Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » SOS Segitséget szeretnék...

SOS Segitséget szeretnék kérni anyukámmal kapcsolatban. Anyu valóban manupilál?

Figyelt kérdés

Anyunak és nekem mindig hideg kapcsolatunk volt.Mindig azt tanitotta nekem, hogy adjam meg neki a tiszteletet és a felnőtteknek és hogy addig, amig én az ő házában élek, azt kell csinálnom amit ő mondd. A helyzet az, hogy elmúltam 18. Még nem vagyok teljesen felnőtt, de tisztában vagyok vele, hogy ez már egy érési folyamat. Nálam sajnos lassabban tart, mert úgy érzem anyu visszafog.Mindig rámerölteti, hogy a saját dolgaimat ő csinálja meg és én asszisztáljak, csak én ezt már nagyon unom. Ha valamit tenni szeretnék, azt mind titokban kell, különben megbánom, hogy megpróbáltam egyedül. Mindig amiatt panaszkodik, hogy én sose tudom megcsinálni a saját dolgaimat, de ha megpróbálom és sikerül, mint pl az állásinterjúm a mult héten, ahol a főnök majd kiugrott a bőréböl, hogy milyen eredeti és egyedi gondolkozásom van,szüksége van rám. Anyu minderre csak húzta a száját és kereste a hibát az e-mailemben, a beszélgetéseimben a főnökkel, mindenben. Viszont a főnöknek pont az tetszett, hogy magamat adtam.

Van emellett egy nagyon segítőkész párom, már 3 éve és nem igazán kedveli anyukámat, szerinte túlzásokba esik és az nem tetszett neki, hogy anyu elkezdte ész nélkül elemezni őt. Nálunk az van, hogy csak anyunak lehet véleménye. A barátom ezt nem tudta és kimondta őszintén mindenre a véleményét, anyu azóta orrol rá. Anyu sokszor jót akar, de megvan benne ez a nem is tudom, furcsaság. Pl az új nevelő apukámat nem is szereti, csak a pénze miatt fog hozzá feleségül menni és a barátomnak ez rögtön leesett, azóta meg már beszélni se akar anyuval, mert ez csúnya dolog és őt nem arra nevelték, hogy olyan embereket tiszteljen, aki hazugságokban él.Anyu, a multkor számoltam, hogy percenként szidott valakit vagy valami nem tetszett neki, kedvesen aranyosan, de nagyon csúnyán kezdett el beszélni meg állandóan magában beszél, az utcán őrültnek nézik őt. Ez nekem már annyira kellemetlen. Anyu miatt nem is tudok magamért kiállni,mindig el voltam nyomva és nem tudom hogyan kell valakinek határozottan mondani bármit is. Kiskoromban megvert ha valami nem úgy volt, ahogyan azt ő elképzelte. Szerencsére a barátom egy rendes gyerek, nem tiszteli ugyan anyut, sokszor próbálta de egyszerűen nem ment neki, mert mindig volt anyunak egy egy olyan beszólása, ami megint kiábrándító volt. Nagyon sokszor hallom azt, hogy nem fogom vinni semmire és mindig azt akarja, hogy én tanuljak, de úgy ahogyan azt ő kigondolta. Ami nekem nem tetszik és el is megy a kedvem tőle.

Vélemény?



2014. márc. 14. 17:23
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Anyu szerint nagyon önfejű vagyok és a saját fejem után akarok menni, de hát mikor ha nem most akarom? Ez teljesyen érthető. Megértem h segiteni akar, de igy nehezebb nekem.Am képzeljétek, elvette 2hétre még a leptopomat is és a telefonomat, mert hogy túl sokat beszélgetek a barátommal és hogy idegesiteni. Alig egy hete tart, de nagyon nehezen birom. Lopva belenézek néhe a leptopomba ha nincs itthon mint pl most, meg alapból a pályázataim és mindenem itt van rajta, csak igy tudok dolgozni rajta. A barátom nagyon mérges, úgy érzi ez igazságtalan, mert mi se mondjuk meg anyunak és a barátjának hogy mikor és mennyit beszélhetnek. A barátom anyukája már nem mond semmit erre, csak néz. Anyu szerint bebámul a barátom az életünkbe, pedig a szobám sarkában beszélek már vele, hogy tényleg ne is lássák egymást. Anyunak az a szokása, hogy kopogás nélkül beront a szobába, aztán elkezd panaszkodni, hogy ott van a barátom. Ha kopogna legalább le tudnám némitani, vagy tudnék a barátomnak szólni, hogy egy pill és addig leraknám a skype ot vagy valami. Ahh.. de szóljatok, ha én vagyok a hülye vagy velem van a gond, lehet, hogy azaz abnormális, amit én csinálok :/ már fogalmam sincs. Néha én is belezavarodok mindenbe és ugy zavar, hogy anyu rosz szinben akarja feltüntetni a barátomat, mikor ő semmit nem csinál. Éli a kis életét és én is beletartozom a mindennapjaiba. Kicsit messze lakunk egymástol, igy sokszor nem is adatik meg, hogy találkozzunk, de skype on rendszeresen, mint normális párok, tartjuk a kapcsolatot, de nem értem, hogy miért kell még ezt a kicsit is megfosztani tőlünk :(
2014. márc. 14. 17:42
 2/14 anonim ***** válasza:
18 èvesen már elèg önnállónak kène legyél. Èn a helyedben bemutatnám neki nem az 5 èves lányt, akinek gondol, hanem a 18 èvest. Aki főz, mos, takarít egyedül. Èn nagymamámmal èltem, ha valamit csináltam, mindenhez aszisztált, ezèrt olyankor csináltam mikor nem volt otthon, azt hittem elejènte, hogy leharapja a fejem, de mindig megdícsért. Ès 18 èvesen elköltöztem otthonról, a saját lábamra álltam, hogy megmutassam felnőttem, nem vagyok már gyerek, ne is úgy kezeljenek.
2014. márc. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Bár ahogy elnèzem, nem az az érett 18 èves lány vagy. Ezt előbb magadban kène tisztáznod.
2014. márc. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Úgy érzem, képes vagyok megállni a saját lábamon és gondoskodni magamról
2014. márc. 14. 17:51
 5/14 anonim ***** válasza:
Megértem, hogy idegesítő lehet számodra ez az irányítás. De azért a barátod sem semmi mi köze neki ahhoz, hogy anyud miért megy férjhez. Nem kell szeretni a párunk szüleit de azért lejárni bunkóság.
2014. márc. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

