Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » SOS Segitséget szeretnék...

SOS Segitséget szeretnék kérni anyukámmal kapcsolatban. Anyu valóban manupilál?

Figyelt kérdés

Anyunak és nekem mindig hideg kapcsolatunk volt.Mindig azt tanitotta nekem, hogy adjam meg neki a tiszteletet és a felnőtteknek és hogy addig, amig én az ő házában élek, azt kell csinálnom amit ő mondd. A helyzet az, hogy elmúltam 18. Még nem vagyok teljesen felnőtt, de tisztában vagyok vele, hogy ez már egy érési folyamat. Nálam sajnos lassabban tart, mert úgy érzem anyu visszafog.Mindig rámerölteti, hogy a saját dolgaimat ő csinálja meg és én asszisztáljak, csak én ezt már nagyon unom. Ha valamit tenni szeretnék, azt mind titokban kell, különben megbánom, hogy megpróbáltam egyedül. Mindig amiatt panaszkodik, hogy én sose tudom megcsinálni a saját dolgaimat, de ha megpróbálom és sikerül, mint pl az állásinterjúm a mult héten, ahol a főnök majd kiugrott a bőréböl, hogy milyen eredeti és egyedi gondolkozásom van,szüksége van rám. Anyu minderre csak húzta a száját és kereste a hibát az e-mailemben, a beszélgetéseimben a főnökkel, mindenben. Viszont a főnöknek pont az tetszett, hogy magamat adtam.

Van emellett egy nagyon segítőkész párom, már 3 éve és nem igazán kedveli anyukámat, szerinte túlzásokba esik és az nem tetszett neki, hogy anyu elkezdte ész nélkül elemezni őt. Nálunk az van, hogy csak anyunak lehet véleménye. A barátom ezt nem tudta és kimondta őszintén mindenre a véleményét, anyu azóta orrol rá. Anyu sokszor jót akar, de megvan benne ez a nem is tudom, furcsaság. Pl az új nevelő apukámat nem is szereti, csak a pénze miatt fog hozzá feleségül menni és a barátomnak ez rögtön leesett, azóta meg már beszélni se akar anyuval, mert ez csúnya dolog és őt nem arra nevelték, hogy olyan embereket tiszteljen, aki hazugságokban él.Anyu, a multkor számoltam, hogy percenként szidott valakit vagy valami nem tetszett neki, kedvesen aranyosan, de nagyon csúnyán kezdett el beszélni meg állandóan magában beszél, az utcán őrültnek nézik őt. Ez nekem már annyira kellemetlen. Anyu miatt nem is tudok magamért kiállni,mindig el voltam nyomva és nem tudom hogyan kell valakinek határozottan mondani bármit is. Kiskoromban megvert ha valami nem úgy volt, ahogyan azt ő elképzelte. Szerencsére a barátom egy rendes gyerek, nem tiszteli ugyan anyut, sokszor próbálta de egyszerűen nem ment neki, mert mindig volt anyunak egy egy olyan beszólása, ami megint kiábrándító volt. Nagyon sokszor hallom azt, hogy nem fogom vinni semmire és mindig azt akarja, hogy én tanuljak, de úgy ahogyan azt ő kigondolta. Ami nekem nem tetszik és el is megy a kedvem tőle.

Vélemény?



2014. márc. 14. 17:23
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

10-es vagyok. Találtam egy másik ismertetőt is a Mérgező szülők c. könyvről:


[link]

2014. márc. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Anyukád beteg egyszerűen. Nem tudsz mást csinálni, minthogy nem ellenkezel vele, hiszen megváltoztatni őt már nem igen lehet. Az egyetlen változást az életedbe az fogja meghozni, amikor végre elköltözhetsz tőle jó messzire,és önálló lehetsz. Addig is,csak tűrni tudsz...
2014. márc. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

A szabadságodat neked kell kivívni, más ebben nem fog tudni segíteni.


És hogy lehet az, hogy hibát keresgélhetett az email-edben? Nincs levédve jelszóval a levelezésed? Egyáltalán miért mutattad meg neki? Ez abnormális, hogy elolvassa a leveleidet. Minél kevesebb támadási felületet hagysz, annál kevesebb dologba tud beleszólni.


Anyukád egyszerűen irigy, hogy szeretitek egymást. Azt is irigyelheti tőled, hogy te tudsz szeretni, ő meg nem, de ezt szerintem fel se fogja ésszel.


Ha látja, hogy büntetlenül megtehet ilyeneket, hogy elveszi a laptopodat meg a telefonodat, még többet is merészelni fog, vérszemet kap, mert állandóan újra és újra érezni akarja a hatalmát feletted, úgyhogy nem ártana visszavagdosni az ilyen irányú törekvéseit. Írod, hogy: "Nálunk az van, hogy csak anyunak lehet véleménye." Hát majd megszokja, hogy most már neked is van, és megtanulja, hogy vissza kell vennie.


Arra vigyázz egyébként, hogy mindig higgadtan beszélj vele (már amennyire ez lehetséges), mert pont azt akarja, hogy téged felhúzzon, ebben leli örömét, ha sikerült, boldog, hogy elérte a célját.


Tényleg minél hamarabb költözz el otthonról, hogy tovább ne tudja mérgezni az életedet, bár hiába fogod otthagyni, akkor is kapcsolatban maradtok, tehát valahogy neked kell immunissá válnod a bántásai, piszkálódásai iránt.


Én már régen nem élek otthon, és az én anyám olyat is csinált, hogy egy hónapon keresztül úgy hívogatott, hogy nem szólt bele a telefonba - mellesleg amúgy emellett rendesen beszéltünk egy-két naponta -, és mikor rákérdeztem, hogy nem ő hívogat-e, akkor esküdözött, hogy nem, de mikor mondtam neki, hogy ki fogom vizsgáltatni, csak kicsit sokba kerül, akkor bevallotta, hogy ő volt a zaklatóm.


Nálunk is az volt, hogy anyám minden kontroll nélkül állandóan csak fröcsögött, mondta, amihez épp kedve volt, állandóan gyűlölködött, mindenkit pocskondiázott, nem jött le neki, hogy ahogyan szid valakit, az róla árulkodik, és akinek épp ócsárol egy másik ember, az sejti, hogy róla pedig másnak szokott hasonlóan beszélni. Mostmár egyre kevesebb barátja van, sorra fogynak el mellőle, mert kiismerték.


Az ilyen szülő ne csodálkozzon, ha idős korában a gyereke nem sűrűn látogatja, mert csak kapja vissza, amit ő adott.

2014. márc. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

jav: …mert csak azt kapja vissza, amit ő adott.

2014. márc. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!