Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetek, ha túl negatívan...

Mit tehetek, ha túl negatívan gondolkoznak a szüleim?

Figyelt kérdés
Mindenről azt hiszik,hogy ha hozzáér valaki,akkor el fogja rontani,amíg suliba jártam folyton azt hallgattam,hogy nehogy megbukj! Pedig végig 4-es voltam. Drasztikus ,,megoldások"-at alkalmaznak egyszerű helyzetekre.Előre vetítik,hogy milyen szörnyűség fog történni,egy vadi új eszközzel,vagy helyzetben.

2014. márc. 19. 10:42
 1/2 anonim ***** válasza:
Tudatosítsd ezt bennük, és hogy mi lenne a pozitív gondolat. ("Vigyázzunk erre a tárgyra, hogy sokáig ép maradjon" stb)
2014. márc. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Semmit nem tehetsz. Ha így gondolkodnak már 40-45 éve, akkor hiába próbálnád meg megváltoztatni őket. Az enyémek is dettó ilyenek. Már mindegyik elmúlt 60, de annyi hülyeségen stresszelnek, hogy az nem mindennapi. (egyszerű, könnyen megoldható dolgokon is)

Megváltoztatni nem tudom őket, inkább ritkábban megyek, mert nem szeretem, amikor ez a hangulat átragad rám is.

2014. márc. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!