Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért jó az a szülőknek, hogy...

Miért jó az a szülőknek, hogy strébert nevelnek a gyerekekükből?

Figyelt kérdés

A szomszédba költözött 1 család, és van 1 velem egykorú gyerekük, egész rendes, dunalgattunk és fel ajánlottam, hogy megnutaton a környéket.

De nem lehet, mert délutánonként zongorázni jár, mondom, jajj, pihenjen az a zongora meg a tanár is, nem lezs baj ha kimarad 1 nap.

De nem lehet mert a szülei nem engedik, és büntetést kap, mindig járnia kell.

Akkor mondtam neki, hogy suli után találkozunk.

Azt mondta délután 4 ig korrepetáláson marad.

Miért, rosszul tanulsz? Nem szín jeles a gyerek!


Akkor hétvégén tuti rá ér, nem tanulnia kell...



Hát eldobom az agyam!


Miért jó a szülőknek, hogy strébert neveljenek a gyerekből?

Az jó, hogy nem drogozik meg autókat gyújtogatni, de könyörgöm, miért kell a gyerekkel ezt csinálni?

Van aki ezt élvezi? Mit akarnak, hogy miniszter legyen a gyerekből?


Nem hiszem, hogybbárki is élvezi, hogy reggel 8 tol délután 6 ig robotol minden nap!



2014. márc. 29. 07:15
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
92%

Utolso,

Mit gondolsz hany evig elet a hanyas, pialas, nyivakolas, drogozas?

Tobb NORMALIS embert es csajt ismer meg diplomaval mint lezengessel.

2014. márc. 31. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
93%

Persze, mert aki tanul, meg zongorázni jár, annak se barátai, se csaja...

Valami kő alatt lakik az, aki ezt így gondolja?


(utolsó előttire reagálva)

2014. márc. 31. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
29%
Nem lakik kő alatt, de hogy ismerkedjen ha egy perc szabadideje sincs?
2014. márc. 31. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
84%

Senki nem írta hogy 1 perc szabadideje sincs. Attól hogy erre a srácra nem volt , még nem jelenti azt.

Aki menni akar az nem rávágja hogy nem, mert tanulnia kell hanem rágja picit a szülei fülét....

2014. márc. 31. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
55%
Egyéniségtől függ.
2014. márc. 31. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
64%

Aki megteremti magának az egzisztenciát, annál sorban állnak

a csajok. Ehhez azért tanulni kell,még mindig,és keményen

dolgozni az embernek saját magán. A könnyü,link embereknek

olyan a társasága is.

2014. ápr. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 at__us ***** válasza:
25%

Nem egyszerű megtalálni a középutat! A gyereknek hagyni kell valamennyi időt, hogy a barátaival legyen, ismerje a kortársakat is, ne csak a tananyagot! A másik véglet sem jó, amúgy, amikor a szülők kint hagyják fél napot a gyerekeiket, hogy nevelje őket az utca..

Manapság fontos dolog a pénz, ezért kézenfekvő, hogy ha legálisan akarjuk megszerezni, akkor kell hozzá végzettség, diploma is akár.Ahhoz hogy bejusson valaki egy egyetemre a középiskolában már főleg, de általánosban is tanulni kell! Diplomát megszerezve sokkal könnyebb olyan pénzt hazavinni, amiből már meg lehet élni nagyobb pénzügyi gondok nélkül! Elterjedt bizonyos körökben a hír, hogy nem lehet diplomával munkát találni, de ez csak elszigetelt esetekben! Van néhány képzés az egyetemeken (direkt nem nevesítek) amiket könnyű elvégezni, de nem is nyújtanak olyan megbecsülést így előfordul, hogy nem találnak azokkal munkát elsőre, illetve nem magas fizetésért.

Többinél azonban elég jó pénzeket lehet leakasztani(200-300) 1-2 év elteltével biztosan!

Tehát a válasz a kérdésedre: "Ezért, a pénz miatt" éri meg néhány vagy talán sok szülőnek is "stréber"-t nevelni a gyerekéből." Azonban a tenálad leírtaknál sokkal szerencsésebbnek tartanám, ha szülők nem büntetésekkel operálnának hanem tudatosítással!

2014. ápr. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
26%
Suliban én mindig 2-3-4-es voltam aztán mégis az átlagbér többszörösét keresem. Na erre most mit lép a sok szinjeles tanuló? :)
2014. jún. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
48%

A válaszoktól kb rosszul lettem, mindenki annyira védi a szülőket, de ha csak nem valóban kifogásokat keres a gyerek ritka sz_r ilyen családban élni.

Nekem is volt olyan ismerősöm akinek annyiból állt az élete, hogy suliba és különórákra járt, alsósként ez még nem volt olyan durva, de felsőbe lépve a szülők rákapcsoltak és még több kötelező programot írtak fel a naptárába. Az állandó stressztől beszédhiba alakult ki nála ami dadogásban nyilvánult meg és ha csak négyest kapott már félve ment haza tartva a verbális bántalmazástól.

Megint másik ismerősömnél az anyuka volt csak a hasonló szigorú fél, amióta a szülők elváltak a szülőanyjával alig találkozik és igazi édesanyjának is a mostoháját tekinti.

Persze nem azt mondom, hogy itt is ez a helyzet, de letámadni és idiótázni a kérdezőt nagy szemétség.

Én sem értettem meg 6-16 évesen, hogy a barátaim miért nem jöhetnek el két órácskára szerda délután. Miért: mert nem ez a normális és teljesen szürreálisnak találtam, hogy miért nem jöhet ki a haverom, hogy miért van úgy korlátozva mint azok akik büntetésben vannak, pedig valójában nem is csinált semmit.

Én is jártam különórákra, tanultam hangszeren játszani,táncolni, korrepetálásra is mentem, de nem voltam bezárva utána a lakásba, hanem megengedték, hogy délutánonként kint töltsek pár órát. Még utána is bőven maradt időm befejezni a házikat, olvasni vagy akár számítógépen játszani.

Lehet élni tanulás mellett is és jó egyetemre is be lehet kerülni, igaz engem soha nem vonzott az orvosi vagy a jogi pálya, de így is találtam olyan természettudományos tárgyakban gazdag szakot amivel el lehet majd könnyen helyezkedni.

Na meg honnan veszi mindenki, hogy a kérdező rögtön beb_szni vinné a srácot? Egyébként az orvostanhallgatók, (csak úgy mint sokan mások) is nagyon édesen idióták tudnak lenni részegen és mégis letudják tenni a vizsgáikat, pedig az elvárt tudás nem egy mozaikos kémia könyv vastagságába van belesűrítve.

2014. jún. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
43%
Tapasztalatból mondom: a saját egójuk fényezése miatt vagy túlféltésből, vagy a kettő kombinációjából.
2014. jún. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!