Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Fogom még valaha szeretni a...

Fogom még valaha szeretni a gyerekem?

Figyelt kérdés

Van egy 8 hónapos kisbabám, tervezett volt. A terhesség rendben lezajlott, viszont a szülésről csak negatív élményeim vannak. Nagyon nehéz szülés volt, ráadásul még a "kedves" orvosok, ápolók is rátettek egy lapáttal a kórházi napokra, de ez mindegy. Szóval amikor megszületett a kicsi, én nem éreztem azt a mámort, amiről mindenki beszél, nem múlt egy rögtön minden fájdalmam, inkább félelmet és bűntudatot éreztem, úgy éreztem hogy az én hibámból volt nehéz a szülés, ártottam neki. Az első két hónap az még úgy ahogy eltelt, vártam hogy kialakuljon közöttünk az a bizonyos kapcsolat, de a mai napig nem érzem. Amióta megszületett (megszakad a szívem miatta, de így van) teljesen semlegesek iránta az érzelmeim. Mintha nem is az én gyerekem lenne, teljesen idegennek érzem. Nem foglalkozom vele eleget, pl. most is azt terveztem hogy játszom vele, erre tessék, leülök netezni... Vagy pl. amikor felkel hajnali fél 3kor mert jön a foga, akkor kb. ha fél óra múlva lesz annyi erőm hogy kimásszak az ágyból, egyszerűen sírni tudnék, a szememet sem bírom kinyitni, egy rendes anyuka pedig azonnal megy a babájához. 5-6 órákat alszom, szóval a fáradtság még indok sem lehetne, van aki még ennyit sem alszik. Amikor még csak tápszert evett (1 hétig volt tejem) akkor úgy nézett ki az etetés, hogy már magamban ordítottam közben, mert annyira untam, hogy alig bírtam egy helyben maradni. Ez már kicsit megváltozott amióta mást is eszik, már nem annyira unalmas... A fürdetést is szoktam húzni aminek általában az lesz a vége hogy a párom fürdeti meg. Jártam pszichológushoz, nem igazán volt szimpatikus úgyhogy elmentem egy pszichiáterhez, írt fel gyógyszert, antidepresszánst (mondván szülés utáni depresszió) de szedtem homeopátiás bogyókat is. Anyukámmal, a párommal beszélgettem erről, anyám jobban megért, a párom már kevésbé megértő, ezen kívül a házasságunkkal nincs gond. Olvasgattam itt gyk-n is sok hasonló kérdést, meg is fogadtam én is a tanácsokat, elmentünk a párommal kettesben 1-1 hétre pihenni (nem hiányzott a babám, nem is akartam haza menni). A babát szinte inkább anyukám (most is ő vigyáz rá) és a párom neveli, én kb. annyit foglalkozom vele mint amennyit fent említettem. Tépem a hajam, nagyon haragszom magamra, utálom magam emiatt (ezt is próbáltam már kezelni jártam pár hétig úszni, tornázni hogy jobban elfogadjam magam, de abbahagytam mert a gyerekre kell a pénz, nem élünk úgy hogy mindent megtehessünk). A babával is csináltunk közös programokat, mentünk babaúszásra, baba-mama klubokba, de hogy is gondolhattam hogy ettől majd megjönnek az anyai ösztöneim, amikor az alapvető gondoskodást nem vagyok neki képes megadni. Próbáltam már azt is kb. fél napon keresztül néztem, simogattam, az ölemben volt, vártam hogy majd megjön az az érzés hogy szeretem őt, de semmi. Annyira szívszorító érzés amikor látok más anyukákat hogy milyen nagy szeretettel ölelik, puszilgatják a gyerekeiket, én meg csak úgy felveszem érzések nélkül, mert már régen volt az ölembe.

Tudom hogy szánalmas amiket írok, de higgyétek el hogy engem is bánt :( Szóval összességében az a problémám, hogy idegennek érzem a gyerekem, és nem tudom rávenni magam hogy foglalkozzak vele, pedig alapvetően nem vagyok lusta típus.


2014. febr. 18. 11:36
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem szülés utáni depresszióba szenvedsz és ezzel sürgősen keress fel egy szakorvost!

Elhiszem, hogy így érzel, de annak a gyereknek az anyjának a szeretetére és törődésére is szüksége van, nagyon is! Tehát tegyél a dolog érdekében, nem te vagy az egyetlen anyuka, aki átmegy ezen, de segítségre van szükséged!

2014. febr. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
88%

Egyet értek az elsővel.


Ha nem volt szimpatikus a pszichológus keress egy másikat!

2014. febr. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
85%

szerintem nagyon nagy dolog, hogy így letudod magaddal tisztázni az érzéseid, nagy dolog, hogy vállalod is és leírod ezeket és még nagyobb dolog, hogy személyesen is beszélsz ezekről például a családtagokkal. Szerintem ez már valahol az első lépés hogy kimássz ebből: felismerni a problémát és nyitni az orvos felé.

A gyermekednek nagyon nagy szüksége van a szeretetre, egy pillanatig sem érezheti, amin keresztül mész. És hidd el, mindent megéreznek, egy hetesen épp úgy mint 2 évesen.

Ezért minél előbb menj el egy orvoshoz, addig menj amíg olyat nem találsz aki megért. Próbálj olyat keresni aki kimondottan erre szakosodott, az antidepresszánsok nagyon sokat segíthetnek.

