Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetek, ha az apukája...

Mit tehetek, ha az apukája nem akarja megismerni a gyermekemet?

Figyelt kérdés
Sajnos amikor teherbe estem, a gyermekem apukája eldöntötte, hogy nem akarja sem a gyereket, sem a velem való kapcsolatot. Így egyedül hordtam ki és nevelem a kisfiunkat, aki két éves most. Még soha nem találkoztak és én nem is erőltetem, annak ellenére, hogy nagyon örülnék annak, ha találkoznának és a kisfiamnak is lenne apukája. Az apukája teljesen elzárkózik és 1-2 fotón kívül semmim sincs róla. Néha ír egy sms-t megkérdezi, hogy vagyunk, néha már mondta is, hogy eljön, de mégsem tette. Most úgy érzem, hogy nem tudom mit tegyek. Semmiképpen nem erőltetném, de félek, hogy egyszer csak késő lesz...
2014. márc. 4. 10:25
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
73%
Már késő!
2014. márc. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
100%
igen, már késő ... ne erőltesd, mert nem lenne jobb a gyermekednek, ha apa egyszer csak beesik egy fél órára, aztán megint nem jön hónapokig
2014. márc. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 Snapette ***** válasza:
100%
Attól, hogy egyszer találkoznak még nem lesz a fiadnak apukája. Most már inkább azon törd a fejed, hogy mihez kezdesz akkor, ha egyszer csak megjelenik, felkavarja a gyereket és összezavarja, s eltűnik megint. Ismerem a témát, a volt férjem is ilyen, mióta elváltunk felé sem néz a kicsinek, és én inkább attól félek már, hogy mi lesz, ha egy délután egyszer csak rájön az apai érzület, ami neki ugyan el fog múlni egy nap alatt, de a gyereknek egyáltalán nem használ...
2014. márc. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
96%
Semmit, egy gonddal kevesebb. Majd az édesapád lesz az apaminta a gyereknek. Általában igy szokott lenni.
2014. márc. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Kedves utolsó, sajnos nekem sem volt apukám :-( hát itt a probléma :-)


Sem apuka, sem nagyapa nincs, csak nagymama és én, meg keresztanya...

Van egy keresztapukája, akivel viszonylag jól elvannak, sőt elég jól, de nem akarom a családi barátunkra hárítani az apaszerepet.

2014. márc. 4. 10:48
 6/43 anonim ***** válasza:
61%

Ha egy férfi tudatosítja egy nővel, hogy nem akart tőle gyereket, akkor azt a nőnek illene tiszteletben tartania.


Mivel a jog szerint abba semmilyen beleszólása sincs a férfinak, hogy akarata ellenére fogant gyermeket megtartson e a nő vagy sem, ha bebizonyosodik, hogy ő a biológiai apa akkor köteles gyermektartást fizetni, ezért csak annyit tehet a férfi, hogy az ilyen nővel és az akarata ellenére született gyermekkel nem tartja a kapcsolatot.


Nők hisznek abban, hogy egy férfit ráhatással lehet formálni, befolyásolni nagy elhatározásaiban (pl. kell-e neki az adott nő és gyerek), gyengét talán lehet, de egészségest nem.

2014. márc. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
100%
Ha eddig nem volt és most sincs férfi a családban, az nagy baj a fiúgyerek normális nevelkedése szempontjából!
2014. márc. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 A kérdező kommentje:

Te utolsó, biztosan férfi vagy és szégyelld magad, hogy ilyeneket írsz. Először is, amikor megfogant a fiam, akkor egy szóval sem mondta, hogy nem akar gyereket. Aztán kényszeríteni akart, hogy vetessem el.

Te bele sem gondolsz abba, hogy én mit éltem át, amikor meg akarta öletni a fiamat.... mindegy is


Szót sem érdemelsz. Szégyelld magad.

2014. márc. 4. 10:55
 9/43 A kérdező kommentje:
Még valami.... Soha nem kértem pénzt tőle és még a gyámügynél sem neveztem meg....
2014. márc. 4. 10:55
 10/43 anonim ***** válasza:
94%

6-os: Ajánlom figyelmedbe az alábbi mondatrészt: "Sajnos amikor teherbe estem..." Itt azon van a hangsúly, hogy amikor. Nem előtte, nem utána, hanem akkor. Szerintem meg az a görénység, hogy nem közli a felelséggel/élettárssal/barátnővel, hogy neki nem buli a gyerekvállalás, csak lelép. Mert ha előre megbeszélnék, akkor talán jobban odafigyelne a nő is arra, hogy még csak véletlenül se csússzon be egy gyerek. Ilyen horderejű kérdéseket muszáj előre tisztázni.

Szerintem pedig itt az lenne a törés a gyereknek, ha megismerhetné az apukáját, találkoznának egyszer-kétszer, majd apuka ismét évekig felé sem nézne. Mert akkor már tudná, hogy van apja, csak épp nem érdekli. Ez szerintem rosszabb. És kegyetlenség ennek kitenni egy ilyen kicsi gyereket. Kérdező, miből gondolod, hogy ezentúl jó apa lenne, ha már eddig is húzódozott a kapcsolattartástól, és azt hazudja, hogy meglátogat titeket? Ezek után még meg tudnál benne bízni?

2014. márc. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!