennyire stresszes, csak nyugi.
2014. febr. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, még annyit hogy: én sem szeretem az olyan órákat, ahol szerepelnem kell, de mindig túl kell lépned önmagadon, menni fog ez
2014. febr. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
nemet-angolra. A helyzet meg az, hogy mikor idejottem, azt hittem, hogy ugy veszik a masodik nyelvemet, hogy kezdo vagyok(mint az olaszosokat, azokatm akik finnul, norvegul, vagy barmilyen mas nyelvet tanulokat), de nem , nekunk olyan szinten van, mint az elso nyelv, es angolul osszesen 3 evet tanultam, azt sem intenziven
2014. febr. 26. 11:17
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát, ennek így semmi értelme, mindenképpen keress valami mást. Esetleg keress fel egy szakembert, egy pszichológust.
2014. febr. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!