Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért jó az a szülőknek, hogy...

Miért jó az a szülőknek, hogy strébert nevelnek a gyerekekükből?

Figyelt kérdés

A szomszédba költözött 1 család, és van 1 velem egykorú gyerekük, egész rendes, dunalgattunk és fel ajánlottam, hogy megnutaton a környéket.

De nem lehet, mert délutánonként zongorázni jár, mondom, jajj, pihenjen az a zongora meg a tanár is, nem lezs baj ha kimarad 1 nap.

De nem lehet mert a szülei nem engedik, és büntetést kap, mindig járnia kell.

Akkor mondtam neki, hogy suli után találkozunk.

Azt mondta délután 4 ig korrepetáláson marad.

Miért, rosszul tanulsz? Nem szín jeles a gyerek!


Akkor hétvégén tuti rá ér, nem tanulnia kell...



Hát eldobom az agyam!


Miért jó a szülőknek, hogy strébert neveljenek a gyerekből?

Az jó, hogy nem drogozik meg autókat gyújtogatni, de könyörgöm, miért kell a gyerekkel ezt csinálni?

Van aki ezt élvezi? Mit akarnak, hogy miniszter legyen a gyerekből?


Nem hiszem, hogybbárki is élvezi, hogy reggel 8 tol délután 6 ig robotol minden nap!



2014. márc. 29. 07:15
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
75%

Lehet, hogy pont azért színjeles, mert korrepetálásokra jár.

Már ne haragudj, de végtelenül görény dolog olyat mondani valakinek, hogy "jajj, pihenjen az a zongora meg a tanár is, nem lezs baj ha kimarad 1 nap. "


Szülőként, ha az én kölkömnek mondanád, fültövön vágnálak. Nehogy már eldöntsd, másoknak mi baj és mi nem, melyik különórára menjen, és melyikre ne.

Az a nagy helyzet, hogy te ebbe nem szólhatsz bele. A véleményed meglehet róla, és nyilván itt most ki akarod dumálni az általad lenézett életmódot, de később lehet, hogy cserélnél majd azzal a gyerekkel.

2014. márc. 29. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
54%

szerintem nem jó hogy a szülő ennyire betáblázza az idejét egy gyereknek. akárhány éves is egy kis szabadidőre barátokkal való csavargásra kell időt szakítani, ahol feltöltődhet. a gyereknek kell gyerekkor is, nem csak a tanulás és a 120 féle különóra.

az se biztos, hogy szívesen zongorázik csak ráerőltetik.


személyes tapasztalatom ezzel kapcsolatban, hogy én is jártam sportolni, de abba kellett hagynom, mert anya egyedül nevelt engem és a nővéremet kb 0 támogatással, ha tanulni kellett otthon megtanultam nem jártam soha különtanárhoz néha volt ismerősi segítség, mégis leérettségiztem szakmát szereztem, jelenleg dolgozok és ha jól fognak menni a dolgaim megyek főiskolára.

és nem voltam színjeles tanuló.

2014. márc. 29. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
97%
Esetleg nem szeretne elmenni veled, es kifogast keresett...
2014. márc. 29. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
96%

a) Kifogásokat keres a srác, mert nem vagy az ő szintje.


b) Tudod, h mi kell ahhoz, h bejuss egy jobb egyetemre? Tudod te, h mennyibe kerül mondjuk az orvosin egy félév? Számold már ki (már ha megy), h hány lakás árába kerül ez!


Okés, nem kell mindenkinek piacképes diplomát szereznie, de miért baj az, ha másnak másfajta ambíciói vannak?

2014. márc. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
85%

Ha más stílusban tetted volna fel a kérdést, akkor biztos kapsz normális válaszokat is. Azért a válaszolók is nagyon-nagyon túloznak.

Az nem baj, hogy ha valaki jól tanul, sőt. De az szerintem is probléma, ha a szülők hibájából semmilyen szociális élete sincs szegénynek.

Én mindig is kitűnő tanuló voltam, mégsem voltam egész nap elfoglalt. Zongorázni is jártam, és bizony az nem egy egész délutános program...Korrepetálás is ahogy írtad, csak d.u. 4-ig tart, utána van még rengeteg idő. Az is hülyeség, hogy valaki egész hétvégén tanul. Szerintem is le akart téged koptatni, vagy csak szimplán nem engedik a szülei semerre.

Attól még, hogy valaki jó tanuló, bőven bele kell, hogy férjenek a barátokkal való programok is. Hétköznap, és hétvégén is.

2014. márc. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
48%

Ne legyetek már ennyire álszentek...

Én is ismertem ilyen gyereket. Sétálni is csak úgy mehetett el havonta 1x délután, hogy az apja mögöttük 5 méterrel követte őket!

2014. márc. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
39%
A törekvés dicséretes, az eredmény nem garantált. Ez a "nem vagy az ő szintje" hülyeség, ha embert akarnak nevelni, a kortárs csoporttal való kommunikáció bele kell hogy férjen a "projektumba". Minden fajta emberrel kell ismerkedni már kora ifjúságunkban (ez anno nálam is kimaradt). Magam bár jól tanultam, de nem voltam színjeles, (kivéve az egyik egyetemi félévemet), ellenben több tárgyból is kiemelkedtem (három szóbeli tárgyból kaptam elnöki különdicséretet az érettségi vizsgán) ámde két diplomát és PhD fokozatot szereztem, kutató vagyok és egyetemi oktató.
2014. márc. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
34%
De sok itt a hülye ember... Lehet 20 diplomája is ha soha sem élt igazán.
2014. márc. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
74%
Senkise élt igazán, ha neki a pia a haverok meg a buli az élés. Az igazi élés nem erről szól,.mert hiába tudod melyik sarkon hova lehet hányni mikor azt se tudod milyen bolygón élsz. 20 diplomával meg esetleg van esélye megismerni az élőhelyét.....
2014. márc. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
34%
Tök egyedül mert egy darab barátja nem lesz. Hogy csajról ne is beszéljünk.
2014. márc. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!