Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan győzhetném meg, illetve...

Hogyan győzhetném meg, illetve hogyan vehetném rá édesanyám, hogy elismerjen?

Figyelt kérdés

Interneten szeretnék megrendelni magamnak néhány könyvet, amikre már a teljes árat össze is gyűjtöttem jó ideje. Édesanyám elé terjesztettem a szándékom, miszerint szeretném megvenni ezeket a könyveket, mert az ő tudatán kívül azért mégsem akartam leadni a rendelést -bár véleményem szerint ha én fizetem, neki nem sok köze hozzá-. Ő azonban azt mondja, hogy eszébe sincs megengedni nekem, hogy megvegyem, mert sokallja az árát. Hiába mondtam neki, hogy számára ez egy fillérbe nem fog kerülni, ugyanis 100%-ig én fizetem, és még csak nem is tőle kapott zsebpénzemből, hanem abból, amit nagyszüleimtől/kereszt szüleimtől kaptam szülinapra, vagy éppen valamilyen munkáért cserébe. Nem is értem, hogy anyám miért nem engedi ezt meg nekem, hiszen nem valami agyromboló játékra akarok költeni, hanem könyvekre! Ráadásul szín ötös, jó tanuló vagyok, láncban kétszer évfolyamelső, nemrégiben értem el versenyeken dobogós helyezést is, a szorgalmammal pedig semmi baj és naponta járok szakkörökre és edzésre is. De anyám ezt nem becsüli meg, ő csak azt látja, hogy nem segítek neki a kerti munkában, meg azt hiszi, hogy minden barátom/osztálytársam dolgozik otthon (na persze), csak én vagyok ilyen "lusta". Csak akkor vásárolhatom meg a köteteket, ha segítek neki a munkában. De ez nem fair, mindig ezt mondja! Csak éppen mindig a szezonális dologgal piszkál, mondjuk ha nem kerti munka, télen hósöprés, vagy máskor mosogatás. De jól tudja, hogy a kerti munka az, amit ki nem állhatok, ha kell én porszívózok, felmosok, vagy bármi, csak a kertbe ne kelljen kimennem. Ő meg erre azt mondja, hogy akkor nincs könyv. De lustának nem nevezhet, mert ok, ő munkahelye mellett itthon is dolgozik, de azt meg ne mondja, hogy a suli nem megerőltető (diák fejjel az, lehet, hogy mondjuk 10 év múlva már nekem is csak "szórakozásnak" fog tűnni, de most ez nekem kihívás), meg a szakkörök (ami szerinte kikapcsolódás; igen, egy három órás edzés tényleg nagyon "kipihentet", meg a suliújság számára való cikkírás is). A verseny eredményeim hidegen hagyják, egy sima "ügyes vagy"-gyal le van tudva (bezzeg ha 4-es lesz nagy ritkán az egyik dolgozatom, azt túlzás nélkül hónapokig felhánytorgatja).

Mit tegyek, hogy elismerje az én feladatom is, és főleg: hagyja, hogy megrendeljem azokat a nyavalyás könyveket?



2014. márc. 31. 18:42
 1/10 anonim ***** válasza:
12%

tartsd tiszteletben amit kér

hozd ki a könyveket a könyvtárból, vagy (végszükség esetén) töltsd le

2014. márc. 31. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%
Nemertem anyukadat. En orulnek neki ha a lanyom szeretne olvasni. En 13 evesen mar neten rendeltem a kedvenc konyvemet. Apukameknak semmi kifogasuk nem volt ellene. orultek hogy olvasok :)
2014. márc. 31. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%
Ha összegyűjtötted rá a pénzt, akkor nyugodtan rendeld meg. Legfeljebb nézz utána, hogy nem lehetne-e olcsóban megvenni, használtan. Neki meg nem kell mindenről tudnia, az embernek (még a gyereknek is) megvan a maga személyes szférája, amibe még a szülőnek sincs beleszólása.
2014. márc. 31. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
18%
Szedjél be pár egyest, hagyd ott a szakköröket és edzéseket, aztán pedig ha észreveszi a különbséget talán elkezdi érdekelni.
2014. márc. 31. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%
Milyen könyveket akarsz venni, nem lehet azzal van baja? Mert mondjuk a szürke ötven árnyalatát én sem venném meg a gyerekemnek, akár mennyire örülnék neki, hogy olvas.
2014. márc. 31. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
72%

Inkább örülne anyukád, hogy könyvet veszel, és nem olyan ruhákat, amikből mindened kilóg.


Hány éves vagy?

2014. márc. 31. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
80%

Ha te erre összegyűjtötted a pénzedet, ráadásul könyvekre, abszolút fel nem tudom fogni, hogy mi baja van.

Nem tudom, hány éves vagy, de ha nem 8-10, akit még tényleg (szerintem sajnos - ilyen esetben legalábbis) irányítanak a szülei, akkor fogd magad, és rendeld meg.

Ennél nagyobb "disznóságot" sose kövessen el egy gyerek, mint hogy merészel a saját pénzéből könyveket venni magának...

2014. márc. 31. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
93%
Mennyi idős vagy? Mennyibe kerül(nek) a könyv(ek)? Pl. egy 20-30 000 Ft-os könyvet én sem engednék, de 10 000 Ft körül még talán ( én is szeretek olvasni ).
2014. márc. 31. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
inkább az a kérdés hogy annak a konyvnek mi a cime..
2014. márc. 31. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
21%
Lehetséges hogy te sem tiszteled az anyukádat, és ezert nem tudja értékelni az amúgy fantasztikus eredményeidet. De persze ha néha azért félre tennéd hogy utállod az otthoni munkákat és segítenél neki, biztos sokkal inkább engedné a könyvet. Amúgy ismerős a helyzet. De hidd el hogy egy anyának ugyanolyan sokat jelent ha néha te is elismered az ő teljesítményét (ha finomat főz,kitakarít,vagy csak kedves) mert neki ugyanannyit számít az elismerés mint neked :) ssok sikert. meg tudod győzni ha nem hülyeséget akarsz venni!
2014. ápr. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!