jaj ezt a sok anyut borzasztó volt olvasni. anyu, anyu, anyu


legyél már önálóbb.

2014. márc. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Valószínű, hogy őt is így kezelték annak idején otthon. Esetleg féltékeny rád, mert úgy érzi, te többre vitted és így akarja fenntartani a függőséget. Bizonyos kisebbségi komplexussal küszködő emberek, akik nem képesek a maguk életét irányítani, próbálják másokét manipulálni. Az, hogy egy szülő képtelen szembenézni azzal, hogy a gyereke leszakadását kellene segítenie, szomorú. Neked kell lépned, mert ő nem tud lépni. Nem veszekedni kell vele, hanem határozottnak lenni, netán ráébreszteni, hogy egyenrangúak vagytok, sőt már talán át is billent a mérleg a te javadra. Ez a szerepcsere nem mindig megy zökkenőmentesen.
2014. márc. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Amíg ahogy te is írtad, h nem vagy még teljesen felnőtt, addig anyukád le fog tudni uralni...független attól, h hány éves leszel...ne nézd azt, h ő mit tesz...bízz magadba, van munkahelyed is, ahogy írtad és lépd át a gyermekkorodat, ha ő tovább csinálja a dolgait ami könnyen meg lehet, ne törődj vele, csak járd a saját utadat...mind ez a részemről nem jelenti azt, h semmibe se hallgass rá, és ne szeresd, csak légy felnőtt, az engedélye nélkül...18 évesen már így tehetsz nyugodtan, bűntudat nélkül.

Nem tudom mennyit keresel, de ha elég rá a fizud az első lépésed az lehet, h költözz el. De csak akkor, ha elegendő a fizud rá, tehát tényleg fenn tudod tartani magadat.

2014. márc. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Amúgy annyit még hozzá fűznék, az előző hszemhez, h lesznek még ilyen problémáid...nekem is vannak, csak más szitukba..., de a lényeg, h ne félj, ezt az ember szerintem folyamatosan tanulja/gyakorolja.
2014. márc. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Az én anyám is ilyen, pedig már 80 éves. Olyan, mint egy rivalizáló nagy gyerek, de ez nem az öregségtől van, mindig is ilyen volt.


Az ilyen szülő nem feltétlenül volt elnyomva, az én anyumnak egyfolytában ki volt nyalva a feneke gyerekkorában, mindent megengedtek neki, és mivel ezt megszokta, azt hiszi, hogy a saját gyerekével szemben is előjogai vannak, és azt is kénye-kedve szerint rángathatja, uralkodhat felette.


Azért csinál meg mindent helyetted, mert nélkülözhetetlenné szeretné tenni magát, meg akarja nyirbálni az önbizalmadat, mintha te nem lennél képes ellátni magad, ugyanakkor az orrod alá is dörgöli - ez nagyfokú rosszindulat, és sunyi magatartás. Neki csak saját maga a fontos, hogy ő legyen a középpontban, nélküle ne történjen semmi, mindig neki legyen igaza - mint egy önző gyerek.


Az nagyon jó, hogy a párod a pártodon áll, és ugyan mit tisztelne benne, ha nem érdemes rá, úgy látom, szerencsére nem képmutató, hogy csak azért tiszteljen valakit, mert idős.


Nekem szociális fóbiám lett, és évekig depressziós voltam a fel nem dolgozott konfliktusok miatt. Nélunk az apám mindig az anyám pártját fogta, és együtt szapultak, és apámmal nem lehetett szembeszállni, mert eljárt a keze, és volt bokszoló létére igen csak nagyokat tudott ütni.


Ne hagyd, hogy nálad is kialakuljanak ilyen dolgok. Állj a sarkadra, mert attól, hogy együtt laktok, és az édesanyád, még neked is lehet véleményed, sőt, igazad is lehet vele szemben. Ilyet pedig, hogy elveszi a laptopodat, meg a telefonod, egyszerűen nem szabad hagynod. A szobádra pedig szerintem csináltass egy zárat, hogy ne tudjon rád törni. Értesd meg vele, hogy már nem vagy kislány, ezért nem is kezelhet úgy, és ha legközelebb olyasmit tesz, ami nem helyénvaló, valahogy büntesd meg, ahogy egy gyereket szoktak - ne szólj hozzá vagy ilyesmi. Jöjjön rá, hogy nem tehet meg velem mindent következmények nélkül.


Van egy könyv: Mérgező szülők a címe, ha tudod, olvasd el, és van benne pár dolog, amit érdemes megcsinálnod.


[link]

2014. márc. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!