Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miert nem tud egyuttmukodni?...

Miert nem tud egyuttmukodni? Hogyan beszeljem meg vele, ha keptelen ra?

Figyelt kérdés

Anyukammal alapvetoen jo a kapcsolatom. Viszont mmost vagyok kamaszkorban,egy hisztisebb idoszakomat elem meg,ezt beismerem. Itt jon a problema.

Jovok haza a sulibol faradtan nyugosen. Szeretnek anyukammal beszelgetni,aki a gep elotr ul,nem figyel ram. Ez nagyon bant,es amikor szamonkerem ,hogy miert nem figyel,akkor meg o ordit le,hogy maradjak mar csondben(meg akkor is ha elobb kezdetem el hozza beszelni,mint o gepezni!!!). Rosszul esik,faradt vagyok stresszes vagyok. Sirni kezdek. Ramordit,hogy mit kepzelek,hogy sirok,o nem birja ezt.

Soha,de soha nem ker bocsanatot.Minden veszekedes ami azert indult mert megsertve ereztem magam,az ugy vegzodik,hogy en kerek bocsanatot,hogy volt pofam sirni:').

Roviden: Nem tudok vele semmit megbeszelni,ha megbant akkor meg csak fel sem merul benne,hogy bocsanatot kerjen,nem engedi,hogy sirjak, nem ismeri el az igazam.


Ezek utan a konfliktusaimat hogyan kezeljem vele? Beszeddel lehetetlen.

Miert nem tudom.vele megbeszelni a konfliktusaimat?:(



2014. febr. 26. 21:10
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
bocsanat a szoismetlesekert...
2014. febr. 26. 21:12
 2/11 anonim ***** válasza:
47%
Mondjuk olyankor próbálj meg beszélni vele, amikor nem a gép előtt ül. Lehet, hogy ő is fáradt és neki is nehezére esik egy hisztis tini nyavalygását hallgatni. Találjatok közösen egy olyan időpontot, amikor mindketten tudtok egymásra figyelni. Például együtt leültök vacsizni, kikapcsoljátok közben a tévét, és akkor lehet beszélgetni.
2014. febr. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg,h nem keresed egy darabig a társaságát,ne akarj vele beszélgetni.Aztán ha rákérdez,miért nem mondasz neki semmit,akkor elmondhatod neki,h azért,mert ő akart mindig lerázni,amikor beszélgetni akartál vele.
2014. febr. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

#1 sajnos majdnem egesz nap a gep elott ul.Jelenleg munkanelkuli es allast keres. Reggelizni a rohanas,ebedelni a suli es vacsizni az elcsuszott napirend miatt nem szoktunk egyutt. Hervegen szoktunk altalaban egyutt enni..Akkor meg nem akarom elrontani a csaladi hangulatot.

#2 ezen en is gondolkoztam,de akkor megont en lennek a rossz :/

2014. febr. 26. 21:37
 5/11 anonim ***** válasza:
47%

Miért kellene elrontani a hangulatot? Mert csak nyafogni akarsz?

Egyébként meg keress egy barátnőt, akivel együtt lehet siránkozni.

Komolyan, rólam tiniként kábé semmit sem tudtak a szüleim, de nem csináltam ebből ilyen nagy problémát.

(Ezt is nyugodtan lepontozhatod, nem a százalékomon múlik az önértékelésem...)

2014. febr. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nyafogni akarok? Esetleg segitseget kerni a problemaimra. Egyetalan nem ugyanaz. Megbizok az anyukamban,szeretnek vele beszelegetni.

Szoval arra akarsz kilyukadni,hogy jobb ugy felnevelkedni,hogy nincs kb semmi kapcsolatod a szulokkel, ahelyett,hogy elviselnel nehany vitat?!

Ezt is lepontozom??? Az elso ket valaszt pozitivan ertekeltem.

Elfogadom a velemenyed ha rendes stilusban irsz,es nem ugy mint egy kulturalatlan barom:)

2014. febr. 26. 22:06
 7/11 anonim ***** válasza:
16%

Nyiff-nyaff...

Lehet, nehéz elképzelned a baromi nagy tini problémáid mellett, de másnak is van élete, másnak is vannak problémái, másoknak is vannak érzései.

Szegény kis stresszes, fáradt gyerek. Ugyan már!

2014. febr. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Veszekedni jottel vagy valaszt adni?

NEM ISMERSZ.NEM TUDOD A PROBLEMAIM.SEMMIT SEM TUDSZ ROLAM.

Lehet,hogy szamodra ertekelhetetlen problema,de lehet hogy szamomra vilagmeretu. Es akkor mi van?! Csak az a baj ami neked is?!

Gondolkozz el:)

2014. febr. 26. 22:19
 9/11 DBN CAT ***** válasza:
amilyen hulyén írsz és kivagyborulva ahelyett hogy kúltúráltan "beszélnél" ( írnál ) itt hiztizel ebbol is latszik hogy milyen gyerekes vagy nemcsodálom anyád nembír ki... xD :*
2014. febr. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Oke akkor beszelgessunk a kulturarol draga alulmaradott embernek nem nevezheto ize. Amennyiben a helyesirasod nem haladja meg az ot eveset,abben az eszedben ne oszd azt eszt:) Csak akkor erdekel a velemenyed ha normal stilusban irod:) ADDIG MEG NEM ERDEKEL ILYEN SENKIK VELEMENYE:) szia draga: "kivagyborulva" "hiztitel" :D
2014. febr. 27. 16:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!