Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért baj a szüleink szemében,...

Miért baj a szüleink szemében, hogy én nem akarok fiatalon anya lenni?

Figyelt kérdés

A testvérem 18 évesen terhes lett, nem tanult tovább, 30 éves létére egy napot nem dolgozott. Nem is ez a baj, csak a szüleink szerint nekem is hasonlóan kellett volna cselekedni, de nem értik meg, hogy az nekem nem lenne élet, hogyha egész nap itthon ülnék, háztartást vezetnék és várnám haza a gyerekeimet és a férjemet.

Nehezményezik, hogy az egyetem után nem költöztem haza, hanem Pesten maradtam, mert szerintük elhanyagolom őket és munkamániás vagyok, vagy ha nem dolgozok, akkor úgy bulizok, mint a kamaszok.

Bármikor beszélünk, tuti megkérdezik, hogy mikor lesz már gyerekem, nem gondolom-e, hogy nem csak a pénz és az ismeretségek körül forog a világ és biztos anyukaként is boldog lennék.


Ők elég maradiak, szerintük teljesen tönkrement az életem és arról győzködnek, hogy költözzek vissza vidékre, de nem értik, hogy ez nem fog megtörténni.


2014. márc. 8. 14:06
 1/9 anonim ***** válasza:
64%
Hasonló cipőben járok. Elintézem minden egyes alkalommal azzal, hogy anyu, én másképp élek, fogadd el.
2014. márc. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem csak féltenek, biztos nem szeretnék, ha idős korodra egyedül maradnál. Vagy még ha szeretnél szülni, aggódnak, hogy egészséges legyen a baba, mert idősebben szülni már veszélyesebb, a petesejtek öregedése miatt. Én erre gondolok, de ki tudja ők miért piszkálnak.
2014. márc. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
65%
én ere annyit szoktam mondani hogy "nos akkor szépen ideköltözünk a párommal a gyerekszobámba és majd ti eltartotok"
2014. márc. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
69%
Nekem már a nagyszüleim sem szültek 28 éves koruk előtt anyu meg 32 éves kora előtt, így szerencsére nincs ilyen gondom. De mi lenne ha egyszer nem megsértödnél erre a kérdésre hanem tényleg elbeszélgetnél anyukáddal erről.
2014. márc. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
67%
Te hany eves vagy?
2014. márc. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
50%
Egy kérdés: szüleid mennyire sikeresek a munkájukban, milyen végzettségük van , mennyi idősen vállaltak gyereket?
2014. márc. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
76%

csak egyetlen mondat: a te eleted, nem az ovek.


a legundoritobb dolog egyebkent az az erzelmi zsarolas, hogy te 'elhanyagolod' oket.

2014. márc. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
42%

Gondolom vidékiek, nem túl magas képzettséggel. Nekem már anyukám is 25 évesen szült, úgy hogy előtte évekig dolgozott.

Teljesen egyetértek veled. Itt a fórum már többen oltogattak, mert le mertem írni, hogy én is 30 után fogok gyereket vállalni, sokat tanultam, utána/azóta dolgozom, hogy megteremthessem a gyerekemnek azokat a dolgokat, amik szükségesek ahhoz az életszínvonalhoz, amit biztosítani akarok neki. Ezt az egyetem elvégzése után, 1-2 éves munkával sajnos nem tudtam volna megtenni. Nem hiszem, hogy a mai világban bármivel is el lennék késve.

2014. márc. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
53%

Azért, mert buták, korlátoltak és merevek. Nem hajlandóak belátni, hogy a saját életmintájukon kívóül is létezik MÁS életpálya-modell, és nem akarhják tudomásul venni (ezért önzőek!), hogy te nem akarsz ún. korai záró lenni.


A másik: az érzelmi zsarolás aljas dolog. Márpedig ők ezt teszik veled. Tényleg ne költözz vissza, mert tönkretesznek. És éld csak a magadat életét a magad vágyai és akarat szerint. Te nem vagy egyenlő velük, te egy másik ember vagy!

2014. márc. 8. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!