Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám visszajönne apámhoz?...

Anyám visszajönne apámhoz? Hogyan viselnétek? Hogy lehet megakadályozni?

Figyelt kérdés
Anyám lelépett már 4 éve, több mint 2 évig ránk se nézett, annyit nem írt h szevasz. Azért ment el mert apámmal összeveszett, végülis kidobta, mert megmondta hogy vagy megy elvonóra v pakol. Drogozott, egy h.ly. p.cs. volt. Régen is nyomta, míg fiatal volt, utána leszokott, megismerkedett apámmal, lettünk mi. Viszonylag elég rendes volt. 5 éve kezdte újra, kifogásokat persze talált, sz.r volt vele élni, ütött, vert stb, mikor rájött a bolondéria. Elment, nem hiányzott megvoltunk nélküle normálisan. Tavaly felbukkant, h hopp itt vagyok. Nem drogozik már de akkor se érdekel senkit. 10 éves öcsém szokott menni hozzá, van egy 14 éves is, ö lesz.rja, ahogy én is. Apámat meg behálózta megint, szoktak találkozni, először csak azt hittem szórakozik vele, de szereti szerintem csak miattunk nincs vele vagy még haragszik rá. De nekünk azt mondja bízzunk meg benne, ő is megbizik. Engem nem érdekel ki mit csinál, de van valami biztos módszer, hogy ne fogadja vissza?
2014. márc. 3. 14:28
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
69%

Úristen, jól érzik magukat, akik azt írták, hogy üljön a kis seggén, mert nincs beleszólása? Az anyja egy drogos volt, VERTE őket, aztán lelépett, még jó, hogy a gyerekek félnek tőle. Megáll az eszem.

Kérdező! Abban viszont mindenkinek igaza van, hogy ha apukád még szeretne tőle valamit, akkor tűrnöd kell. Mégiscsak az anyád, és tudom hogy teljesen ki vagytok rá bukva, de adhatnátok neki egy esélyt. Ha megint eljátssza a bizalmatokat, remélhetőleg nem kell éveket várni hogy újra eltűnjön az életetekből.

2014. márc. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
4%
Minden szavad ellentmondás! Először panaszkodsz, hogy otthagyott titeket. Aztán örvendezel, mert a függősége kifordította magából. Te legnagyobbként biztosan emlékszel rá, milyen jó ember, jó anya volt, mielőtt ez a szenvedélyBETEGSÉG(!) eluralkodott rajta. Ő megkímélt titeket magától, elment és összekaparta magát, tudod te, milyen nagy dolog ez?! Emberek milliói még a nikotinfüggőségtől sem tudnak megszabadulni, a cigit nem képesek letenni, anyukád pedig egyedül, a családja segítsége és támogatása nélkül kiszabadult a drog rabságából... Értem én, hogy neheztelsz amiatt a pár év miatt, de lassan felnőtt vagy, ne gondolkozz ennyire gyerek módjára, az emberek nem fekete-fehérek, senki nem egyértelműen jó, vagy rossz. Duzzoghatsz tovább, vagy bevallhatod ami igazán nyomaszt: félsz még egy esélyt adni, félsz megszeretni őt, félsz hogy megint visszaszokik. Ne legyél ellenséges, mondd el anyunak a félelmeidet, az nagyobb visszatartó erő lesz neki, mint bármi más a világon.
2014. márc. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
77%

Arra, hogy drogos lett, verte a gyerekeit és lelépett, nincs bocsánat. Ha az apja lenne, mindenki habzó szájjal acsarkodva üvöltené, hogy mágiára vele. A minap olvastam itt valami olyat, hogy apuka lelépett oszt visszajönne, mindenki elküldte a fenébe, pedig az nem volt drogos. Nem érdemel különbet, sőt. Aki az anyai ösztön ellenére üti-veri a gyerekit, visszaáll a drogra, pedig gyerekei vannak, az nem ember számomra. 3 dologra nincs bocsánat nálam, a drogra, arra, ha megütsz egy nálad gyengébbet, és arra, ha megcsalsz valakit. No, ez a nő 3-ból kettőt teljesített. Szerintem elég normális, hogy 16 évesen nem akar egy drogost a lakásba a két öccse mellé.


Szerintem mondd el apukádnak, hogy mit érzel. Meséld el neki, miket művelt az a nő, és kérdezz rá, hogy ugye nem akarja, hogy megint ez legyen? mert igenis ugyanaz lesz. Mondd el neki, hogy mit éreztél akkor, hogy az öcséiddel mit tett. "Nincs leszokott drogos, csak olyan, aki már egy ideje tiszta". Ezt több használótól és volt használótól hallottam már, szóval elég tuti infó.

2014. márc. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!