Hogy győzhetném meg?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok. Sajnos nagyon szőrös a kezem. Jön a jó idő és vonaton sem merem levenni a pulcsim, mert szégyellem a kezem....Anyának elmondtam ezt, de elkezdett kiabálni, hogy ne merjem semmivel sem szőrteleníteni a karom, mert még a gyantától is egy idő után szőrösebb lesz...Fogalmam sincs hogy mit tegyek, mert nem lehet rajtam kabát 30 fokban is. Tudom hogy ez természetes, de az én kezem nagyon szőrös....Mit tanácsoltok, mit tegyek?
2014. márc. 22. 18:12
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Én úgy tudom, hogy a gyantától kopik.. ezt említsd meg anyudnak.
2014. márc. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%
Semmiképpen ne borotváld le, mert azzal tényleg csak ártasz :) Azt tudod tenni esetleg, hogy beszélsz egy kozmetikussal, aki megbízható információval tud majd szolgálni azzal kapcsolatban, hogy a gyanta valóban jó megoldás, és talán meg tudja győzni anyukádat is.
2014. márc. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem kopik a gyantától (s epilátortól) sem. Csak valamivel tovább tart a simaság, és nem szúrósan nő vissza.


Ha be mersz vállalni még egy veszekedést, akkor önhatalmúlag legyantáztatod kozmetikussal.

Borotvát, krémeket nem ajánlom, illetve CSAK akkor szőrtelenítsd, ha tényleg extra sok vagy túl sötét. A szőke pihék senkit sem zavarnak. Akkor se, ha sok van belőlük.

2014. márc. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
42%
Borotvával sem ártasz. Nem nő tőle sem gyorsabban sem erősebben. AMikor valaki elkezd szőrteleníteni, akkor olyan korban van, hogy kezd jobban szőrösödni. Felesleges ezt a borotvára fogni.
2014. márc. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
74%
14 éves korom óta szőrtelenítem én is a kezem,legtöbbször epilálom de van hogy leborotválom. így négy év után tudom mondani hogy ha abbahagyod se fog erősebben nőni a szőröd :)) de egyébként ez tiszta biológia,genetikailag kódolt hogy milyen hosszúra tud megnőni a szőr a kezeden,és attól még hogy gyantázod/epilálod nem lesz több szőrtüsződ amiből majd szőr nő ki :D
2014. márc. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
11%

A borotvalas elvagja a szorszalat, ettol az erosodik. A gyantazas gyokerestul kitepi, ettol az ritkul.

Van zsebpenzed? Parszaz forintel veszel hideggyantat, kezed kozott felmelegited, es gyorsan legyantazod magadnak. Ha sotet szinu a szor, akkor viszont endokrinologushoz menj el, mert hormonproblema. Ha vilagos szinu es nem tul sok, inkabb hagyd, ne epilald.

2014. márc. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Úgy érzem mindenki a te kezedet fogja nézni.. :)
2014. márc. 22. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Beszélj vele még egyszer, el kellene fogadnia, hogy ez a te tested és nem nagy változásra vágysz.

Egyébként én borotválom a karom (mert az az egy test részem ami kipattog a gyantától) Jelentem nem szőrösebb mint volt, bár a lábam is ugyanúgy néz ki mint eredetileg ha lusta vagyok szőrteleníteni. Szóval a mítoszokat el kellene kerülni, mert valós alapja nincs a borotvaszidásnak.

2014. márc. 23. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mutass rola kepet. Szerintem nem erdemes bantani ha nem korosan szoros.
2014. márc. 23. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
52%

Jesszus, még mindig él ez a népi tévhit?! Attól, hogy borotválod az x testrészedet, egy picit sem fog erősödni. Mikor elvágod a szőrszálat, az elkeskenyedő vég helyett lapos vég alakul ki, és ez adja a "szúrós" érzetet. Ha abbahagyod valami miatt, akkor pedig idővel visszakopik hegyesre. A gyanta viszont tényleg ritkíthat, mert x alkalom után kinyírja a szőrtermelő mátrixot, így a tüsző is elhal.


Inkább csak anyuci be akarja betonozni a kicsilányt, vagy épp sötét, mint az éjszaka, és bacik utánanézni a dolgoknak.

2014. márc. 23. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!