Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Fiús anyák! Szoktatok beszélni...

Fiús anyák! Szoktatok beszélni a szexualitásról, felvilágosítani a gyereket, vagy az apjára hagyjátok ezt a feladatot?

Figyelt kérdés
2014. márc. 18. 10:20
 1/8 anonim ***** válasza:
55%

Miért kellene az apára hagyni? Meg mi az, hogy "feladat"?


Normális családban a szexualitásról ugyanúgy egész kis kortól kezdve beszélnek a gyerekkel, mint mnden egyéb témáról, a meniszervek ugyanolyan testrészek, mint a keze vagy a lába és arról sem külön kap felvilágositást.

2014. márc. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Rossz napod lehet.Így fogalmaztam,na és?:D

A lányokkal az anyjuk szokott beszélni általában,azért kérdezem,hogy másoknál mi a szokás.

Képzeld,én is így gonfolom,ettől még lehet kérdezni.

2014. márc. 18. 10:33
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Két kamasz fiam van. Nálunk sose volt tabutéma a szex, minden kérdésükre szégyenérzet nélkül a koruknak megfelelő teljes őszinteséggel beszéltem.

Mindig mindenbe beavatnak a mai napig. Az apjuktól elváltam, szerintem vele nem beszélgetnek ilyesmiről. Velem szembe nagyon, néha már túl nyitottak is, amit le kell állítanom.

Mindig elmondom nekik, hogy örülök neki ha megosztja velem a dolgait, de ez már túlzás.

Lehet, hogy célszerű lett volna azért valamiféle gátlást beépítenem ezzel kapcsolatban.

Persze azt, hogy mi a helyes, csak a jövő dönti el, amikor látjuk a nevelésünk következményeit.

2014. márc. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%
Közös. Nyílván vannak olyanok amit férfi férfi nő nővel könnyebben megbeszél de mind kettőnk feladata szerintem. Igaz ez messzebb van még mert csak egy 3 éves és 7 hós a gyerekeim.
2014. márc. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2014. márc. 18. 14:16
 6/8 anonim ***** válasza:
35%

velem 1x probaltak, megkoszontem, nincs szuksegem.

el nem tudnam kepzelni, h anyaval ilyenrol beszeltem volna anno.

inkabb beszeltem fiatalosabb anyakkal, bno anyjaval, komolyan meg 1 ismeretlennel is elobb...

2014. márc. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Még korai a téma (4 éves a pici), de úgy gondolom, hogy fogok vele beszélgetni róla. Igazából már kiskorban el kell kezdeni megalapozni ezeket a dolgokat.

Pl. múltkor rájött, hogy anyának nincs kukaca...stb. Ilyen apróság, de ha ezt el tudom neki magyarázni az ő szintjén, akkor később mást is teljes természetességgel elő fogok tudni adni neki.

2014. márc. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is a folyamatos felvilágosítás híve vagyok, ha a kisember kérdez valamit én a korának megfelelően szépen, következetesen, hazudozás nélkül (nincs gólya meg hasonlók) elmondom. Aztán olyan 12-13-14 éves korában szépen leültetem és tüzetesen átbeszélünk mindent, nem fog érdekelni ha azt mondja már tudja. Na majd ha én elmondtam, csak akkor leszek nyugodt. Egyébként az én anyukám is így csinálta annak idején, beszélt a nemiségről, a szexualitásról, hogy mit lehet és mit nem, megmutatta, hogyan kell egy óvszert használni, ha valami probléma történne nyugodtan szóljak neki stb...


Későbbiekben hasznnát vettem amikor az első barátom azzal akart beetetni, hogy az első alkalommal még senki sem eshet teherbe.


Szóval csak hajrá! Nem kell szégyenlősködni, nem is értem azokat a szülőket akik ilyen prűdek e téren. Könyörgöm akkor, hogy hozták össze a babát?


Egy négy éves kisfiú anyukája, 26N

2016. okt. 29. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!