Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Boltban látom: miért van az,...

Boltban látom: miért van az, hogy néhány szülőnél a gyerek diktál?

Figyelt kérdés
Akkora tömött kocsikkal mennek egy-egy sima hétköznap, és az teli van játékkal. Egy ilyet hallottam is, szülő kérlelve szólt a kicsi, kb óvodásforma gyerekéhez, hogy annyi mindent megvettünk, elég lesz már? Nem? Még azt is? Na jó... és beletörődve levett egy újabb dolgot a polcról. Nekem ez nagyon úgy tűnik, mintha a nyúl vinné a puskát. Miért nem tudja a szülő megmondani a kisgyereknek, hogy most nem? Nem durván, de nevelve. Még ha sose fogynának ki a pénzből, akkor is... Jó ez? Az én véleményem szerint ez nem nevelés, hanem egyszerű ráhagyás. Nem csak szülinapra, névnapra, karácsonyra, gyereknapra kellene ajándékot venni? Hogy legyen mit várnia, és ne váljon követelőzővé.
2014. márc. 19. 03:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%

Talán, mert a szülő így próbál enyhíteni a lelkiismeretén, hogy nincs ideje, türelme a gyerekhez.

Bízik benne, addig játszik,elfoglalja magát, mert csóró szülő esetleg kúszva mászik haza, olyan fáradt.

A gyerek egyke, nincs testvére, akivel tudna játszani.

De a választ ezek a szülők tudják megadni.

Nem ítélem el őket, (nincs is hozzá jogom) adnak, vesznek, ameddig tudnak. Ki tudja, meddig tudnak?

Sok játékot azért vettem meg a gyerekeimnek, mert nekem nem volt, és emlékszem, milyen sóvárogva néztem a mások

Barbi-baba gyűjteményét, hiszen én egy babával is beértem volna. De nem volt egy sem.

2014. márc. 19. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
63%

Ahogy az elsö irta....tesoméknál is ez van:(((

Nálunk a gyerek tudja hogy nincs játékra pénzünk csak ünnepekkor.Ha valamit kér a boltban akkor valami cukor,csoki vagy hasonlo lehet,és csakis egyet.

Nálunk ez a szabály.

2014. márc. 19. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%

Igaza van az előttem szólónak, ebbe mi nem láthatunk bele. Talán fél a szülő, hogy ha nem vesz meg mindent a gyereknek, hisztizni fog a boltban, és akkor azért fogják őt megszólni. Talán nagyon keveset vannak együtt, és játékokkal szeretné helyettesíteni az együtt töltött időt. Talán eleve nem egy határozott természet, és senkinek nem tud nemet mondani, akkor miért a gyerek lenne a kivétel.

Ahhoz, hogy ki mikor vesz ajándékot a gyerekének, nem hiszem, hogy sok köze van idegennek. Vannak családok, ahol ez az ünnepekre korlátozódik, vannak, ahol ezeken kívül is kapnak a gyerekek ezt-azt. Sőt, olyan családot is ismerek, ahol az ünnepekből nem szokás nagy ügyet csinálni, viszont ha a gyerek év közben vágyik valamire, azt megkapja.

Abban igazad van, hogy az általad vázolt jelenet nem pozitív, de szerintem nem kéne feltétlenül ítélkezni.

(Ja, mielőtt valaki elkezdene gyanúsítani, elárulom, hogy mi soha nem veszünk drága játékot a gyerekeknek, és nem szoktak jelenetet rendezni a boltban, De ha valaki mégis, az ő dolga. Szerintem.)

2014. márc. 19. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
62%
nem jó dolog elkényeztetni egy gyereket. engem úgy neveltek, hogy megtanuljam, ha kell valami, akkor azért meg kell dolgozni. ovidan még az volt az ára egy matchboxnak, hogy egy hétig ne legyen rám panasz. iskolában az ár felment 10db ötösre, meg egy dicséretre. tizenévesen nekem kellett összeszedni a pénz felét. ma már magamnak keresem a pénzt, és ez a nevelési mód jól működött. nem költök többet, mint ami feltétlenül szügséges.
2014. márc. 19. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
12%
Ezzel az a baj, hogy teljesen elveszti a karacsony a varazsat mikor ugye ajandekot kap. Megszokotta valik neki a mindennapokban.
2014. márc. 19. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
32%

Azért, mert a szülő önző, de sajnos emellett erélytelen, gyenge és nem való szülőnek. Sajnos, ezt csak kevesen látják be és éppen azok nem, akikről szól.


