Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ki mikor, hány évesen érezte...

Ki mikor, hány évesen érezte úgy, hogy saját élettér kellene már?

Figyelt kérdés

Ki hány évesen ébredt fel arra, hogy "el kéne cuccolni, saját élet kellene már".


Most normális szülő-gyermek kapcsolatra gondolok, tehát nem az, hogy pl alkoholista apa elől kellene elmenekülni.


Én úgy vettem észre, a lányok hamarabb kezdenek el ezen gondolkodni


Aki ir, tegye hozzá azt is, hogy városon belül költözött e el, vagy tanulás, munka miatt ment el másik városba.


2014. márc. 28. 12:28
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Kb. középiskolás koromban kezdtem el érezni, hogy jó lenne teljesen függetlennek lenni. Persze ez akkor még kivitelezhetetlen. :) Nem voltak otthon egyébként gondok, csak ilyen független típus vagyok.

Amikor elkezdtem dolgozni 20 évesen, akkor még inkább ezt éreztem. Sajnos az anyagiak nem tették lehetővé. Albérletbe nem akartam menni, mert jó helyem volt otthon, ezért felesleges lett volna bérleti díjat fizetni egy idegennek, inkább hazaadtam valamennyit és közben gyűjtögettem. Saját lakás sajnos nem hullik hipp-hopp az ember ölébe. Én 26 voltam, mire bele tudtam vágni a saját lakásba. Nagyon vártam, nagyon örültem neki. Ugyanabban a városban maradtam, mivel már meg volt a munkám.

Nem okozott semmi nehézséget a mindennapokban, vagy érzelmileg. Ugyanúgy járok haza, találkozom minden héten a szüleimmel, max. kéthetente.

Fiúknál talán azért jön el ez később, mert egy nő általában jobban feltalálja magát a főzésben, házimunkában, ezért nem olyan "elveszett" egyedül.

L

2014. márc. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
és hogy lett lakás? Összespóroltál rá? Amúgy szerintem azis befolyásoló tényező, hogy kinek mennyi magánélete van a szülőktől, testvérektől... :)
2014. márc. 28. 14:01
 13/18 anonim ***** válasza:
18 evesen elkoltoztem videkrol pestre tanulni. Eppen eleg volt otthon a 18 ev. Kaptam penzt otthonrol, evente 3-4szer mentem haza. Egyetem utan kikoltoztem kulfoldre, tovabbra is evente 3-4szer jarok haza.
2014. márc. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

24 évesen lettem önálló, de ha előbb sikerült volna munkahelyet találnom, biztos, hogy még előbb önállósodom. Már egyetemistaként megvolt rá az igényem, csak hát akkor még nem tudtam volna eltartani magam.

19 évesen más városba költöztem tanulni, de ez még nem önállóság. 24 évesen a szülővárosomon belül költöztem albérletbe a párommal.

2014. márc. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
20 évesen költöztem össze az akkori párommal. Albérlet, anyagilag teljesen függetlenül a szülőktől. Aztán 23-tól - 24-ig egyszer hazamentem (szakítottunk), de már nagyon -nagyon nehezen viseltem újra a gyerek szerepet. 24 évesn a mostani férjemmel. Hiteles lakás, biztos munkahely mindkettőnk részéről. A férjem amúgy szintén 20 évesen költözött el otthonról. Mindkettőnknek normális családja van, nem kellett menekülni.
2014. márc. 28. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

"12"


Ebben lehet valami, bár nekem nagy teret adtak..

Olyan szintem, hogy. A házban a felső szintet csak a tesómmal használtunk..oda fel sem jöttek, a szüleink, csak szobaellenőrzésre hetente..

Mai napig, hgy nem élek otthon, édesanyám egy portörlésre és porszívózásra megy be kb 2 hetente( mert senki sem használja a szobát)

Mégis 22 évesen, eljöttem, mint írtam a koliból..



Viszont..2 féle ok lehet


Az egyik a szülőktől akarok eljönni ( ez lehet a korlátozós szülők mellett ha nincs magánélet)


A másik ok, ha párkapcsolata van az emberne..itt nincs hatással, vagy csak enyhe nyomás a költözés fele, hogy milyenek a szülők


Van egy 3. Ami a ritkább meg fiatalon..az az hogy hol kap munkát

2014. márc. 29. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Én 18 évesen gondoltam rá. Most is annyi vagyok, szóval mág nem sokáig jutottam...:D
2014. márc. 31. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
*még
2014. márc. 31. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!