Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti megengednétek, hogy a 16...

Ti megengednétek, hogy a 16 éves lányotoknak komoly kapcsolata legyen egy nála egy évvel idősebb fiúval?

Figyelt kérdés
Mindkettő nagyon értelmes ember, a fiút ismerem is közelebbről. Jó tanuló, hangszeren tanul, érdeklik a művészetek, a lányom is hasonló beállítottságú. Nagyon régóta tetszik neki a srác, mindenbe beavat. Állítása szerint már egy fél éve ismerkednek, mert azt mondják mindketten, hogy nem akarják elkapkodni az egészet, hanem inkább kiismerik egymást. Ez alatt azt értik, hogy sokat beszélgetnek, moziba járnak, vagy cukrászdába. Most kezd komolyabbra fordulni a dolog, amit nem bánok, de hát csak bennem van a félsz :) Megbízok mindkettőben, de azért mégiscsak szülő vagyok, így féltem. Persze tudom, hogy 16 évesen már nem kicsi a lányom. És nagyon sokszor beszélgetünk mindenről (akár szexről is.) Azt mondja, semmit nem akar elsietni, minimum egy évet vár még, hogy lássa, hogy kitart-e mellette a srác. De azt mondta, ő is félénk, és nem akarnak még ilyenbe belevágni. Szóval, nektek mi a véleményetek? Nektek, mint szülőknek, mikor jött el ez az idő?
2014. márc. 16. 17:43
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
89%
Ha anya lennék,én ezek mellett a feltételek mellett biztosan beleegyeznék.
2014. márc. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
78%
A mi lányunk 17 éves. Három éve van udvarlója, aki egy jó tanuló, illedelmes, kedves fiú. A kezdeti kétségek után rá kellett jönnünk hogy nagyon jó döntés volt nem állni az útjukba. Szem előtt vannak. Érzik hogy semmi sem tilos, ezért nem is sietik el a kapcsolat komolyabbá tételét. Ha mégis megtennék akkor a védekezésről nyíltan tudnánk a lányunkkal beszélni. És hát hazai pályán történne a dolog, nem pedig elkapkodva egy buliban vagy autóban, lépcsőházban stb.. Úgy látom egyenlőre nekik ez a jelenlegi helyzet még nagyon kényelmes és megfelelő. A lányom így nem érzi a késztetést mint jópár osztálytársa hogy hétvégén discóba kellene menni bepasizni, mert nem szeretne szingli lenni... Ez a kapcsolat ennyi évesen nagyon sok negatívumtól is megóvja őt. Ha pár éve válaszoltam volna a kérdésedre biztos nem ezt írtam volna, de most már ez a tapasztalatom.
2014. márc. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Én megengedtem 15 évesen. Ha tiltottam volna, sem lehettem volna mellette napi 24 órában, hogy őrizzem. A szerelem jön és nem nagyon lehet tiltani.
2014. márc. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!