Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha a gyerek nem kap meg...

Ha a gyerek nem kap meg mindent amit akar, akkor rögtön azt kell terjeszteni, hogy az apja rossz apa nem szereti?

Figyelt kérdés

7 éves kisgyerek volt szülinapi partin egy kisgyerkőcnél.

A gyereknek van saját lova, szokott lovagolni. Párom kisfia azóta ezzel nyaggat minket, hogy lovat akar szülinapjára.

Mi jelenleg emeletes házban élünk, de lehet hogy kertes házba költözünk. (nagyszüleimmel cserélnénk, mert ők szeretnének ide jönni a mi lakásunkba, nekik könnyebb lenne az élet).

A gyerek meghallotta mikor nálunk volt és erről beszéltünk, egyébként nem titok, és azóta az anyja fülét is rágja. Már az ex is minket csesztet, hogyha nekünk van arra pénzünk hogy költözzünk, miért nem áldozunk a gyerekre annyit, hogy legyen egy lova. Mert biztos nem szeretjük a gyereket, és a párom is milyen szemét apa...

A gyerek konkrétan zsarol minket(gondolom az anyja szítja ellenünk)....

Mondtam az exnek, forduljon a gyámügyhöz, hogy milyen szemetek vagyunk, mert nem veszünk lovat a gyereknek!


2014. febr. 25. 21:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
88%

S ha sikerül a zsarolás a 7 éves fogja gondozni a lovat? mindnen pa csutakolni, etetni lelovagolni? Ne röhögtessen... ugyan ne engedjáétek. mondjátok el a gyerknek,ohgy lehet lova ha ezt mnid egyedül megtudja csinélni addig pedig járhat lovastáborba aho lezeket megtanulja

ennyi

2014. febr. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Arra gondoltunk, leíratjuk egy ló gazdival, hogy egy hónapba milyen költségei vannak egy lónak. És azt odatoljuk anyuci elé, hogy oké, kap lovat a gyerek, de a tartási költség felét teremtse elő, és minden hó 10.-ig utalja át nekünk. Amennyiben nem, kénytelenek leszünk megválni a lótól.


(egy szomszéd kölcsönadná az egyik lovát pár alkalomra, mikor ott a gyerkőc)

2014. febr. 25. 21:50
 3/16 anonim ***** válasza:
88%
ha ismeritek a lovas kisgyereket akkor kérjétek meg hogy néhanéha hadd mehessen át a tietek "segíteni" a munkában. hátha akkor rájön hogy nem abból áll a dolog hogy csak lovagol
2014. febr. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Teljesen jó ötlet, de a gyerek előtt adjátok oda neki.
2014. febr. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
76%
A jó szülő onnan ismerkszik meg, hogy NEM AD MEG MINDENT a gyereknek tárgyakban, holmikban! Viszont szülőként mindig ott van a gyerekének.
2014. febr. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
81%
Én leülnék a gyerekkel és elmagyaráznám neki, hogy miért nem kaphat meg mindent, pláne nem egy lovat. Felajánlanám neki, hogy lovastáborba elmehet, ha szeretne. Ezután pedig közölném vele, hogy az anyukája mivel ennyire egyetért vele és erőlteti a dolgot, biztos nagyon szívesen venne neki, ezért kérje tőle.
2014. febr. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Ezen nincs mit magyarázkodni, egyszerűen ne vegyétek fel a kesztyűt, idővel majd észhez tér az ex. Szemmel láthatóan jelenleg nincs értelmi képességei magaslatán, ha ilyen hülyeségekkel próbál konfliktust szítani közted és a gyerek között. A gyereknek meg megmondod, hogy szereted, de nem kap lovat, és kész.
2014. febr. 25. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Egyáltalán ért valaki a lovakhoz közületek (anyuka nyilván nem :D )? Mert azért ez nem olyan, mint venni egy kiskutyát. Itt egy több száz kilós állatról beszélünk, erővel nehezen fogja bárki is "megregulázni". Kéne némi előzetes ismeret, az nem elég, hogy megvesszük aztán majd ellegelészik a kertben, mert nem így működik.

