Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 14, mindjárt 15 éves leszek,...

14, mindjárt 15 éves leszek, és szeretnék elköltözni itthonról. Nem nagyon vannak rokonaim, így nem tudom, hova lehetne mennem. Ez lehet hülyén hangozhat, de gondolkoztam külföldön is, hiszen ott ilyen korúak is dolgozhatnak, ugye?

Figyelt kérdés
2014. márc. 3. 15:34
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
82%
Persze, "dolgozhatnak"... egy hetet nem adok és a gyermekprostitúció áldozata lennél, ha túl is éled azt a hetet. A nagyvilágot nem egyedül élő 14 éveseknek találták ki. Életveszélyes, amit gondolsz! Akármi is van otthon, vagy kibírod, vagy állami gondozásba kerülsz. De legalább vigyáznak rád!
2014. márc. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Tavaly nyáron kísértem el valakit repjegyet venni, az irodában kérdezték, hogy elmúlt-e 18, mert ha nem, nem veheti meg a jegyét szülői engedély nélkül (én nem rokon vagyok, csak fordítottam). Utazni utazhat egyedül, de jegyet venni nem engedték volna.


Ennyi idősen tanköteles vagy, az iskolai beíratáshoz szülő aláírása kell (továbbá minden engedélyhez, pl azt is alá kellett írnom, hogy a gyerekek elhagyhassák az iskola épületét kísérővel a kiránduláson, stb). A beíratáshoz kell még a lakcímbejelentő, amit szintén a törvényes képviselőd intézhet, a lakcímbejelentéshez meg kell valaki, aki kiad neked egy lakást. De nem elég a jó sok pénz, hogy le tudj tenni pár hónap kauciót, te kiskorúként még szerződést sem köthetsz. Amúgy ki sem adnának neked lakást.

Dolgozni meg oké, dolgozhatsz hogy egy kis zsebpénzed legyen a suli mellett HA felvesznek a mekibe hamburgert sütni, de ebből te nem tudsz fenntartani egy pici lakást (szobát talán bérelhetsz, ha találsz valakit aki kiadja neked, de abban nem lesz köszönet, visszasírod anyádékat ha 6-8 munkással kell osztoznod a budin).

2014. márc. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
45%
Most miért kell azért lepontozni, mert megkérdezem, miért akar elköltözni? Törjön le a kezed, te majom...
2014. márc. 4. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Engem is lepontoztsk, mert megkérdeztem, melyik külföldön, s mégis, mit csinálna...
2014. márc. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Ha most elkezdenél külföldön dolgozni általános iskolai végzettséggel (ami amúgy kb esélytelen legálisan, hisz 14 éves külföldi vagy ott), később esélyed sem lesz jobb melót kapni (életed végéig takarítani, mosogatni meg nem túl jó móka, de ez a jobbik eset,a többiek már felvázolták a rosszabbat), inkább tanulj itthon egy jó gimiben/szakközépben/szakiskolában, utána legalább több lehetőséged lesz. A diákmunkából szerzett pénz kb csak zsebpénznek jó,nem arra hogy fenntartsd magad, főleg a külföldi árakat nézve (kaja, szállás szinte mindenhol elég drága külföldön). De legyünk őszinték: sajnos vannak "jó emberek", akik ha kiszimatolják, hogy egyedül vagy a nagyvilágban, könyörtelenül lecsapnak, és annak nem lesz jó vége....


Csak hogy lásd,mennyibe kerülNE, ha kimennél külföldre. Én voltam nyelvsuliban külföldön kétszer is (nem árulom el hol, nem akarok ötletet adni :)). A szállásom még egész olcsó volt, 300 euró a kétszemélyes szoba. Gondolom te nem szeretnél egy nonstop tanuló egyetemista szobatársat,aki miatt kussban kell lenni, vagy egy ordítozó török lányt (nekem tavaly az előbbihez volt szerencsém,aztán kövi évben másikhoz...), akkor legyen egyszemélyes kis lyuk 340 euróért, de akkor nincs klotyó a szobában. A szobákban nincs konyha, befizethetsz kajára,az 50 euró (reggeli + vacsi/ebéd). Ja és kaució, meg mindenféle díj összesen saccperkábé 800 euró. És jön a "zsebpénz", kaja, esetleg szórakozás:300-500 euróval eléldegélsz.Ja és havi bérlet 50 euró. Amúgy van olcsóbb szállás is, akár 250 euróért is, csak ott többségében Abdulok meg Ibrahimok vannak, és 1 emeletre jut pár klotyó, zuhanyzó....


340 a szoba,50 a kaja,800 kaució meg mindenféle díj (jó mondjuk kaució egyszeri,de havi minimum 20 a többi díjért tuti),50 bérlet,legyen durván 300 a kaja.Ez így elsőre 1540 euró(remélem jól számoltam). 311 körül van a forint, akkor ez így 478940 forintocska elsőre, amikor kicucccolsz. Kétlem, hogy megengednék a szüleid, és adjanak ennyi pénzt... A papírokról inkább szót sem ejtek, amiket kinn kéne elintézned, de ugye nem tudod, mert nem vagy 18.

2014. márc. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!