Emellett próbálj olyan tevékenységeket tenni a babárért, ami mindkettőtöknek örömöt okoz. pl ha utálsz énekelni neki, akkor nem kell, ne erőltesd. De ha szeretsz gépezni, tv-zni, akkor szórakoztasd magatokat tv-vel, zenehallgatással. Próbálj feltöltődni otthon is, amikor együtt vagytok. Nem kell hogy görcs legyen az egész, nyűg, meg nem alvás.

2014. febr. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
88%
Első sorban mennyi éves vagy?Ez azért fontos mert én ugyan ezen megyek keresztül mint te.De nekem azért van igy mert 17 éves voltam mikor világra hoztam.Igazából nem is akartam őt.De féltem az abortuszt választani és a párommal szerettük egymást ezért meg tartottuk.Mentek az évek és a lányom most nyáron lesz 5 éves.Szeretem őt de igazából nem annyira mint a kissebbiket.Aki most lessz 3 éves.Nem tudom miért de nem tehetek erről.Azóta tudom milyen azaz anyai szeretet a gyereke iránt mióta ő megvan.Ő hozta ki belőlem ezeket az érzéseket.Amiket az első nem tudott.Ezzel nem azt mondom hogy,szülnöd kell ahhoz hogy még egy gyereket hogy,tapasztald ezt az érzést.Csupán csak azt mondom hogy,nekem ez azért van igy mert szinte gyerek voltam mikor világra hoztam a lányomat és nem tudtam neki megadni azt amire még nekem is szükségem lett volna a szüleimtől.Idővel változni fog a kapcsolat köztetek főleg ha megtanul beszélni és okosabb lesz.Akkor majd a személyiségét fogod meg kedvelni.Ne légy szomorú és ne érizd magad hibásnak.Nem vagy egyedül ebben a cipőben.
2014. febr. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
És igen egy jó szakember sokat segithet.4-es voltam,
2014. febr. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
hát, én kíméletesen őszinte leszek veled. tényleg szuper, h ilyen jól látod, az is, h segítséget kérsz. valóban van szülés utáni depresszió, meg fáradtság, meg önfeladás, ami egy ideig-óráig kiégeti az embert, felőrli az idegeit. de amiről te írsz, az már messze túlmutat ezen. ez nem az a jelenség, amit szülésutáni depressziónak, baby bluesnak hívnak. szerintem ez jóval komolyabb annál. sürgősen keress fel egy szakembert, akinek nem kérdőjelezed meg a hozzáértését, akiben megbízol, mert elég nagy a baj.
2014. febr. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Segíteni nem tudok, de sajnálom, hogy így jártál. Szerintem is egy jobb szakember kellene, mert valószínűleg a rosszul sikerült szülés okozhatja az egészet. Abban pedig nem te vagy a hibás. Miért is lennél? Sosem szültél még, honnan kellett volna tudnod? Sokkal jobban kellett volna tudnia a bunkó személyzetnek...

Fel kéne dolgoznod a traumát.


Amikor vártad, milyen érzéseid voltak? Akkor úgy érzed, szereted? Simogattad a hasad, beszéltél hozzá, stb.?

Milyen volt az életed előtte? Mozgalmas, eljárkálós? Sok barátod volt? Velük most mi van, összejártok még vagy elhagytak? Vagy te nem akarsz találkozni velük?

Ezt fontos lenne tudni.

Mondjuk írod, hogy nem vagy lusta típus, holott a halogatásból az lenne logikus. De ha ez nem lustaság, akkor valószínűleg a depresszió tünete, hogy nem érdekel semmi.

Milyen volt, amikor elutaztatok a férjeddel? Ott is stresszeltél vagy ott igazán jó volt, mint a gyerek előtt?


Amúgy szerintem az önutálatot kéne legelőször abbahagyni, mert amíg csinálod, semmi más érzésre nem marad energiád.

2014. febr. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok szakember, de szerintem a szülést nem tudtad még feldolgozni. Keress másik pszichológust, trauma feldolgozásában a gyógyszerek nem segítenek.
2014. febr. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom az előttem szólókhoz, de annyit még hozzátennék, hogy vannak anyukák akik a babázást nem tudják akkora örömmel kezelni, mint mikor nyílik a gyerek értelme. Én mindkét gyermekemnél azt tapasztaltam, hogy mikor 1 évesek elmúltak akkor kezdett igazából izgalmassá válni a dolog. Előtte is elvoltam, de olyan szintü szeretet, odaadást és élvezetet, amit 1 éves koruk után érzetem előtte nem! Bizzunk benne, hogy nálad ez is benne van a pakliban.
2014. febr. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
85%
Ne azt nézd, hogy mi az "előírás", mennyire "kell" boldognak lenni egy pici baba mellett, van akinek több idő kell a ráhangolódásra, egy gyerek kiszolgálása, szeretgetése igenis komoly feladat a fáradtság és fájdalmak mellett. Sétálj vele, adj rá egy csini rugdalózót és csak ringasd, amikor megdícsérik, meglátod, mennyire büszkeséggel tölt el!Fogalmam sincs, ezen hogyan tud segíteni szakember.Biztos lepontoznak a mondatért de ha segít, már megérte: minden tanács ellenére én együtt aludtam a babámmal és akkor indult be a tejelválasztás, a kötődés, minden.
2014. febr. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!