A havi költséges ötlet sem rossz, de egyáltalán van helye? Karám, istálló? Mert ha nem azt is meg kell építenie valakinek. Plusz ha veszel egy lovat nem jár hozzá minden egységcsomagban. Tudja a kedves anyuka, hogy egy felszerelés mennyibe fáj? Kötőfék, vezetőszár, futószár, kantár, nyereg, izzasztó? Persze függ a minőségtől is, de elhiheted, hogy egy jó nyereg nem tizenezres tétel. Patakaparó, kefék, fésű, stb. ezek nem drágák, de szintén kell. Persze tudni kéne ezekkel mit kezdeni is ugye. Elméletben szép, hogy megfésülgetjük a pacit, de próbáltatok már patát rendbe tenni?

Aztán ott van még a takarmány, állatorvos is, ezek állandó tételek.

Ja és egyáltalán milyen ló? Persze lehet venni "olcsóbban" is (már ha néztétek mennyibe is kerül az olcsóbb), de nem biztos, hogy megéri, mert utána ráköltheted a vételárat még egyszer állatorvosra. Összességében itt nem pár százezres, hanem milliós tételről beszélünk és akkor még az sem biztos, hogy a gyerek nem fogja 2 hónap után megunni a lovat.

És a végére csak annyit, hogy van kedvetek minden reggel hajnalban kelni, hogy az etetés, itatás meg legyen, délután időre menni haza, takarítani utána és lemozgatni? Mert az nem elég, hogy heti egyszer kiviszitek. Ha nem ül fel rá senki, akkor is le kell mozgatni, mondjuk futószáron, különben rövid időn belül "kezelhetetlen" lesz.

Ne érts félre, nem bántani akartalak és ha mindezeket tudtátok, akkor bocsánat, de szerintem anyukának elment az esze, ha azt hiszi, hogy ez olyan, mint venni a gyereknek egy hörcsögöt. Baromi sok munka, idő és pénz kell ahhoz, hogy normálisan el legyen láva egy ló és ne csak ki legyen téve a kert végébe.

2014. febr. 26. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Anyuka nem százas az biztos. Nem vagyok képben az anyagi részekkel, de biztos vagyok benne, hogy egy több százezer forintba kerülne. Napi gondozást, futtatást igényel. Állatorvosi költségei vannak...stb. Kell neki istálló, kifutó, különféle lovas felszerelések. A lovagolni sem lehet melegítőnadrágban meg baseballsapiban.

Szerintem egy hét éves gyerekkel már le lehet ülni, és megbeszélni, hogy egy kicsit más a helyzet, mint egy cicánál. Ha lovagolni szeretne, ahhoz nem muszáj saját ló. Beírathatjátok lovardába, vagy tényleg kölcsönkéritek az ismerős állatját. Az bőven elég.

Anyukával pedig leülnék beszélni, és megkérdezném, hogy hány százezerrel hajlandó beszállni a projektbe.

2014. febr. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Épp arról beszélgettünk a párommal az este, hogy én tulajdonképpen félek kicsit a lovaktól. Lovagolni sem tudok. Szerintem a párom sem.


Azzal tisztában vagyunk/voltunk, hogy egy ló nem olcsó mulatság, de konkrét számokat nem tudnék írni. Régebben láttam 200 ezerért is lovat, meg 1,5 millióért is.

Na mindegy.


Remélem ezt a hisztit kinövi a gyerek, vagy elfelejti ezt a paci dolgot. Kutyát sem vettünk neki, mert csak 2 hetente van itt, nekünk meg egyébként nem kell kutya.

Bár a kertes házba lehet, hogy szerzünk egyet.

2014. febr. 26. 15:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!