Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Meddig kell eltartanom az...

Meddig kell eltartanom az "óriás csecsemő" gyermekemet és meddig kell tűrnöm neki?

Figyelt kérdés
A fiunk 21 éves. Két éve érettségizett. Jelenleg nem dolgozik. Itthon nem segít és nem is csinál semmit. Céljai nincsenek. Legfeljebb csak néhány órára vagy 1-2 napra tud előre gondolkodni. A napjai úgy telnek, hogy általában délig alszik. Akkor kitámolyog "reggelizni". Odaül a számítógéphez "munkát keresni". Megnézi a két legmenőbb Internetes oldalt, utána délutánig számítógépes játékkal játszik vagy szexoldalakat néz. Azt követően elmegy a barátnőjéhez és hajnal egykor jön haza. Másnap minden kezdődik elölről. Állandóan nyaggatom a munka miatt. Ilyenkor magyarázkodni szokott, hogy ő akar dolgozni, csak nem talál munkát. Szerintem Budapesten egy érettségivel egy épkézláb fiatalember talál munkát, ha akar. A legutóbbi munkahelyén 3 hónapot dolgozott ahonnét kirúgatta magát a sorozatos késései miatt. A két év alatt csak egy nadrágot és egy pólót vett magára. A többi pénzt felélte. A legutóbbi fizetése nettó 85 ezer volt. Néhány nap alatt elszórta. Nem érti, hogy miért nem adok neki zsebpénzt és miért nem veszem meg neki a bérletet. Azt kérdezte, hogy csak addig számított gyerekünknek amíg családi pótlékot kaptunk utána? Mondtam neki, törődjön bele, hogy felnőtt és viselkedjen felnőttként. Nem tudom és nem is akarom eltartani. Ilyen erővel akár 45 évesen is élősködhetne rajtam. Azt szoktam neki mondani, ha valaki csak eszik, iszik, alszik, játszik, pisil, kakil az nem más agyilag, mint egy csecsemő. Ha valamit nem kap meg vagy nem úgy alakul ahogy szeretné akkor agresszív és fenyegetőzik. Van úgy, hogy ordít velem és az öklét emelgeti. Nem tudom mit tegyek. Félek, hogy valami nagy baj fog történni. Ha megüt, addig fogom verni amíg mozog, azért nehogy megismétlődhessen. A feleségem fél, állandóan gyomoridege van. A 11 éves lányom amikor haza jön az iskolából,az első kérdése az, hogy volt-e itthon balhé. Azt mondtam neki, hogy amennyiben nem változtat az életmódján és a velem való viszonyán, kiteszem a cuccát az ajtó elé. Azt mondta, hogy ehhez nincs jogom. Különben is nem fog mosolyogva kisétálni. Össze fog törni mindent a lakásban. Várjam meg amíg megüt aztán jelentsem fel? Vagy verjem meg, hogy ő jelentsen fel? Nem tudom kihez forduljak. Jogászra és pszichológusra nincs pénzem.

#zsebpénz #eltartás #munkát keres #élősködni #nem akar dolgozni #nem jól keres #feléli
2014. febr. 15. 20:31
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem ne jelentsd föl, és ne is verd meg, nem hinném, hogy bármelyik valami jóra vezetne végül.

Jogod van kitenni otthonról, és ha azt mondtad neki, hogy ki fogod tenni, akkor szerintem tedd is meg. Különben elveszik a hitelességed. De ha kirakod, lehet hogy észbe kap.

Amúgy a családsegítőkben szokott dolgozni pszichológus is, az ingyenes.

2014. febr. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
88%
Ja, meg jogász is, de szerintem ez nem jogi ügy.
2014. febr. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
78%
Utcara vele..
2014. febr. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
90%

szerintem nyugodtan kitehetitek a srác szűrét. anya is ezt csinálta a nővéremmel, amikor itthon nem volt hajlandó beleadni a rezsibe meg nem csinált itthon semmit.


le is cserélhetitek a zárakat és nem tud majd hajnalban hazamenni. és kiteszitek a cuccait az ajtó elé, hogy menjen ahova akar.

Apaként viszont határozottabban kellene fellépned ellene és lehetőleg ne a kislány előtt menjen a cirkusz.

2014. febr. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim válasza:
82%
Azt kellene megtudni hogy miért viselkedik így.
2014. febr. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
94%

Csak akkor nem lenne jogotok kirakni, ha kiskorú lenne. De mivel ez nem áll fent, nyugodtan kitehetitek. Pakoljátok össze a cuccát, amikor nincs otthon, majd tegyétek az ajtó elé, és zárcsere. Ha ezután sem kap észbe, akkor az az ő hibája.

A verés semmit nem old meg, ilyen helyzetben szerintem az ultimátum se érne semmit. Legyél "keményebb", erélyesebb, nehogy már a 21 éves fiad diktáljon, és mondja meg, hogy mit tehetsz a saját házadban, és mit nem. Állj a sarkadra.


Egyébként mindig ilyen volt, vagy valami kiváltotta belőle? Mert az "össze fogok törni mindent a lakásban" nem normális, hanem erősen pszichiátriai eset.

2014. febr. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
64%

A ti nevelésetek, ne csodálkozzatok!

Ha már radikális akarsz lenni, akkor tedd ki a cuccait az ajtó elé, és csak akkor verd el (ha tudod) amikor be akar menni rendetlenkedni!


A legidősebb fiam 23 éves, de eszébe se jutna fenyegetőzni! Bár az is igaz, hogy általában megbeszéljük ha valami nem tetszik valakinek...

2014. febr. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
85%

Én tuti lemondanám a netet egy hónapra.

Az ételeket elzárnám, és semmit sem kapna.

Reggel hétkor ébresztő, ha kell, hideg vízzel lelocsolva.

Vegye ki a házimunkából a szerepét.

A számítógépből kivenném a winchestert, akkor nem tud játszani.


Muszáj, mert a kislány érdeke is az, hogy ne ebben nőjön fel, és a feleségednek sem tesz jót a fiatok viselkedése.

2014. febr. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
15%
Keres munkát neki, azért kicsit durva lenne kitenni az utcára. Nem depressziós?
2014. febr. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
44%

A kerdes, hogy segiteni akarsz-e neki, hogy talpraalljon es elinduljon, hogy normalis felnott legyen VAGY csak meg akarsz szabadulni tole?


Ha a masodik, akkor nyugodtan pakold ki a cuccat. Valahogy majd csak ellessz...

De ez esetben te se akarj tole soha tobbet semmit se. Pl. majd oregkorodban egy kis torodest...


Engem anyam a csecsemo fiammal dobott ki 22 evesen, amikor gyesen voltam es lehetosegem sem volt munkat vallalni...bolcsibe nem vettek fel, vigyazni ra nem voltak hajlandoak. Oke az en hibam volt, hogy a semmibe szultem egyedul...

De megbocsathatatlan volt, hogy az utcara tett egy kisbabaval egy fillet nelkul. Nem sokon mult, hogy tuleltuk az elso honapokat!


Azota talpra alltam, tisztes egzisztenciam van. Sajat hazam, a fiam mar iskolas... Anyam pedig allitolag sulyos beteg. De eszem agaban sincs meglatogatni. Nem lattam mar 8 eve es soha tobbe nem is akarom.


Visszaterve ratok: Kepes vagy szeretni ot es segiteni neki? Ha igen, akkor megtalalhatjatok a legjobb megoldast. Ha nem szereted, akkor meg folosleges volt a kerdesfeltevesed...

2014. febr. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!