Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A párom le akarja vetetni a...

A párom le akarja vetetni a nevéről a gyerekét. Mit csináljak? Hogyan tudnám ezt megakadályozni?

Figyelt kérdés

A páromnak van egy gyereke az előző kapcsolatából. Anyagi okok miatt nem mindig látta 2hetente. Amikor munkanélküli volt, nem tudott annyit fizetni amennyit az ex elvárt volna. Mikor külföldre ment, tudott rendesen fizetni, de 2 havonta csak 1 hétre jöhetett haza, ilyenkor 3-4 napig volt a gyerekkel, aztán megint 2 hónapig nem látta.

Kijöttünk külföldre dolgozni, a párom hazament pár napra a fiát látogatni. Az ex írt nekem, hogy a párom arra kérte, intézzék el azalatt a pár nap alatt hogy lemondjon a gyerekről. Teljesen el van adósodva (már velem is többször szakítani akart emiatt), tudja hogy soha nem lesz képes jó apja lenni a gyereknek. Szerinte az a legjobb, ha lemond róla, az exe új párja pedig a nevére veszi.

Legkorábban 2 hét múlva tudok csak hazamenni, ha nem akarom elveszíteni a munkahelyem! :(


2014. márc. 6. 19:11
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
30%
8 Ha te maradsz állás nélkül akkor ugye magadra is ezt fogod mondani?:D
2014. márc. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Én úgy tudom az adósság örökölhető.


Az ex sokat balhézott a pénz miatt (az már kevésbé érdekelte hogy amíg külföldön melózunk a gyerek nem látja az apját), és azt mondta a páromnak, hogy megfogja mondani a gyereknek hogy az apja sz.rik a fejére stb.

2014. márc. 6. 19:36
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Rosszul tudod.
2014. márc. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
14%
12 Egyetlen anya nem mondana ilyet egy gyereknek, főleg annak a gyereknek aki rajong az apjáért.
2014. márc. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
6%

Nem kell ennek ekkora feneket keríteni.

Ez egy jogi aktus, aminek a lényege a névváltoztatás és az öröklési jog.


Nálunk is ez volt, jelen esetben én voltam a gyerek. Nekem is fontos volt, hogy engem is A-nak hívjanak, mint a család többi tagját, ne legyen már más a családnevem.


A vér szerinti apától a gyerek így nem fog örökölni semmit, tehát az adósságát sem. (Attól örököl, aki a nevére vette, tehát hivatalosan örökbe fogadta.) Természetesen a gyerektartást se kell már fizetnie.


A mi esetünkben működött, hogy a szülők megegyeztek, hogy a vér szerinti apám ettől függetlenül bármikor jöhet, amikor akar, elvihet magával fagyizni, nyaralni, stb, tehát nem szűnik meg az apám lenni.


Ebben gondolom ők is meg tudnak egyezni, hogy továbbra is tarthatja a kapcsolatot a gyerekkel, ha már legalább írni-olvasni tud, akár levelezhetnek is, beszélhetnek neten keresztül (jó dolog a webkamera), egyszerűen csak más lesz a gyerek családneve.


Mindez csak megegyezés kérdése.

2014. márc. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
A vér szerinti gyermeket az apa nem "vetetheti le" a nevéről. Semmilyen indokkal. Akkor sem ha nem tud, vagy nem akar fizetni. Az már más kérdés, hogy ha az anya új párja/férje örökbe fogadná, akkor az ő nevét kapná. Ebben az esetben a gyermek vér szerinti apja minden eddigi joga megszünne. A gyermek a volt vér szerinti apja után nem is örökölne. De úgy, ahogy ez a szerencsétlen apa elképzeli, hogy "leveteti a nevéről", nem fog menni.
2014. márc. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Én nagyon szeretem a gyerkőcöt, örülök, hogy van egy "fiam". És tudom hogy a párom is nagyon szereti, de nem tud neki mindent megadni amit szeretne.

Amikor elindult haza, nem tudtam mi a terve, csak az ex írt, hogy mit képzelek magamról, hogy a páromat ráveszem arra hogy eldobja magától a fiát.

Hidegzuhanyként ért...

2014. márc. 6. 19:42
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Nos, a magyar jogban "levenni a neverol" nem letezik. Az egyetlen mod, hogy valakinek ne lehessen kapcsolata a gyerekevel es ne keljen tartasdijat fizetnie az az, ha a gyereket orokbefogadja valaki mas.
2014. márc. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

15!

Kar, hogy baromsagot irtal, ilyen nem letezik. Magyarorszagon csak orokbefogadas van "Nevere vetel" nincs

2014. márc. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
23%

*És tudom hogy a párom is nagyon szereti, de nem tud neki mindent megadni amit szeretne.


Tenger család van igy, és felnőnek szeretetben a gyerekek:)


+ már nem az első hozzászólásod ami az ex lejáratásáról szól. Direct csinálod? Neked nincs hozzá közöd, neki meg hozzád, hagyd már lógva.Annyira visszataszító amikor igy nyilvánul meg egy nő ahogy te.

2014. márc. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!