Nem csak arról van szó, hogy a szülő egész nap rohan és nem törődik a gyerekkel, és az emiatt (nem túl erős) bűntudatát akarja enyhíteni játékokkal, hanek arról is, hogy egyáltalán nem való szülőnek, muszájból szült vagy házasodott meg és nemzett gyerekeket. Úghy van vele, hogy az ajándékkal "ki van pipálva", "le van tudva" a gyerek, ÉS ami rosszabb: ha a jövőben bármikor is a gyereke a fejéhez akrná vágni - teljes joggal! -, hogy miért nem törődött vele, és milyen rossz szülő volt, akkor mind igy oda tolja az ajándékhalmokat maga és a gyerek meg a probléma közé és ezzel zsarolja érzelmileg a gyereket ("de bezzeg mennyi mindnet megvettünk neked!" miket kaptál" mennyi ajándékod volt, csak egy szavadba került és bármit megvettünk neked..." stb.). Értsd: a gyereknek nem csak egy életre szóló, mélyésges mély anyahiánya-apahiánya, szeretet- és törődéshiánya lesz, hanem mellette hatalmas (hamis) bűntudata. Mert ő mindent megkapott...


Ráadásul a gyenge szülő a szülői felelősséget is a gyetek nyakába varrja: döntsön ő, a gyerek, anyuka és apuka helyett.


Ezek a szülők nem szeretik a gyerekeiket és ezek a gyerekek pontosan tudják, hogy nem szeretik őket.


Teli van velük a gyertyagyujtás.hu lap és a temetők, no meg a pszichiátria elmeosztályai és a Csillag börtön. :(

2014. márc. 19. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
70%
Nekem is van olyan házaspár ismerősöm, ahol a egy kislány van, most 11 éves. Az anyuka reggeltől-estig dolgozik, karrierista, a lánya farsangján vagy iskolai ünnepségen nem is tudja szerintem mikor volt utoljára. Van, hogy nem kötelező neki bent maradni, vagy simán tudna cserélni, de nem teszi, mert annyira nem érdekli a gyereke. Az apuka 3 műszakban dolgozik, de leginkább van csak a nagyvilágban szabadidejében, a számítógép előtt ül ha nincs otthon a felesége. A gyerek megkap mindent, leginkább az anyjától, mert neki lelkiismeret furdalása van, ha pl kihagyta az anyák napi ünnepséget, vagy nem volt ott a kislány egy versenyén. Ilyenkor mindig vesz neki valami új ruhát, cipőt, de mindenképpen meglepi valamivel. Leginkább a nagyszülők vigyáznak a gyerekre, ők kiísérgetik, viszik mindenhova. Mivel hétköznap is megkap mindent a gyerek amire csak vágyik, mert a szülők így adnak neki szeretetet, (és a lány is ebben méri már) a Karácsony, vagy egy születésnap horrorisztikus árakkal jár. Emlékszem pár éve a kislány egy érintőképernyős telefont kapott, rá 1 évre egy olyat ami már hiper-szuper volt, mindnt tudott. Rá 1 évre laptopot, utána szülinapjára Tabletet. Most Karácsonykor nem tudtak már mit kitalálni/megvenni neki, ezért vettek neki egy kiskutyát. Hozzátenném, hogy volt már macskája, ami a nagyszülőknél kötött ki, volt már hörcsögtől elkezdve a mókusig mindenféle kisállata, amiknek szintén ajándékozás lett a sorsa.. a kutya egyelőre megvan. Szerintem ez nincs is jól, és igen is attól függ a gyerek értékrendje, amit a szülőtől lát, ahogyan nevelik. Nem azt mondom, hogy ne vegyen senki a gyerekének új játékot, de például egy egész kosárnyit venni csak úgy, hogy a gyerek ne hisztizzen, vagy azért mert úgy érezze, hogy annál jobban szeretem minél inkább elhalmozom, hát nincs rendjén..
2014. márc. 19. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha a gyerek diktál, az nem egy vásárlásnál fog legjobban látszódni, hanem otthon és a hétköznapokban. Ha egy szülő amit csak tehet, megad és megvesz a gyermekének az lehet azért, mert neki nem adatott meg a jólét kiskorában és ezt szeretné valahol bepótolni, máshogy csinálni a saját gyerekével. A másik az amikor már valaki egyszer korán elveszítette közeli hozzátartozóját és úgy él, hogy ameddig megadatik és együtt lehet a gyermekével, boldoggá szeretné tenni ezen a téren is és minden téren, ami egy szülőtől lehetséges. Vannak olyanok akiknél nem számít a pénz, mégse vesznek meg a gyereknek bármit csak azért mert nagyon szeretné, de önmagában egyik megoldás sem vezet szeretet kifejezésére és tudatosságra nevelésre.
2014. márc. 19. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
55%
A válaszokkal kapcsolatban az a véleményem, hogy a vásárlás sokkal inkább alkalmas egy játék megvásárlására mint karácsonykor való "ajándékozására". Biztos, hogy az az ünnep arról szól? Nem egy keresztény ünnep amikor a családok összejönnek? Megajándékozzák egymást, persze, de az ünnep lényege nem szabadna ennek lennie...
2014. márc. 19. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Pont ezt akartam én is írni. A karácsony a szeretet ünnepe. A húsvét is egy keresztény ünnep. Szerintem pont akkora gyereknevelési baklövés, ha a gyereket arra nevelik, hogy az az ajándékról szól, mint ha megvesznek neki mindent.

