Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan fogjam vissza magam és...

Hogyan fogjam vissza magam és viseljem el édesanyám stílusát? Annyira felidegesít, hogy meg tudnám ütni. Nem bántom soha, inkább sírok olyan dühítő.

Figyelt kérdés

Pl.:

A családom ma nem volt itthon, munka suli stb. Anyám megkért valamire, amit meg is csináltam. Porszívózás+konyha takarítása. Mindig megcsinálom azt amire kér, vagy ha unatkozok főzök, takarítok. Megint magyaráz, hogy biztos délig aludtam és semmit nem csináltam. De ez butaság. Megcsináltam amire kért, akkor mi baja van!?? Nincs is itthon amikor én igen, azt se tudja mit csinálok napközben, de azért jár a szája.

Heti 3 napot vagyok suliba, nagyon laza és szerintem féltékeny rá.. Többször is szóvá tette már, hogy felmond a munkahelyén és itthon marad főzőcskézni stb. Csak azt nem tudom miért nem tette még meg...

Most is engem piszkál. Olyannyira idegesít, hogy néha félek, megütöm. Nagyon komolyan kialadok tőle. Nem bántom, de kb felrobbanok annyira dühös vagyok. Amikor már nem bírom csak sírok. Mit csináljak? Hazaért apám és persze az volt az első, hogy a drága anyám neki panaszkodott...-.- fél óra múlva meg csörtet be a szobámba"remélem tudod, hogy apáddal megint miattad vesztünk össze"

Annyira kiakasztó :D

A lényeg, hogy minden az én hibám...

És ez nem kis tini probléma, vagy időszakos. Évek óta ez megy. Régebben a könnyebb utat választottam és elmentem "rossz dolgokat csinálni". Az egyetlen ok, hogy még itthon ülök a fenekemen a párom. Csak miatta tűrök és nem lépek le lazítani, mint régen. Annyira egyszerű lenne pedig itthagyni őt és csináni azt amit akarok.

Szívesen segítek, csak utálom hogy egész nap takarítok és egy jó szó nem hagyja el a száját. Ezek után már tényleg k**vára nincs kedvem még egy tányért se megmozdítani a kedvéért.



2014. febr. 24. 19:32
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
16%

"Mindig megcsinálom azt amire kér, vagy ha unatkozok főzök, takarítok. "


Heti 3 napot jársz csak suliba, szóval elég szomorú, hogy meg kell kérni téged arra, hogy csinálj valamit. Neked kellene észre venned otthon a munkát. Anyád minden nap dolgozik. Az lenne a minimum, hogy te csinálod otthon a házimunkát! Ne csak akkor főzz meg takaríts, ha unatkozol!

Üsd csak meg anyádat! Remélem összepakol neked, és kirak otthonról. Akkor majd körülnézhetsz!

Kiváncsi lennék hány éves vagy, mert ha csak heti 3 nap suli van, akkor tuti nem vagy már tanköteles sorban, és nap nappali tagozatra jársz!

2014. febr. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
22%
Biztos úgy "szépen" takarítottad ki a konyhát, és úgy porszívóztál fel, hogy annak semmi látszatja, és azért gondolta anyád, hogy nem csináltál semmit.
2014. febr. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Nem bántom soha, csak ez a szornyu erzesem van. Ezert irtam, hogy tudnam ezt kontrollalni. Minden nap segitek, de nem ertekeli semennyire sem.
2014. febr. 24. 19:39
 4/22 A kérdező kommentje:
Igen biztos hogy szép rendet csináltam. De még ha nem lenne tökéletes, akkor is mondhatná kedvesen.
2014. febr. 24. 19:41
 5/22 anonim ***** válasza:
28%

Látod, ez a baj, hogy te segítségnek veszed, amit teszel, és elismerést vársz.

Heti 3 nap suli mellett (gondolom már nagykorú is vagy, ha nem minden nap kell menned, tehát nem vagy már tanköteles)ez már nem segítség, hanem kutyakötelességed!


Te talán megköszönöd minden nap az anyádnak, hogy elment érted (is) dolgozni?

2014. febr. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Kérdező, hány éves vagy?
2014. febr. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Nem várom el, hogy megköszönje normális amit csinálok, nem ezzel van a baj. Annyit szeretnék, hogy ne piszkáljon állandóan.
2014. febr. 24. 19:47
 8/22 A kérdező kommentje:

Ha félreérthető volt a fogalmazás pontosítanék.

Nem a takarítással van baj. Szeretem a rendet. Egyedüli gondom, ha vmi nem tetszik neki rögtön kiabál, piszkál, panaszkodik apámnak és ez engem iszonzatosan dühít.

2014. febr. 24. 19:50
 9/22 A kérdező kommentje:
Hú valamit nagyon félreértettél :D
2014. febr. 24. 19:58
 10/22 anonim válasza:
Én értettem a kérdésed.Szerintem beszélj vele minél hamarabb.Gondolom nem valami "nagyon jó" a kapcsolatotok, ha folyton kiabál és panaszkodik.Tervezzetek közös programokat,de először is beszéljétek meg ezt.
2014. febr. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!