Mi szülinapra/névnapra/gyereknapra is pl programot adunk. Cirkusz, kirándulás, koncert, a gyerekről/gyerekekről szól az adott nap. És nem az ajándékokról.

És játékot is szoktak kapni nem csak az ünnepekre. A gyereknek teszem azt télen van a szülinapja. Akkor nem akkora fogok neki görkorcsolyát/biciklit, egyebet venni, mert úgyse tudná használni. Megkapta csak úgy. És ha nagybevásárlásra megyünk, akkor is kapnak valamit. Színezőt, könyvet, olcsóbb barbiet. Baromira nincsenek elkényeztetve, nem is élünk nagylábon. És nem követelőznek, simán megértik, hogyha épp nem futja rá.

Én kevesebbet kaptam gyerekkoromban, de tudom, ha anyuék megtehették volna, kaptunk volna többet is. Az anyagi keret szabta a határt, nem nevelési cél volt. És hogy hosszú távon mi a jó... Nem tudom. Én keveset kaptam, mert szegények voltunk, ajándékba sokszor ruhát/cipőt. Nagyon vágytam a szép barbiekra, játékokra, ami sok osztálytársamnak volt. Jó, hogy többet tudok adni a gyerekeimnek. Volt ismerős gyerel, aki mindent megkapott, tényleg kényeztették, ahogy tudták. Ha most megnézem, milyen felnőtt lett - Sikeres. Jó családi háttérrel, sokra vitte. És általában szerintem ez a jellemző. És én irigykedem max, mert igenis jó lenne, ha bármit mg tudnék adni a gyerekeimnek, ha nem kéne mindig az árát is nézni.


És azt írja a kérdező, hogy egy átlagos napon vásárolnak tele játékkal egy kocsit. Honnan tudja, hogy nem épp szülinapja van a gyereknek? Pl. De egyébként én ilyet nem nagyon látok, pedig eljárunk vásárolni. Olyat már inkább, hogy a gyerek sír, hogy akar valamit, de nem kaphatja meg, mert nem futja rá. Nekem ebből az jön le, hogy ugyanannyira követelőző lehet az a gyerek is, aki nem kap meg mindent :)

2014. márc. 19. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!